BEG airport status
Detonaciono Sečivo za Lastu 95

Detonaciono Sečivo za Lastu 95

BEOGRAD – Početna sekvenca evakuacije u hitnim slučajevima za školski avion Lasta-95 počinje kontrolisanom detonacijom eksplozivnog sečiva koja za cilj ima brzo uništavanje pleksiglasa kabine. Za Tango Six Blog o ovom sistemu i tehnološkim inovacijama primenjenim prilikom njegove izrade govore inženjeri Vojnotehničkog instituta Vojske Srbije.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

ni

Hvala na odlicnom prilogu…….imalo se sta cuti i videti uz jutarnju kafu. Pozdrav iz Podgorice!!!

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Feline na: Srpski mlazni motori u Dubaiju: Priča o partnerstvu kompanije „MUST Solutions“ i češkog CSG

Drzava nigde ne stoji iza privatnih firmi nego donese zakone kojima se najstroze regulise (tj zabrani) svako strano preuzimanje vojne ili avio industrije, a I bilo kog kriticnog sektora. Ima million primera. Uostakom, da li bi Ceska dozvolila kupovinu da je bilo obrnuto?

08. Dec 2025.Pogledaj

Felinel na: Srpski mlazni motori u Dubaiju: Priča o partnerstvu kompanije „MUST Solutions“ i češkog CSG

Vo se ne kolje za kilo mesa, a upravo na Zapadu nema trzista kada su u oitanju kriticne tehnologije i vojna industrija.

08. Dec 2025.Pogledaj

usa na: Srpski mlazni motori u Dubaiju: Priča o partnerstvu kompanije „MUST Solutions“ i češkog CSG

Zato sto drzava, ne stoji iza preduzetnika, macehinski se odnosi prema njima, od banaka, sistema i poreza. A zivi od privatnika. Taj komunisticko boljsevicki antagonizam je i dalje ostao. Zato nam je zagarantovano mesto na dnu Evrope po razvoju. Onda imamo strano preuzimanje.

08. Dec 2025.Pogledaj