BEG airport status
Četvrto mesto za Beoavia studente na takmičenju u Grčkoj u konkurenciji od 50 timova Srpski studenti mašinstva, vazduhoplovni smer na takmičenju u Grčkoj / Foto: Beoavia

Četvrto mesto za Beoavia studente na takmičenju u Grčkoj u konkurenciji od 50 timova

Studentski tim Mašinskog fakulteta Beoavia osvojio je četvrto mesto na takmičenju “Airbus Sloshing Rocket Workshop” u Patrasu, Grčka.

Budući vazduhoplovni inženjeri o kojima smo na portalu već pisali, četvrti su u generalnom plasmanu u konkurenciji 50 tima iz celog sveta. Kako kažu za Tango Six u prvoj fazi osvojili su prvo mesto za najbolje tehničko rešenje.

Beoavia timu u avgustu predstoji takmičenje “Air Cargo Challenge” u Štutgartu na kom će učestvovati sa projektom bespilotne letelice Raven 19.

Finalisti takmičenja / Foto: Beoavia
[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

BB

Ja predlažem da prave koncept, model aviona 4 sjedišta sa rotax 915 motorom, taman dok završe školovanje doći će do makete, mock up, ili demonstratora. Tada (ili ranije) pokucati na vrata SDPR, Ministarstva, Earoeast, Utve, EdePro, pa nek idu u izradu prototipa… Ko zna, možda osnuju vlastitu kompaniju…
Ja ću drage volje podijeliti svoje ideje, ako im treba, naravno…

Odgovori
de

Cisto zbog fernosti, lepo je da se i spomenu prvih tri. Hvala

Odgovori
Mi

Bravo !

Odgovori
Mi

Svaka čast,bravo za ceo tim!

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Señor na: [POSAO] Wizz Air regrutuje u Beogradu: Otvoreni dan za pilote sa srpskim ICAO dozvolama

Za laike, koja je sustinska razlika izmedju ICAO i EASA dozvole? Da li jedna organizacija me priznaje dozvole druge?

29. Nov 2023.Pogledaj

Stojko na: Aerodrom „Nikola Tesla“ danas prešao broj od 7 miliona opsluženih putnika

Da nisu imali onu katastrofu sa gradjevinskim radovima, bilo bi 10 miliona.

29. Nov 2023.Pogledaj

car na: Slovenija potpisala ugovor o kupovini šest višenamenskih helikoptera AW139M

Nije. Hr će od 12 platiti defacto samo 6 i to vjerojatno manje po komadu od AW139M. Inače Hr policijski AW139 su bili po 12 milijuna € 2015-16.

28. Nov 2023.Pogledaj