BEG airport status
Wizz Air se širi u Srbiji: Danas najavljena nova linija Niš – Malme

Wizz Air se širi u Srbiji: Danas najavljena nova linija Niš – Malme

BEOGRAD – Niskotarifna aviokompanija Viz Er (Wizz Air) nakon Bazela uvodi drugu liniju iz Niša, a u pitanju je švedski Malme. Sa novom linijom Niš-Malme Wizz Air će ukupno ponuditi 12 linija do 7 zemalja sa dva srpska aerodroma – u Beogradu i Nišu.

 
 
Wizzair_Airbus_A320_Idaszak
 
 
Viz Er (Wizz Air), najveća low-cost kompanija u Centralnoj i istočnoj Evropi, objavila je 9. decembra prošle godine, na konferenciji za novinare u Vladi Srbije, početak operacija sa niškog aerodroma Konstantin Veliki. Početak redovnih letova na prvoj i u tom trenutku jedinoj liniji ka aeroromu Bazel-Miluz-Frajburg (MLH) zakazan je za 3. jul 2015. godine.

Danas je niskotarifni avioprevoznik koji je u decembru prošle godine sklopio prvi komercijalni ugovor sa aerodromom Konstantin Veliki (linija kompanije Viz Er za Bazel je prva koja neće biti subvencionisana od strane Grada Niša), objavio početak još jedne linije, a u pitanju je Niš – Malme.  Nova linija do Malmea u Švedskoj počeće 25. juna sa tri nedeljna leta utorkom, četvrtkom i subotom. Cena karte će biti od 2.899 dinara.

Džon Stivenson (John Stephenson), izvršni potpredsednik Wizz Air-a je, kao i u decembru, prisustvovao konferenciji za novinare i izrazio veliko zadovoljstvo razvojem njihovog biznisa u Nišu:

– Zadovoljstvo nam je da najavimo naš dalji razvoj u Nišu. Samo mesec dana nakon što smo najavili prvu liniju od Niša do Bazela dodajemo i drugu liniju ka Malmeu u Švedskoj. Nadamo se da će ova linija biti dobro prihvaćena od strane putnika i da će im omogućiti da putuju još jeftinije. – rekao je Stivenson.

Današnjem događaju u Nišu su, pored Stivensona, prisustvovali i vršilac dužnosti izvršnog direktora Aerodroma „Konstantin Veliki“ u Nišu, Vladica Đurđanović kao i gradonačelnik Niša, prof. dr Zoran Perišić. Perišić je istakao veliku važnost uspostavljanja ove linije za Niš, kao i ceo region:

– Nova linija će povezati naše ljude u dijaspori sa svojim porodicama u Srbiji.- zaključio je Perišić.
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

    Komentari

    Go

    Raduje me sto mozemo i mi sa juga koji smo na rad u svedckoj da +dolazimo cesce u nasu lepu Srbiju i nas lepi Nis. Samo jos kad bi pustili bar jednom nedeljno let iz stokolma jer nama je daleko Malmö.
    Malmö- Stokolm -Belgrad bilo bi super.

    Odgovori

    Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

    Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

    Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

    Ostavite odgovor

    Najnoviji komentari

    Srboljub na: Oružane snage Bosne i Hercegovine uskoro dobijaju lake višenamenske helikoptere AW119Kx

    ovde ne bi bio problem kad država ne bi pravila protekciju za aerodrom koji nije u njenom vlasništvu , da s edozvoli let iz recimo Kraljeva za Wizz, Ryan i slično cene bi bile niže i konkurencija otvorenija

    11. Jun 2026.Pogledaj

    Dr.Major VS Niko M. Herceg na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    Nema ništa od toga, Rafal F 3.0 je već prevaziđen aparat,bez operativnog sistema, Aesa radar prve generacije i bez Talios optoelektronskog računarskog sistema koji u sebi ima HMD verziju u Kacigi pilota! To je kao porediti MiG-21BIS i MiG-23.S, MiG - 23 kojeg su Sovjeti povukli nakon prebega Ukrajinca za Ameriku sa Avionom,MiG-23.S jedan od…

    11. Jun 2026.Pogledaj

    Vladimir na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    @dupe Hehehe, Vi i dalje odbijate da se vratite u realnost. Kakva crna evropska i americka visoka tehnologija?? Pa sve najvece inovacije dolaze iz Kine, a one su i te kako dostupne Rusiji i to po najpovoljnijim mogucim uslovima. Nemci zatvaraju fabrike automobila, jer su kineski bolji, moderniji i bar duplo jeftiniji. Isto je sa…

    11. Jun 2026.Pogledaj

    Vladimir na: Nastavak ispitivanja rakete MICA NG na Rafalu: Izvedeno prvo lansiranje pri nadzvučnom letu aviona nosača

    @Posmatrac Sa tako naivnim pogledom na stvari, sigurno verujete da je NATO odbrambeni savez, da je otimanje tudjih teritorija demokratski proces i da su novi vojni regionalni savezi u stvari susreti lovackih drustava u periodu lovostaja. Osim Rumunije, okruzeni smo drzavama koje su otele i priznale otimanje dela nase teritorije i, kao sto sam vec…

    11. Jun 2026.Pogledaj

    Mislav na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    Nikola Kad parkiras nov automobil pred kucu kojoj prokisnjava krov to ne znaci da imas novca vec samo da si poremetio zivotne prioritete. Tako i vi kupujete naoruzanje ali negdje drugo opako prokisnjava u drzavi.

    10. Jun 2026.Pogledaj