BEG airport status
Nekoliko fotografija drugog dana i B-52H prelet iznad Farnborough-a

Nekoliko fotografija drugog dana i B-52H prelet iznad Farnborough-a

Dobro jutro iz trenutno sunčanog Farnborough-a! Sa nadom da će ova količina dnevnog svetla potrajati organizujem svoj raspored, preko twittera sa Erbasom (imaju odličan social media tim) dogovaram obilazak A400M i danas se fokusiram na Ruse, Evropljane i Amerikance iz svemira – Space Ship One danas ima neki veći announcement.

Današnji flying display:

Obilazak sajamskih hala nije ni izdaleka gotov, ovo su neke od fotografija modela kao i zanimljivosti na vanjskoj statici. Sa nadom da mi Yak-130 danas neće pobeći (nastup mu je juče bio pomeren 2 sata kasnije) i sa željom da obiđem evropske transportere spremam se još jednom za 7 ispunjavajućih  sati lutanja.

B-52H

Posle Vulakana, Red Arrows-a, Lankastera, Spitfajera i Space Ship One svemirske letelice (replike) još jedna egzotika. Preleteo je pistu tačno u najavljenom minutu, lagano zamahnuo krilima u znak pozdrava publici i nestao u pravcu Fairford-a.

„Buff“, skraćeno od „Big ugly fat fuck (ili fellow)“, nije bio jednostavna mašina za navigaciju kada je pre nekoliko godina trebalo pronaći pistu londonskog aerodroma namenjenog executive avijaciji. Po pričama koje sam čuo, piloti „Hotel-a“ imali su problem da nakon planiranog preleta pronađu istu pistu dva puta, pa su obradovali obližnji manji lokalni aerodrom.

——————————————————————————————————————————–
Tango Six izveštavanje iz Farnborough-a pomogli su itSMF Srbija kao sponzor smeštaja, logistike i prevoza, Mobilna Telefonija Srbije kao sponzor putovanja, Xopyc Air Force Fashion i Pilotshop.rs kao sponzori odeće i reportažne opreme.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Robi na: Oružane snage Bosne i Hercegovine uskoro dobijaju lake višenamenske helikoptere AW119Kx

Pavle brojevi se ne demantiraju riječima veseli i mudrijaš, nego točnijim brojevima, izvorima točnijih informacija... Btw, veseo jesam, o mudrosti ne bih...

19. Apr 2026.Pogledaj

Amater na: Božićno čudo četiri dana nakon Uskrsa: Top Gan 3 zvanično potvrđen

Mnogo je loše ostarila, tako da nisu mogli sa snimaju sa njom

19. Apr 2026.Pogledaj

Pavle na: Oružane snage Bosne i Hercegovine uskoro dobijaju lake višenamenske helikoptere AW119Kx

Evo ga opet neki veseli mudrijas sa uvidom u ugovor. Robi, ti li si?

18. Apr 2026.Pogledaj

Robi na: Oružane snage Bosne i Hercegovine uskoro dobijaju lake višenamenske helikoptere AW119Kx

Miodrag pa avioni su plaćeni 2,7 milijardi, plus naoružanje, bit će nešto i prilagodbe infrastrukture, hangari... bit će to debelo preko 3 milijarde.

18. Apr 2026.Pogledaj