BEG airport status
Počela proizvodnja prvih delova za A330neo Prve isporuke A330-800neo i A330-900neo očekuju se tokom 2017. / Foto: Airbus

Počela proizvodnja prvih delova za A330neo

Godinu dana nakon lansiranja svog A330neo programa, Erbas je u pogonima u Tuluzu i Nantu počeo sa proizvodnjom prvih delova za ovaj avion. Kako je saopšteno iz ove kompanije reč je o “sečenju metala” za proizvodnju prve centralne kutije krila (center wing box) za A330neo.

Mašinska obrada prvog nosača motora počela je letos u Erbasovom pogonu u Sent Eloju (Tuluz), dok je Erbasova fabrika u Nantu pokrenula proizvodnju prve kutije centralnog krila za A330neo.

800x600_1441436973_A330neo_first_centre_wing_box_Airbus_Nantes_facility
Inovativan „Isogrid“ dizajn sa 330 trouglastih džepova / Foto: Airbus

Prvo A330neo rebro centralne kutije krila proizvedeno u Nantu dizajnirano je tako da ispunjava sve zahteve kada je reč o čvrstini, snazi i maloj težini koji su potrebni ovom delu konstrukcije.

Potpuno novi nosač proizveden u Sent Eloju ključni je element A330neo dizajna. Napravljen je od laganog titanijuma, dok su materijali i tehnologija dizajna proizašli iz A350 XWB modela. Na A330neo on će biti usklađen sa novim delom konstrukcije aviona koji smanjuje otpor, čime se omogućava optimalna aerodinamičnost.

Prve isporuke A330-800neo i A330-900neo očekuju se krajem 2017.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

goran na: [EKSKLUZIVNO] Utva iz Pančeva i kineska kompanija ALIT na sajmu u Žuhaiju potpisali memorandum o formiranju Centra za održavanje vojnih dronova srpske i kineske proizvodnje

Utva je izgubila to "aero industrija" još onda kada su joj oduzete licence kao deo zapadnih sankcija. Utva je neke svoje licence dobila nazad, ali tek kada je došla pod SDPR, gde se veruje da nečemu može da posluži, pa se veslalo da joj se vrati sve što može da joj se vrati, a da…

13. Nov 2024.Pogledaj

Robert na: Uloga Egipta u procesu srpske nabavke Rafala

@Fishbed, malo pretjeruješ ili ti nisu poznate javno dostupne činjenice. Vlada RH je novi RFP za nasljednika MIG-21 raspisala početkom 2020, malo više od pola godine nakon zatvaranja fijaska s Barakom. Tad se teško moglo prepoznati da cilja na Rafale, ali u jesen te iste godine, nakon što su ispali Koreanci i Typhoon, malo bolje…

13. Nov 2024.Pogledaj

Visedecenijski prijatelj Utve na: [EKSKLUZIVNO] Utva iz Pančeva i kineska kompanija ALIT na sajmu u Žuhaiju potpisali memorandum o formiranju Centra za održavanje vojnih dronova srpske i kineske proizvodnje

Od preuzimanja od strane SDPR Utva je izgubila i poslednje tragove onoga sto se zove "avio industrija". Majstori koji nesto znaju i umeju, koji imaju iskustva, pobegli u ZF, Brose, MTU, penziju. Iskusni inzenjeri se penzionisali, oni mladji koji su zanat ispekli na Sovi pobegli glavom bez obzira. Osim par ljudi koji pokusavaju nesto da…

13. Nov 2024.Pogledaj

Aleksandar na: Uloga Egipta u procesu srpske nabavke Rafala

Što se tiče ovoliko izdvojenog novca za kupovinu 12 novih Rafala, mogu samo da kažem da se neutralnost skupo plaća. Kako god bilo, bolje da smo ostali u programu nabavke sa Kinom, i to za početak 1 do 2 eskadrile j10C a posle toga preći na j35. Kada smo već rešili da damo toliki novac…

13. Nov 2024.Pogledaj

Yrraf na: [EKSKLUZIVNO] Utva iz Pančeva i kineska kompanija ALIT na sajmu u Žuhaiju potpisali memorandum o formiranju Centra za održavanje vojnih dronova srpske i kineske proizvodnje

Okay ako uzmemo u obzir ekonomsku i tehnološku (ne)moć Srbije i uporedivih zemalja ovo je premija. Daće vetar u leđa domaćem razvoju, uvid u tehnologije koje nedostaju i visok stepen nezavisnosti u održavanju flote dronova u operativnom stanju. Ako još uspemo da proguramo neki od srpsko-kineskih dronova u izvoz, uboli smo jackpot. Ne potcenjujte koliko…

13. Nov 2024.Pogledaj