BEG airport status
Najavljen letnji red letenja na Aerodromu „Nikola Tesla“ Trideset avio-kompanija saobraćaće prema 36 država u Evropi, Sjedinjenim Američkim Državama, Severnoj Africi i na Bliskom Istoku / Foto: Aerodrom "Nikola Tesla"

Najavljen letnji red letenja na Aerodromu „Nikola Tesla“

Letnji red letenja na Aerodromu “Nikola Tesla” stupa na snagu 26. marta i primenjivaće se do 28. oktobra ove godine.

Kako kažu sa aerodroma, u redovnom putničkom saobraćaju planirano je da 30 avio-kompanija saobraća prema 70 aerodroma u 36 država u Evropi, Sjedinjenim Američkim Državama, Severnoj Africi i naBliskom Istoku.

Novina u redu letenja nacionalne avio-kompanije Er Srbije je uvođenje letova za Veneciju koji će se od 1. juna obavljati četiri puta nedeljno. Avio-kompanija Transavia Airlines započeće od 4. aprila direktne letove za Amsterdam, koje će obavljati 3 puta nedeljno, dok će avio-kompanija AtlasGlobal Airlines nastaviti svakodnevne letove za Istanbul.

U drugoj polovini maja avio-kompanija Wizz Air uspostaviće letove ka četiri nove destinacije: Fridrihshafen, Nirnberg, Hanover i Maltu, ka kojima će saobraćati dva puta nedeljno. Avio-kompanija Ellinair će početkom juna obnoviti letove za Iraklion, a sredinom juna će započeti i sa letovima za Solun.

– Nacionalna avio-kompanija leteće na linijama za Hamburg, Njujork, Sankt Peterburg i Maltu. – kažu sa beogradskog aerodroma.

AtlasGlobal Airlines nastavlja svakodnevne letove za Istanbul započete tokom zimske sezone / Foto: Neda Mojsilović, Tango Six

Početkom sezone odmora Er Srbija će uvećati broj nedeljnih letova ka Atini, Bejrutu, Dubrovniku, Njujorku, Larnaki, Sankt Peterburgu, Malti, Bukureštu, Splitu i Tivtu, a uvešće i dodatne dnevne letove na linijama za Solun, Skoplje i Ohrid. Avio-kompanija Wizz Air će baziranjem drugog aviona uvećati broj letova za Dortmund, Ajndhoven, Malme, Memingen, Geteborg i Stokholm Skavsta, a avio-kompanija Qatar Airways će od 1. oktobra iz Beograda saobraćati svakodnevno.

Avio-kompanije Israir saobraćaće ovog leta pet puta nedeljno, a Arkia tri puta nedeljno, s tim da će na dva nedeljna leta koristiti interkontinentalni avion tipa B757.

Prema navodima beogradskog aerodroma, neke kompanije će tokom sezone povećati kapacitet aviona, pa će tako easy Jet za Beograd saobraćati većim avionom tipa Airbus A320, nemačka Lufthansa će na većini letova za Minhen saobraćati avionom Airbus A319, umesto avionom tipa Embraer E195, a poljski LOT ponekad koristiti veći avion tipa Embraer E195.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Miki na: Alžir najverovatnije prvi strani korisnik ruskog borbenog aviona Su-57, hoće li ga nabaviti i Indija?

Da li je Alžir dobio verziju sa novim motorom, ili još koriste onaj starije generacije?

16. Feb 2025.Pogledaj

Branko na: Alžir najverovatnije prvi strani korisnik ruskog borbenog aviona Su-57, hoće li ga nabaviti i Indija?

Ne mogu svi da kupe F-35, cak i da hoce, ne mogu se napraviti bas toliko. Neko mora da kupi ruske, kineske i neke druge avione

16. Feb 2025.Pogledaj

Dekanter na: Alžir najverovatnije prvi strani korisnik ruskog borbenog aviona Su-57, hoće li ga nabaviti i Indija?

@Petar R ja se ne slazem sa vama DP je izneo dosta dobrih analuza, to sto se ne slazu sa srbskim protuskim misljenjem, tj. emocijama, sta da radimo.

16. Feb 2025.Pogledaj

Pajo na: Alžir najverovatnije prvi strani korisnik ruskog borbenog aviona Su-57, hoće li ga nabaviti i Indija?

@Milos77, čudno kako spominjete samo UA gubitke. Prema pro ukrajinskom Warspottingu i pro ruskom LostArmouru gubici rusa su daleko veći. Samo u oklopu broji se nekih 11000/4000, a od tog broja na tenkova se odnosin 1900/800 pri čemu je prva brojka RU/UA. Procjene su da je RU svela svoje strateske rezerve na nekih 40-50% prijeratne…

16. Feb 2025.Pogledaj

Miloš77 na: Alžir najverovatnije prvi strani korisnik ruskog borbenog aviona Su-57, hoće li ga nabaviti i Indija?

@Casualobserver Javno dostuple oficijalne cifre se ne slazu sa vama. Evo samo iz USA: Imate i za druge zemlje: https://www.state.gov/bureau-of-political-military-affairs/releases/2025/01/u-s-security-cooperation-with-ukraine#:~:text=To%20date%2C%20we%20have%20provided,invasion%20of%20Ukraine%20in%202014. Ponavljam, postoji veoma dobar razlog zasto se Abramsi vise ne šalju.

15. Feb 2025.Pogledaj