BEG airport status
[NAJAVA] „Blanik kup Prijedor“ na aerodromu „Urije“ Trenažni letovi na jedrilici Blanik L 13 planirani za 25. avgust

[NAJAVA] „Blanik kup Prijedor“ na aerodromu „Urije“

Dvanaesti po redu „Blanik kup Prijedor“ održaće se 26. avgusta sa početkom od 10 časova na aerodromu „Urije“, saopšteno je iz Aero-kluba Prijedor.

Dolazak takmičara predviđen je do 10 časova nakon čega će se po planu Glavnog sudije održati izvlačenje takmičarskih brojeva i popunjavanje prijava za takmičenje uz pregled dokumentacije, kažu iz Aero-kluba i dodaju:

– Kup će se održati u tri konkurencije – Prvenstvo Republike Srpske, na kojem učestvuju svi takmičari koji su članovi VS RS, zatim Prvenstvo BIH, na kojem učestvuju samo klubovi članovi VS BIH i otvoreno prvenstvo na kojem učestvuju aeroklubovi po pozivu. Završetak kupa predviđen je za 18 časova, a proglašenje pobednika za 19. 

Kako navode, u sklopu Blanik kupa će se od 18 do 19 časova održati i takmičenje u preciznom sletanju modela jedrilica, gde će biti proglašeni pobednici u Otvorenoj pojedinačnoj konkurenciji. Takođe, 25. avgusta biće održan trenažni dan, gde će svi zainteresovani moći da naprave trenažne letove na jedrilici Blanik L 13.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

BB

Odoh sutra tamo

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Petrovic Dusan na: [POSLEDNJA VEST] Boing porazio Lokid: Tramp predstavio prvi američki višenamenski borbeni avion 6. generacije

@altec U tekstu pise "Jedina informacija do sada koja je javno objavljena bila je USAF-ova potvrda 2020. godine da je jedan od demonstratora poleteo." Kako smo u 2025 to znaci prototipi lete od pre 5 godina, dakle nije "koncept", vec pravi avion. "Koncept" je na primer Su-75, koji postoji samo kao maketa.

21. Mar 2025.Pogledaj

altec na: [POSLEDNJA VEST] Boing porazio Lokid: Tramp predstavio prvi američki višenamenski borbeni avion 6. generacije

Šta lupaš ti čoveče? Ovo je koncept bukvalno.. neće leteti još barem 10-15 godina prvi prototip.

21. Mar 2025.Pogledaj

Vlado na: [POSLEDNJA VEST] Boing porazio Lokid: Tramp predstavio prvi američki višenamenski borbeni avion 6. generacije

Bice ovo avion i po. Voleli to neki ili ne, ali SAD su lider inovatorstva kako u vojnom delu tako i van njega.

21. Mar 2025.Pogledaj

Petrovic Dusan na: [POSLEDNJA VEST] Boing porazio Lokid: Tramp predstavio prvi američki višenamenski borbeni avion 6. generacije

Istorijski dan! Dok su se Kinezi kitili sa slikama nekih kao savremenih aviona, Rusi guraju Su-57 na nivou 1970-ih,evo sta leti 5 godina! Najbolji univerziteti sveta, i nema sta

21. Mar 2025.Pogledaj