BEG airport status
Etihad Airways: Spekulacije o izlasku iz Er Srbije netačne – ostajemo partneri "Etihad jeste i ostaće u potpunosti posvećen strateškom partnerstvu sa većinskim vlasnikom Er Srbije" / Foto: SEAS

Etihad Airways: Spekulacije o izlasku iz Er Srbije netačne – ostajemo partneri

Kompanija Etihad ervejz (Etihad Airways) oglasila se povodom spekulacija poslednjih dana da bi mogla da se povuče iz Er Srbije (Air Serbia).

 – Spekulacije u vezi sa promenom investicije Etihad ejviejšn grupe (Etihad Aviation Group – EAG) u Er Srbiji i podrškom koju Grupa pruža svojoj partnerskoj srpskoj kompaniji potpuno su netačne i bez osnova. Etihad jeste i ostaće u potpunosti posvećen strateškom partnerstvu sa većinskim vlasnikom Er Srbije, Vladom Republike Srbije. Od svog ponovnog pokretanja, pre samo tri godine, srpska nacionalna avio-kompanija transformisana je u profitabilnog i održivog avio-prevoznika, najboljeg u svojoj klasi. – saopštio je Etihad ervejz. 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

VM

Hvala na ovoj informaciji

Odgovori
Pe

Ma nije moguće da Miša Brkić piše gluposti…

Odgovori
Re

Ljudi u ovoj zemlji ko da navijaju da Air Srbija propadne. Ista prica i za Sartid, NIS, Fiat, ista prica i za MIGove. Kao da je svaka firma koja ima kakvu takvu tehnologiju i rad, neprijatelj. Pa sta i ako ih subvencionisu. Kao da je najbolje da u ovoj zemlji svi skupljamo bobice i lekovito bilje, i da nam je to industrija.

Sve ove price me podsecaju na moj zivot u propaloj socijalistickoj zgradi, u kojoj sam nekad ziveo, sa uvek besnim i nezadovoljnim komsijama koji su se na sve zalili, a niko nikad prstom nije mrdnuo ni da pocisti hodnik. Mlad i naivan pokusah da organizujem krecenje hodnika i zamenu sijalica. Auuu, belaja…a sto, a kako, ko si ti da organizujes, sigurno si se ugradio, to je skupo, a sto ne interfon, a sto ne vrata prvo, a vidi lift, ti oces hodnik, a meni krov prokisnjava…osta hodnik neokrecen, i sve raspalo i dalje, oni kukaju i dalje, a ja srecom kupih nov stan. E to je Srbija…

Odgovori
Ne

Hehe…naravoucenije,kupiti air serbia u jednon pravcu

ix

Sve tačno. U Srbiji je bilo kakav ozbiljan poslovni sistem, koji zahteva puno učenja i stalno usavršavanje, neprijatelj države i naroda. Ovde je glavna fora da se baviš poljoprivredom ali ni za živu glavu da ne koristiš moderne tehnologije ili inovacije nego sve isto kao što su radili naši askurđeli. Pa kad godina izda a prinosi iznevere, a ti lepo kod stranaca u fabriku da izvlačiš kablove ili pleteš čarape za 200 evra mesečno. Sve što je malo kompleksnije i tehnološki zahtevnije od toga treba uništiti (a pre toga ga okupati u medijskoj kanalizaciji).

Bl

@Nebojsa
To nije resenje problema.

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Jordan na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

@ Medo s mora U Kini je 2025. prodato 13 miliona elekričnih automobila, a u EU 2,9 miliona. U Americi je prodato 1,5 miliona. EU postaje sve manje relevantna na globalnoj sceni.

21. Jun 2026.Pogledaj

Grga na: Transportni avion A400M postaje i leteći komandni centar u francuskom ratnom vazduhoplovstvu

@PeDu Netačne informacije po ko zna koji put. C909 se proizvodi od 2014., do sad 200+ komada. Zamenjuje E190. C919 se proizvodi od 2023., do sad 40+ komada. Zamenjuje polako A320 i B737. Takodje se razvija pandan za A350 I B787. Što se vojske tiče 85-90% aviona je kineske proizvodnje, ruske 10-15%.

21. Jun 2026.Pogledaj

Petrovic Dusan na: Transportni avion A400M postaje i leteći komandni centar u francuskom ratnom vazduhoplovstvu

@Vladimir @Niko Izrael jeste imao minimalnu stetu, udare po civilnim zgradama, ali niti jedna fabrika, avio baza ili vojni cilj nije uništen u Izraelu. Amerika nije imala baš nikakvu štetu na svojoj teritoriji.Ni vojnu, ni civilnu. Jesu pogodjene isturene baze Amerike u arapskim zemljama, i oborena 2 aviona. Za najjaču ekonomiju sveta, to je potpuno…

21. Jun 2026.Pogledaj

Niko na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

DOK-ING koji ima tri desetljeća iskustva svojih strojeva diljem svijeta u minskim poljima vjerojatno dobro zna što radi. Njihove strojeve kupili su Amerikanci, Rusi,... aktivno se koriste u Ukrajini, HR, BiH,.. na razminiravanju.

21. Jun 2026.Pogledaj

Medo s mora na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

E jesi ga nadrobio o Kinezima. Ako pratiš malo podatke o prodajama, onda možeš vidjeti da je glavno tržište za nove električne automobile EU. I pročitaj nešto o BYD i polovnim automobilima s 0 prijeđenih kilometara u Kini, pa će ti biti jasnije neke stvari. "ni SAD ni Rusija, ne bi mirno posmatrale stvaranje potpuno…

21. Jun 2026.Pogledaj