BEG airport status
[NAJAVA] Prvi Skup o bespilotnim letelicama „Drone Days“ 26. i 27. marta u Zagrebu Posetioce uz predavanja očekuje i letačka zona za demonstraciju najnovijih dosega tehnologije bespilotnih letelica / Foto: Fakultet elektrotehnike i računarstva

[NAJAVA] Prvi Skup o bespilotnim letelicama „Drone Days“ 26. i 27. marta u Zagrebu

Prvo izdanje Skupa o bespilotnim letelicama pod nazivom „Drone Days“ biće održano 26. i 27. marta na Fakultetu elektrotehnike i računarstva (FER) u Zagrebu, saopšteno je sa tog fakulteta.

Kako navode, skup će biti održan u organizaciji FER-ovog Laboratorija za robotiku i inteligentne sustave upravljanja (LARICS) u okviru projekta Evropske unije „AeRoTwin“, a tokom ta dva dana na događaju će biti ugošćeni stručnjaci u oblastima vazdušne robotike i sistema bespilotnih letelica:

– Tako će predavanja održati Mirko Kovac sa Imperial College Londona, švicarski Hrvat koji je široko poznat u svijetu zračne robotike, kao i Damir Filipović, predstavnik Siemensa i njihova programa za električne letjelice, zatim Christopher Korpela iz američke Vojne akademije West Point, Nada Finderle iz Hrvatske udruge bespilotnih sustava, Pero Škorput s Fakulteta prometnih znanosti i Damir Bezik iz Hrvatske agencije za civilno zrakoplovstvo, što je tek pola od ukupnog broja predavača.

Cilj skupa je potaknuti interakcije i razmjene znanja i iskustava iz područja bespilotnih letjelica, a program će se sastojati od stručnih predavanja, business-to-business sastanaka, demonstracija najnovijih tehnoloških dostignuća u zračnoj robotici u letačkoj zoni, i sajma vodećih industrijskih poduzeća u regiji. –

Inforgrafik: Fakultet elektrotehnike i računarstva

Prema rečima organizatora, predavači će govoriti o civilnoj i vojnoj bezbednosti, tehnologijama budućnosti, prevozu, proizvodnji pogona i drugih elemenata letelica, zakonodavnom okviru i mogućnostima u Hrvatskoj i šire, a posetioce uz predavanja očekuje i letačka zona za demonstraciju najnovijih dosega tehnologije bespilotnih letelica, kao i štandovi na kojima će domaća i strana preduzeća predstaviti svoje proizvode, usluge i rad.

Skup deo projekta Evropske unije „AeRoTwin“ / Foto: Fakultet elektrotehnike i računarstva

Takođe, u okviru samog skupa biće organizovan i dodatni sadržaj u vidu nagradne igre:

– U duhu predstavljanja tehnologije i teme skupa, generalni sponzor Aviteh organizirat će nagradnu igru za sve zainteresirane i podijeliti vrijedne nagrade – dronove, a u KSET-u (Klub studenata elektrotehnike) će 26. ožujka (marta) biti organiziran i „party“ za sve sudionike i zainteresirane, što je prilika za bolje upoznavanje i razmjenu znanja i iskustava u opuštenoj atmosferi.

Registracije po cijenama za ranoranioce dostupne su do kraja veljače (februara), broj prijava je ograničen, dok se sva poduzeća zainteresirana za sudjelovanje na sajmu, letačkoj zoni i skupu više informacija o prijavama i programu mogu naći na zvaničnom sajtu skupa. –

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Ciklon na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

Ovo što ću sada da napišem nema veze sa ovom temom. Velika Tragedija koja je pogodila Severnu Makedoniju i spremnost R. Srbije da brzo reaguje i pomogne pokazala da je odluka o kupovini novih transportnih aviona opravdana i da baš zbog potencijalno velikih tragedija Srbija treba da pojača svoju flotu upravo sa avionima iz predhodnog…

17. Mar 2025.Pogledaj

Zoran Vukosavljević na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

Grubo...radi se o naglom pokretu antene nišanskog radara "u stranu i na dole (prema zemlji)" ,a zatim isključenje zračenja nišanskog radara. Ukoliko je ovo urađeno "na vreme", postoje dobre šanse da će protivradarska raketa promašiti cilj, čak i ako je već blizu. Nekada je dovoljno i samo isključiti zračenje, ali ako je protivradarska raketa nešto…

17. Mar 2025.Pogledaj

Zoran Vukosavljević na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

Lepo je objašnjeno u tekstu. Radar sa zemlje je ranije prestao da prati cilj, jer je na njega ispaljena protivradarska raketa. Tada je raketa izgubila cilj i nastavila svoj let balističkom putanjom i proletela pored avio-cisterni. Raketa se navodi uz pomoć radara sa zemlje, tako što se radarski snop reflektuje od cilja i prima na…

17. Mar 2025.Pogledaj

Batric Vukicevic na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

Da li se poklapaju datumi ili cak vremenska minutaza lansiranja KUB-a, sa vremenom uocenim iz tankera? Na osnovu ovoga se sa sigurnoscu moze reci o kojoj se varijanti radi. Pozdrav

17. Mar 2025.Pogledaj