BEG airport status
Dan letelišta „13. maj“

Dan letelišta „13. maj“

BEOGRAD – Tradicionalni fly-in i proslava dana letelišta „13. maj“ zvanično je počela u 14 časova. Vlasnicima ultra-lakih letelica na Zemun Polju pridružili su se kolege sa aerodroma Zrenjanin, Kraljevo, Smederevo i Vojka.

 
IMG_1525
 
 
Pored Pionira, žirokoptera i zmajeva danas smo imali prilike da vidimo i jednu premijeru na najaktivnijem beogradskom letelištu generalne avijacije. Mušteriji koja će biti bazirana na „13. maju“ isporučen je najnoviji kraljevački Aero-East – Sila 450.
 
 
2013-05-18 15.38.59
 
 
Pored intervjua sa prvim čovekom fabrike aviona iz Šumadije pričali smo sa pilotima baziranim na „13. maju“ kao i sa jednim od najperspektivnijih mladih dizajnera šema bojenja ultra-lakih i akrobatskih aviona koji je takođe potekao na ovom aerodromu. Pratite Tango Six u sledećim danima za detaljnije izveštaje i video reportaže.
 
 
IMG_1477
 
IMG_1527
 
2013-05-18 16.11.33
 
IMG_1557
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Miloš77 na: [IDEX 2025] Tango Six na najvećem sajmu naoružanja i vojne opreme na planeti: Srbija i zemlje regiona izlažu, Rusiji dozvoljeno da se vrati pod reflektore

Kojih malih dronova? FPV? Mislite da NASAMS ili Avenger može nešto protiv istih?Pa da ima odgovora na FPV dronove ne bi se rat ovako vodio i to uz asistenciju najjačih sila sveta.

18. Feb 2025.Pogledaj
18. Feb 2025.Pogledaj

Miloš77 na: Alžir najverovatnije prvi strani korisnik ruskog borbenog aviona Su-57, hoće li ga nabaviti i Indija?

Ako Rusi u 2025 ne pocnu da dobijaju Su-57 sa AL-51F1, onda nece ni Alžir. Sve u svoje vreme.

18. Feb 2025.Pogledaj

Miloš77 na: Alžir najverovatnije prvi strani korisnik ruskog borbenog aviona Su-57, hoće li ga nabaviti i Indija?

@Pajo Niko ne spori ogromne gubitke na obe trane. Spominjem potvrdjene gubitke zapadnog naoruzanja jer neki misle da je daleko manje dostavljeno nego sto je vec i unisteno. Tu kolosalnu pomoc u naoruzanju zbog kojeg se uvaj rat tako razvukao nazivaju mrvicama a u realnosti su na hiljade komada doniranog oklopa vec izgublili. Da ne…

18. Feb 2025.Pogledaj