BEG airport status
[LIVE POST] Pripreme za aeromiting u Nisu

[LIVE POST] Pripreme za aeromiting u Nisu

Dan avijacije svecano se obelezava sutra na aerodromu Nis aeromitingom koji pocinje u 9 casova. Na blogu ste mogli da procitate ono sto je do sada poznato a tice se ucesnika i programa, informacije koje cu dopuniti danas.

20110801-114648.jpg

Tango Six ce danas i sutra biti na aerodromu Nis i ponovo ce biti jedina internet lokacija u zemlji koja ce vam doneti najbrze i kompletne informacije o trecem ViPVO aeromitingu sezone. Pratite Live Postove danas i sutra i ocekujte video priloge sa lica mesta.

Ovoga puta do Nisa idem ljubaznoscu 138. eskadrile, poletanje avionom An-26 zakazano je za 15.00. Transportna komponenta ekspedicije (oprema, tehnicari i drugo osoblje) imace pomoc u vidu dva helikoptera Mi-17 koji pored sutrasnjeg nastupa u programu uveliko obavljaju svoje redovne zadatke.
Sledece javljanje sa Batajnice.

13:58 Stigli na Batajnicu. Poletanje za sat vremena.

20110801-140008.jpg

20110801-141420.jpg

14:17 71364. Stratokumulusi se navukli, poletanje za 15 min.

14:50 Samo je avijaticarima uvek lepo vreme, bez obzira na kolicinu oblacnosti.

/>
20110801-171137.jpg

15:09 Sleteli u Ladjevce po pilote i tehnicare 241. i 714. eskadrile

20110801-160807.jpg

Cruise readout na legu do Ladjevaca

20110801-164113.jpg

16:38 Sleteli u LYNI. Vreme odlicno.

20110801-164847.jpg

16:50 Generalna proba aeromitinga u 18:00 danas. Stigli i Orlovi.

20110801-165154.jpg
20110801-171956.jpg

16:37 Na polozaju

20110801-173334.jpg

17:50 Nova oprema za SLI Orao, nesto poslednje od Garmina. 695.

20110801-175056.jpg

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Ma
Ma

nema odlaganja? obzirom na formaciju oblaka koji izgledaju (meni laicki) kao kisonosni?

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vaste na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Barem nešto ,neki dinar radnicima .....Sa druge strane ništa posebno ,osim što se spominje Rafal eto ,pa je ta kutija malo specifičnija jelda ,sada samo da se javi neki Dušan da objasni kako je ta kutija sofisticiranija od bilo kojeg Kineskog aviona i još pojedinaca koji da ubede da je nešto neverovatno ,sve u svemu…

24. Jun 2026.Pogledaj

Jordan na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Miloše, šta ti uopšte znaš o procesima kroz koje se moralo proći da bi se dobila prilika da se proizvode "nekakve kutije"? Prvo je cela organizacija morala da prođe AS9100/ES9100 audit i serifikaciju za QMS (sistem kontrole kvaliteta), gde se proveravaju i dobavljači i sve karike u sistemu. Nakon toga dolazi NADCAP audit i sertifikacija,…

24. Jun 2026.Pogledaj

Brad na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Ljudi koliko sam shvatio ovo uopste nije lose, ovo nije kutija nego dobos koji brzo ubacuje i izbacuje potrosene cause uz pomoc kanala koji hrani top. Defacto proizvodimo ceo top sem pucaljke tj jako velik deo. Je l se secate problema koje ima Zastava sa topom 30mm sa dvostrukim hranjenjem. Ovo bi upravo moglo promeniti…

24. Jun 2026.Pogledaj

Bojan na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

Jedni se rugaju, drugi brane, treći botuju... Ništa mi nismo dobili, u tekstu je navedeno da će "kutija" proizvoditi ako Utva proizvede probnu količinu prema specifikaciji i prođe kontrolu. Ne verujem da to mogu bez 2-3 miliona ulaganja u napredniju opremu ili će to uraditi "mala privreda" koja ima potrebni kapacitet, a takvih preduzeća ima.…

24. Jun 2026.Pogledaj