BEG airport status
Najava: Tradicionalni fly-in ultralakih letelica na Zemun Polju – plus bombardovanje!

Najava: Tradicionalni fly-in ultralakih letelica na Zemun Polju – plus bombardovanje!

BEOGRAD – Letelište „13. maj“ pored Zemun Polja najavljuje svoj tradicionalni septembarski fly-in u subotu 21. septembra. Pored  masovnog sleta većine ultralakih letelica na srpskom registru najavljuje se i jedno zanimljivo dešavanje.

 

Foto: Bane Miljković
Foto: Bane Miljković

Kako su nam rekli na najaktivnijem domaćem letelištu, svi zainteresovani entuzijasti i ljubitelji vazduhoplovstva dobrodošli su u subotu već od 12 časova.

Pored zmajeva, drugih ultralakih letelica i tradicionalno odličnog posluženja, matični aero-klub je pripremio i jednu veoma zanimljivu revijalnu disciplinu. Prvi put će pred publikom (van nekadašnjih državnih takmičenja) biti izvedeno „bombardovanje“ iz zmajeva. Preciznije, bacanje balona punjenih vodom iz zmajeva u letu na metu koja se nalazi na zemlji.

Pre najavljenog aero-mitinga dan kasnije u Novom Sadu, Zemun Polje će doći kao odlično zagrevanje!
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Živojin Banković na: [POSLEDNJA VEST] Srbiji isporučen poslednji od 10 vojnih lakih višenamenskih helikoptera Erbas H145M BK.117D3m

zoran На прва два Ми-17В-5 која су испоручена 2016. јесте истекао међуремонтни рок од 9 година. На остала три ће тај рок истећи 2028.

25. Apr 2026.Pogledaj

zoran na: Božićno čudo četiri dana nakon Uskrsa: Top Gan 3 zvanično potvrđen

Bolje i takvi filmovi nego ovi što ih finansira vlast u Srbiji - Dara, Oluja, Halijard i ova izmišljotina sa bradatim likovima u izmišljenom iskrcavanju saveznika na Jadranskoj obali itd.

25. Apr 2026.Pogledaj

zoran na: [POSLEDNJA VEST] Srbiji isporučen poslednji od 10 vojnih lakih višenamenskih helikoptera Erbas H145M BK.117D3m

Mi-17V5 nisu na kraju resursa - odakle ti ta informacija? Ima još da se leti do prvog vremenskog remonta..a o časovnom da ne govorimo. A što se tiče H-145 u borbenoj varijanti - moguća je upotreba u specifičnim uslovima...sve zavisi od taktike upotrebe i obučenosti posada.

25. Apr 2026.Pogledaj