BEG airport status
Zvanična Informacija o udesu u Mrčajevcima od Direktorata civilnog vazduhoplovstva

Zvanična Informacija o udesu u Mrčajevcima od Direktorata civilnog vazduhoplovstva

Napomena: Ovo je takozvana preliminarna informacija o nesreći. Istraga je u toku i kao nakon poslednjeg udesa sa fatalnim posledicama detaljni konačni izveštaj će biti obavljen na istoj lokaciji. „Autopsijska“ priroda svakog izveštaja ne koristi mnogo, ali preporuke i predložene mere su nabitniji izvor praktičnog iskustva koji postoji. Problem je što se konkretna primena takvog iskustva nikada ne radi u potrebnoj meri i što se ono uvek piše krvlju. U poslednjih nekoliko incidenata i udesa PIC (pilot in command) su bili stariji i iskusniji piloti sa zavidnim brojem časova letenja za naše uslove. Ukoliko se potvrde sumnje istražitelja, ponovo ćemo imati primer lošeg lanca neiznuđenih odluka i izbora prilikom izvođenja rutinskog leta.

Informacija 02-11 Cessna 172 Yu-dnk

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Miloš1977 na: Vučić: Zbog rata u Ukrajini Rusi nisu sve isporučili, stižu helikopteri sa Kipra, biće nekoliko baterija sistema FK-3, ulažemo neproporcionalno veliki novac u odnosu na ekonomsku snagu

Petrovic Dusan U Ukrajni je vecina Pancira unistena pesadijskom i artiljerijskom vatrom. PO Oriksu samo jedan ili dva je Bajraktar unistio. A koliko e Pancir i ostali PVO oborili Bajraktara u Ukrajni? Na desetine. Ni ne lete vise da pomogno Ukrajincima ni blizu fronta! Uz dobru praksu Pancir je odlicna investicija, i sve bolji i…

25. Sep 2023.Pogledaj

Golub na: Željko Mitrović najavio ulazak Er Pinka u redovni avio-saobraćaj: „U narednih 6 meseci ćemo probati da se okušamo u regionalnom „low-cost“ saobraćaju sa Embraerima“

Pa, ako država da subvencije i pokrije troškove i još malo preko, može još kako. Ne brinem ja za tu ekipu, brinem više za narod koji to plaća.

25. Sep 2023.Pogledaj