BEG airport status
MTU nije gubio pare zbog Korone; Postrojenje u Srbiji gotovo do 2023, 440 zaposlenih u Staroj Pazovi do 2027. Budući izgled MTU postrojenja u Srbiji / Ilustracija: MTU

MTU nije gubio pare zbog Korone; Postrojenje u Srbiji gotovo do 2023, 440 zaposlenih u Staroj Pazovi do 2027.

Nemačka kompanija MTU Aero Engines koja će uskoro početi sa izgradnjom svog postrojenja u Srbiji objavila je preliminarne rezultate za 2020. godinu, najgoru u istoriji komercijalne putničke avijacije. Kako je saopšteno, kompanija je imala prihod od 3,9 milijardi evra (u poređenju sa 4,6 milijardi u 2019.). Profit će iznositi iznosi 416 miliona evra (u poređenju sa 757 miliona evra u 2019.).

– Zarada za 2020. godinu je bila neznatno iznad naše početne prognoze. Prihodi su bili niži od planiranih zbog očekivanog pada obima održavanja motora širom sveta ali i nepovolnog razvoja situacije u pogledu kursa dolara. Eksperti kažu da će sektor održavanja i proizvodnje avionskih motora početi sa oporavkom 2021. godine. To bi trebalo da se zatim prevede i u blagi trend rasta naših poslovnih brojki. – kazao je Rajner Vinkler, direktor MTU-a.

Nemačka kompanija u svom saopštenju navodi da će obim održavanja motora za putničke avione globalno porasti u 2021. godini za 15 do 25 procenata. Sa druge strane, kažu iz MTU-a, vojni segment u ovom sektoru nije doživeo nikakav pad prošle godine.

Srbija po planu

MTU je u januaru ove godine potvrdio da počinje sa izgradnjom svog postrojenja na 26 hektara kod Stare Pazove u 2021. godini. MTU Maintenence Srbija počeće sa prvim reparacijama delova za mlazne motore u 2023. godini, nakon nekoliko pomeranja usled posledica Korone.

– U prvoj fazi očekujemo kapacitet meren u 470.000 sati popravki godišnje. Radi poređenja, naša kompanija ukupno globalno obavi 1,9 miliona sati godišnje. Srbija će nam pomoći da taj teret ravnomernije raspodelimo. Do 2027. godine očekujemo da će postrojenje u Srbiji brojati 440 zaposlenih. – kazao je Rajner Beke, menadžer projekta za Srbiju.

Kako je Tango Six ranije izveštavao, kompanija je počela svoju promociju u Vazduhoplovnoj akademiji u novembru 2019. godine, dok je održavanje Er Srbijinih V2500 motora preuzela godinu dana kasnije.

Pratite Tango Six i na društvenim mrežama. Na Instagramu, Jutjubu, Tviteru i Fejsbuku.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Zooro na: Na četvrtom rođendanu PR-DC-a: Predstavljen IKA-Rocket, dron naoružan Zoljama

@Aco Ovo je primjer kako ( očigledno ) školovani rade gluposti . Interesira me kome pada na pamet da financira ( podupire ) ovake poslovne pokušaje i primitivne ideja na nivou sredine prošlog stoljeća Ako je ovo primjer vojne industrije kakvu SR želi , jao si ga vama. Već je na prvi pogled očigledna neefikasnost…

06. Dec 2024.Pogledaj

Srbofil na: Na četvrtom rođendanu PR-DC-a: Predstavljen IKA-Rocket, dron naoružan Zoljama

@Aco Bishke Mana dronova tipa FPV su jednokratnost i osetljivost na ometanje usled primene jefitnih telekomunikacionih modula. Ovakva platforma ima prednost što se može koristiti više puta i daleko duže može ostati u vazduhu kao i što ima softver razvijen od strane profesionalnog tima, a nije neko hobi fpv rešenje. Jedno nije zameno za drugo.

06. Dec 2024.Pogledaj

Yoda na: Na četvrtom rođendanu PR-DC-a: Predstavljen IKA-Rocket, dron naoružan Zoljama

Ma nije ovo dobro, mislim da vojska već neko vreme ima dronove sa 4 Ose (90 mm, 400 m za statične ciljeve - precizno sokoćalo) - barem se tako nešto prikazivalo po sajmovima. Onaj bombarder sa minobacačkim minama je moćna stvar - bilo je na netu snimaka gde su Rusi sa sličnim dronom i par…

06. Dec 2024.Pogledaj

Bishke na: Na četvrtom rođendanu PR-DC-a: Predstavljen IKA-Rocket, dron naoružan Zoljama

Slazem se 100%. Ovo je nesto kao anti FPV koncept. Samo jos da montiraju sediste izmedju ove dve cevi i stave coveka da leti i nisani :-)

06. Dec 2024.Pogledaj

Aco na: Na četvrtom rođendanu PR-DC-a: Predstavljen IKA-Rocket, dron naoružan Zoljama

Koncept je glup ,više je rezultat daj nešto da se radi nego što ima neku praktičnu primjenu.Prilično gabaritan,težak,manevrabilnost nikakva ,lako uočljiv samim time lakše ga i oboriti,sistem nišanjenja upitan,skup ,i u odnosu na male pokretne FPV dronove koji su pokazali ubojitost nema nikakvu prednost.

05. Dec 2024.Pogledaj