BEG airport status
Javno izvinjenje autora audio-snimka stjuardesi Snežani Živković: „Gospođo Živković, izvinite! Nacionalna avio-kompanijo, ozbiljno razmislite“

Javno izvinjenje autora audio-snimka stjuardesi Snežani Živković: „Gospođo Živković, izvinite! Nacionalna avio-kompanijo, ozbiljno razmislite“

Beograd, 10. decembar 2012 – Gospođo Živković, izvinite! Ja sam snimio sigurnosna uputstva koja ste dali na Jatovom letu iz Milana za Beograd. Žao mi je što sam vas uvredio, žao mi je i što sam pomislio da ste pijani.

 
Činjenica da niko od hiljada slušalaca mog snimka (uključujući i mene) nije ni pomislio da je vaš govor posledica nesreće, te da nam je svima izgledalo logično da je pijanstvo osoblja u putničkoj kabini potpuno odgovarajuća slika Jata – zastrašujuća je. Žao mi je što ste bili žrtva toga.Žao mi je što su javašluk, glasine o korupciji, nedostatak jasne vizije i strategije doveli Jat na ivicu propasti, u kojoj čak nema ni jednog glasa iz same kompanije koji bi vas zaštitio. Jasno mi je kako se u brojnim neuspešnim pokušajima transformacije postojeći resursi nekada moćnog Jata iscrpljuju, avioni izrabljuju, putnici maltretiraju, a osoblje na zemlji i u vazduhu ponižava.

Basnoslovni novac građana se ulaže u rupu bez dna zvanu Jat. Došao je momenat kada mi, građani, nešto moramo preduzeti.Zahtevamo od Republike Srbije koja u ime građana upravlja Jat Airwaysom da konačno jasno definiše kako ulaže naš teško zarađeni novac, šta hoće sa aviosaobraćajem u našoj zemlji, koja je strategija za nacionalnu avikompaniju, i šta mi, građani, vlasnici same kompanije, možemo od nje očekivati u budućnosti.

Gospođo Živković, čestitam vam na hrabrosti i upornosti da se sa velikim životnim izazovom borite i izborite, čak i unutar Jata. Vas vaša kompanija nije podržala, a ja želim da vas uverim da vas ja, moja porodica, prijatelji i kolege, i uostalom svi građani ove zemlje podržavamo.Dužnost odgovornih građana je da na probleme ukazuju, nudeći moguća rešenja – tako je nastao sporni snimak. Gospođo Živković, radujem se novom letu s vama. Želeo bih da to bude u jednom novom Jatu, na koji smo svi ponosni.
 
Darko Soković
(kontakt adresa poznata redakciji)

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Ve

Lepo je sto je covek pokusao da se izvini za svoj uzasan gest ali umesto o kompaniji i vladi trebao je akcenat da stavi na izvinjenje za svoju drskost i bezobrazluk, za nevaspitanje koje mu je dozvolilo da to uopste uradi! Zao mu je sto nema ko iz kompanije da zastiti jednu divnu zenu, pravog profesionalca od njega samog?! Od coveka koji pored ovog snimka postavlja snimak kafanske pevacice iz motela Stari hrast i druge i tako pokusava da stekne popularnost? Mozda, ali samo medju sebi slicnima, koji se drugima smeju a sami ne vrede ni zrno! A ja se nadam da ce ga Snezana Zivkovic tuziti za uvredu casti.

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Небојша na: Izveštaj o gubicima vazduhoplovnih snaga SAD u ratu sa Iranom

Ти си заиста опчињен Америка? Прочитај мало каквих си се глупости налуосо. Уништили Иранску армију а Иранци их ракетирају и урнишу сваки дан. И још лупаш глупости о америчкој демократији. Ја сам пријатељу у Америци више од 30 година, Америка нема ни Д од демократије. Боље не пиши више глупости. Смешан си.

11. Jun 2026.Pogledaj

B na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

@Pas tom "Ima povjest staru kao i Hrvatska" Hvala kad to dodje od vas, pa nas cak i uporedite sa vama mnogo nam znači. :) Salu na stranu mozda i bez potcenjivanja, mozda I imamo istoriju slicne duzine, ali kad vec insistirate na njoj mislim da je tezina Srbije I Hrvatske druga kategorija. Zasto pa…

11. Jun 2026.Pogledaj

Pavle Šrepfler na: Dva tipa helikoptera RV i PVO Vojske Srbije na vežbi „Thracian Blade 2026“ u Bugarskoj

kako reče jedan knez u prošlosti:prijatelje drži blizu a neprijatelje još bliže. dobro je kad se sa svima sarađuje. to znači da su sva suprotstavljanja unutar civilizacijskih okvira. ko te može najviše povrediti? onaj od koga se to ne nadaš. dakle ako sve dovoljno poznaješ iznenađenje je najmanje verovatno. iznenađenje je glavni faktor i pobede…

11. Jun 2026.Pogledaj

Baljkanski tigar na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

"ne znam zasto se Hrvati stalno uspoređuju sa Srbijom." Ovo je članak s komentarima na srbijanskom portalu o hrvatskim zrakoplovima Rafale naoružanim raketama MICA.

11. Jun 2026.Pogledaj

Vladimir na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

Bravo, bravo! Imamo mi mnogo vise nego sto ti mozes da izmislis Zato gradimo 7 autoputeva(jos 5 u pripremi), nacionalni stadion, brzu zeleznicu ka nisu, Metro i mali metro u Beogradu, expo, 3 tehnoloska parka, 5-6 ogromnih bolnica, 50ak novih fabrika, Beogad na vodi i jos 300 razlicitih razvojnih projekata, plus da ne pisem sada…

11. Jun 2026.Pogledaj