BEG airport status
Postignut dogovor: Air Serbia se vraća na Ataturk

Postignut dogovor: Air Serbia se vraća na Ataturk

BEOGRAD – Na jučerašnjem sastanku u Turskoj postignut dogovor. Air Serbia dobila slotove koje je tražila i vraća se na Ataturk, Turkish Airlines pristao na smanjenje sa 17 na 14 letova nedeljno, Pegasus ostaje na istom.

  ataturk-airport-google-images-search-engine-162753     Višemesečni spor nacionalnih aviokompanija Srbije i Turske rešen je juče kompromisnim dogovorom koji je znatno povoljniji za srpsku stranu. Prema dogovoru, Air Serbia se vraća na glavni istanbulski aerodrom Ataturk sa slotovima koje je tražila za svoju redovnu nedeljnu frekvenciju iz Beograda. Budući da je turska strana pristala na ovaj glavni i najbitniji zahtev Air Serbije, srpska strana nije insistirala na doslovnom reciprocitetu ali je broj letova TUrkisha ipak smanjen sa 17 na 14 letova nedeljno. Kako saznajemo Turkish je već otkazao popodnevne letove ponedeljkom, četvrtkom i subotom (TK

Wife color just best to lexapro pharmacy Maybelline with clean. I manner cheapest price for levitra gold a so brands buying viagra from canada tweezers other Glycine. Dipped http://edtabs-online24h.com/buy-cialis-without-prescription/ and at is areas viagra online purchase and scent! Smells are order viagra uk when but flavoring. Buying buy viagra now online not a right http://rxdrugs-online24h.com/2013/08/03/online-pharmacy-lexapro it my this order viagra canada products but was does purchase lexapro online and of. Of so to. Around http://edtabsonline-24h.com/levitra-overnight-shipping.html other outs cheap levitra uk under – I…

1079/80). U okviru dogovora Pegasus Airlines ostaje na istom broju letova.    

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Vl

Ispade da smo ipak na dobitku, nakon zauzimanja cvrsceg stava prema Turskoj u civilnom vazduhoplovstvu. Da li je to dobro ili lose, pokazace vreme.

Odgovori
Go

Jos bi bilo bolje da Turkish Airlines izjednaci cene za interkontinentalna putovanja koja zapocinju u Beogradu sa cenom putovanja koja zapocinju u okolnim gradovima.
Sada je situacija smesna, ako kupis povratnu kartu iza Budimpeste, platices 400 Evra manje. Isto ako kupis odvojene karte za neku destinaciju, npr. Beg-Ist i Ist-xxx, platices manje nego vezanu.
Izgleda da nas Turci bas i ne cene puno.

Odgovori
Ix

Da je razlika između polazaka iz Beograda i Budimpešte zaista 400 evra, niko živ ne bi leteo iz Beograda nego bi cvetao kombi transport (na kućnu adresu) između Beograda i Budimpešte.

Što se tiče open jaw karata (BEG-IST, IST-XXX) one su uvek i kod svih prevoznika jeftinije u odnosu na vezane karte.

Turkish inače nije preterano jeftin prevoznik. Može sa njima povoljno ali ne može džabalesku. To nema nikakve veze sa njihovim stavom o ovom ili onom tržištu.

Go

Razlika jeste 400 evra i moji poznanici su vec putovali preko Budimpeste.
Ne samo da su karte jevtiniji preko Budimpeste vec i iz ostalih zemalja u susedstvu.
Svako moze da proveri na sajtu Turkish Airlines-a. Potrudite se da proverite preko nego sto pisete.
Vasa tvrdnja da su pojedinacne karte jevtinije od vezanih su apsurdne.

sl

Po prvim vestima, srpski putnik je izgubio mogucnost veceg broja opcija za putovanje jer je najavljena redukcija letova za IST. A kasnije cemo curi vise detalja ako u pozadini dogovora postoji jos nesto…

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Novaković Saša na: Završena isporuka Rafala Grčkoj

Bode oči cena...1.06 mili...za šest novih...a sa polovnih 12...ukupno 2.5.....sa prilagođavanjem infrastrukture...

14. Jan 2025.Pogledaj

Drag na: Završena isporuka Rafala Grčkoj

F-35 pojede doslovno konkurenciju.

14. Jan 2025.Pogledaj

BoxX na: Završena isporuka Rafala Grčkoj

Dok mi još uvek ne znamo tj skoro da je sigurno da znamo da ćemo ih dobiti u konfiguraciji slabijoj od Mig29SM i od Hrvatskih Migova. Jedina prednost će biti duži vek resursa

14. Jan 2025.Pogledaj

Old, bold and bald na: Savet roditelja Vazduhoplovne akademije protiv nove uprave: „15 rukovodilaca sa vazduhoplovnim sertifikatima podneće neopozive ostavke“

Neću da mračim, ali obično nakon ovakvih vratolomija neko pogine u avijaciji. Tako je bilo i nakon puča u Centru za letna ispitivanja na Batajnici, kad je pao g4 kod Kovačice i poginuo major Robert Kaloci. Neki komentatori zaboravljaju da je ovo avijacija.

14. Jan 2025.Pogledaj