BEG airport status
Direktorat civilnog vazduhoplovstva na ICAO konferenciji o olakšicama u vazdušnom saobraćaju u Dohi Unapređenje bilateralne saradnje Srbije i Katara i inicijativa za potpisivanje Memoranduma o razumevanju u oblasti civilnog vazduhoplovstva između dve zemlje / Foto: DCV

Direktorat civilnog vazduhoplovstva na ICAO konferenciji o olakšicama u vazdušnom saobraćaju u Dohi

Delegacija Direktorata civilnog vazduhoplovstva na čelu sa direktorkom ove institucije Mirjanom Čizmarov, prisustvovala je konferenciji o olakšicama u vazdušnom saobraćaju koja je od 14. do 17. aprila 2025. godine održana u Dohi, u organizaciji Uprave za civilno vazduhoplovstvo države Katar i ICAO-a.

Kako je saopštio DCV, konferencija je imala za cilj unapređenje primene Aneksa 9 Konvencije o međunarodnom civilnom vazduhoplovstvu i jačanje globalne povezanosti:

– Događaj je okupio najistaknutije međunarodne predstavnike civilnog vazduhoplovstva iz čitavog sveta.

Tokom boravka u Dohi, direktorka Čizmarov sastala se sa Njegovom Ekselencijom Muhamedom Faleh Al-Hajrijem, direktorom Uprave za civilno vazduhoplovstvo Države Katar, sa kojim je razgovarala o unapređenju bilateralne saradnje i inicijativi za potpisivanje Memoranduma o razumevanju u oblasti civilnog vazduhoplovstva.

Učešćem na ovom značajnom događaju, Direktorat je dodatno potvrdio svoju posvećenost kontinuiranom unapređenju međunarodnih standarda u oblasti olakšica u vazdušnom saobraćaju. – navodi se u saopštenju DCV-a.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vladimir na: [ILA 2026] Elbit u Berlinu izložio većinu sistema koje Srbija kupuje

AS2 mozda, a AS3 jeste sigurno, bez brige. Ustalom videce se sve kad dodje do testa kvaliteta uzivo

16. Jun 2026.Pogledaj

Thomas na: [ILA 2026] Elbit u Berlinu izložio većinu sistema koje Srbija kupuje

@omniameamecumporto "Šestan Bush prodaje PAMETNE kacige" ??? Mozda sam to zamijenio. Za mene ste vi sa Balkana svi isti. Hrvatska ja vjerovatno kupovala municiju iz BiH. Njima su navodno ubacili bojevne medju manevarske metke. Samo je pitanje vremena kada ce opet pocet sukob na Balkanu. Pripreme se vec rade.

16. Jun 2026.Pogledaj

Thomas na: [ILA 2026] Elbit u Berlinu izložio većinu sistema koje Srbija kupuje

Sa sistemom “Iron Fist“ proglasiti cete Srbski M-84AS1/AS2 boljim od Leoparda-2 A8.

16. Jun 2026.Pogledaj

Miks na: [FOTO-REPORTAŽA] Aero-miting „AeroMIND 2026“: Premijera još jednog Galeba G-2, brojnije učešće vojske i policije

Uz najdublje poštovanje za pilota, moraću da se složim da čovek sa 82 godine nikako ne bi smeo upravljati letelicom, čak ni rekreativno. Rizik je suviše veliki.

16. Jun 2026.Pogledaj

Milan B. na: [Eurosatori 2026] Jugoimport razvija turbo-mlazni Gavran 145, EDePro premijerno izlaže na pariskom sajmu

Ako SAD mogu da konvertuju raspršivače useva Sky Tractor u L3Harris OA-1K Skyraider II, onda još uvek ima nade za budućnost Laste!

16. Jun 2026.Pogledaj