BEG airport status
[INTERVJU] Miroslav Musulin: Jat Tehnika intezivirala školovanje svojih zaposlenih Obim poslovanja Jat Tehnike u ovoj godini uvećan za četvrtinu u odnosu na 2014.

[INTERVJU] Miroslav Musulin: Jat Tehnika intezivirala školovanje svojih zaposlenih

Miroslav Musulin, vršilac dužnosti direktora Jat Tehnike (JATT), je prilikom našeg poslednjeg intervjua u decembru prošle godiene najavio da njegova kompanija, posle proširivanja ponude na avione proizvođača iz Tuluza, nastavlja sa potragom za novim klijentima , sa projektima zanimljivih ariframe modifikacija i osvajanja novih procesa i tehnologija. Sa Miroslavom Musulinom smo razgovarali o učinku Jat Tehnike u proteklih sedam meseci, o tome šta je urađeno i koji su planovi za budućnost.

T6: U kom je trenutno stanju Jat Tehnika?

Kompanija je trenutno u pripremama za početak drugog dela sezone, koji počinje polovinom septembra 2015 godine. Inače, period iza nas bio je jako uspešan. Nekima će delovati da smo neskromni, međutim 25% uvećanja obima poslovanja u odnosu na protekli period u 2014 godini , 50% aviona više sa radova, redovnost isplata zaposlenima, zaslužuje u ovom specifičnom trenutku za ekonomiju naše zemlje svaku pohvalu. To je uspeh timskog rada, dobre simbioze menadžmenta i zaposlenih u kompaniji JATT.

T6: Dokle se stiglo sa najavljenim proširenjem posla sa Turskim klijentima?

Kao i što sam najavljivao, JATT je morala da ostvari korak sertifikacije za Tursko tržište. Na tome smo svi bili iscrpno i predano angažovani, s obzirom na to da se radi o tolikom potencijalu za dalju ekspanziju JATT. Sertifikat za održavanje Boeingovih letelica je pre mesec i po dana dobijen od  Turskih vazduhoplovnih vlasti. Pozivi za saradnju nisu izostali. Naš inicijalni fokus Pegasus, Sun Express i Tail Wind predstavljaju okosnicu turskog tržišta. Naravno, ni manje kompanije ne zaostaju na našoj listi prioriteta.

T6: Kako je protekla modifikacija i ugradnja Panasonic SATCOM uređaja na avione Er Srbije? Da li planirate da ovu uslugu nudite i drugim kompanijama?

Modifikacija Panasonikovog GCS/WiFi  modela za letelice tipa Airbus uspešno je obavljena i u predviđenom roku. Zadovoljstvo je bilo sarađivati sa kolegama iz Air Serbia Tehnike (AST) i Panasonika na ovakvom poduhvatu, imajući u vidu da je to prvi put u svetu da letelica, pored Wi-Fi Interneta, poseduje i mogućnost korišćenja mobine telefonije sa 2 G signalom. Ova modifikacija je na listi usluga JATT i svakom narednom klijentu ćemo pružiti maksimum.

T6: Najavljivali ste inteziviranje školovanja i ulaganje u kadar. Kako to napreduje?

Srce svake uspešne kompanije, pored tehničke sposobnosti, čini i obrazovan kadar, posebno u vazduhoplovstvu. Bez stalnog usavršavanja ne možete pratiti i biti u koraku sa potrebama tržišta. U ovom momentu je u toku školovanje naših zaposlenih za Airbus. Ako je unazad zbog neprimerenih situacija u društvu i bilo nekih vakuma to više nećemo dozvoliti.

T6: Kako teče proces privatizacije?

U procesu privatizacije su pravila jako jasna – za isti je nadležna Agencija za privatizaciju. Do tada moja uloga je da kompaniju vodim u smeru progresa, a za sve ostalo je nadležan privatizacioni savetnik.

Kako komentarišete glasine da je SR Technics zainteresovan da kupi Jat Tehniku?

Istina je da su mnoge kompanije zainteresovane za JATT. Čelni ljudi iz SRT su dolazili da obiđu kompanijske kapacitete. Za sad je sve u fazi observacije.

Koji su dalji planovi kompanije?

JATT će i dalje nastaviti da sprovodi mere štednje, ali i da disciplinovano korača ka zacrtanim ciljevima. Ekološka farbara za uskotrupne avione i biznis avijaciju kao i osvajanje stajnog trapa su dva ozbiljna projekta na kojima JATT fokusira svu svoju poslovnu energiju.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Petrovic Dusan na: [ANALIZA] Najnoviji iranski raketni napad na Izrael: Problemi sa kojima se suočava savremena protivraketna odbrana

@Zoran Vukosavljević Zahvaljujem za dopunu, da , i jesam procitao da te interkontinentalne ICBM rakete dostizu 19-20 maha jos od kad su izmisljene 1960-ih.

05. Oct 2024.Pogledaj

Petrovic Dusan na: [ANALIZA] Najnoviji iranski raketni napad na Izrael: Problemi sa kojima se suočava savremena protivraketna odbrana

@aladinPogledajte geografsku kartu - Izrael je veoma daleko od Irana, a izmedju Izraela i Iraka ima jos drzava. U teoriji bi F-35 mogao da proleti neopazeno kroz vazdusni prostor tih drzava, ali nema dovoljan domet i da se vrati, bez dopune u vazduhu. F-35, ako nema zastitu lovaca, umesto bombi mora nositi i V-V rakete…

05. Oct 2024.Pogledaj

Djuka na: [ANALIZA] Najnoviji iranski raketni napad na Izrael: Problemi sa kojima se suočava savremena protivraketna odbrana

>> Eksplozivna punjenja su mala Kod Fattah 1 u relativno mali 2. stepen, odnosno projektil, potrebno je spakovati gorivo, motor i toplotni stit. Utoliko manje mesta ostaje za eksplozivno punjenje. Ako je tom raketom uopste dejstvovano, jer zasto bi u ovakvoj akciji upotrebio (i tako obelodanio) najbolje sto imas u arsenalu...

05. Oct 2024.Pogledaj

Niko na: [ANALIZA] Najnoviji iranski raketni napad na Izrael: Problemi sa kojima se suočava savremena protivraketna odbrana

Kazu Izrael najboji u ovom ili onom... pa dobro zasto ona jos 4 drzave im pomazu protiv Irana? Ispade Iran daleko bolji zato su potrebna 4 brata da im pomognu...

05. Oct 2024.Pogledaj

Petrovic Dusan na: [ANALIZA] Najnoviji iranski raketni napad na Izrael: Problemi sa kojima se suočava savremena protivraketna odbrana

@Miraž Postovani, od Iranskog napada na Izrael proslo je vise dana. Tvrdi se kako je udar Irana Izrael naneo veliku stetu Izraelu, u isto vreme osudjuju Izraelske vazdusne udare po Libanu, Gazi i Siriji. Logicki problem; ako je naneta navodna "velika steta", kakvim avionima, sa kojih aerodroma, Izrale nastavlja vazdusne udare? Jedno sa drugim ne…

05. Oct 2024.Pogledaj