BEG airport status
Najava: Air Solution 2011 – bilateralna vežba vojnih vazduhoplovstava Srbije i Rumunije

Najava: Air Solution 2011 – bilateralna vežba vojnih vazduhoplovstava Srbije i Rumunije

Bilateralna vojna vežba vojnih vazduhoplovstava Srbije i Rumunije održaće se 12. i 13. Aprila ukoliko vremenski uslovi to budu dozvolili. Po okvirnom planu vežbe koja za cilj ima uvežbavanje vođenja zajedničkih vazdušnih operacija sa srpske strane učestvovaće avioni G-4, MiG-29 i An-26. Rumunsko ratno vazduhoplovstvo učestvovaće sa avionima MiG-21 LANCER C i An-30.

Odeljenje aviona G-4 Supergaleb (4 letelice) poleteće u utorak ka aerodromu Campia Turzi. Pri ulasku u rumunski vazdušni prostor biće presretnuti od strane LANCER-a i praćeni do sletanja. Sutradan, isto odeljenje u povratku na Batajnicu preleće jedan rumunski metni poligon. Prilikom ulaska u srpski vazdušni prostor presrešće ih para MiG-ova 29 koja im nakon toga pruža lovačku zaštitu dok odlaze prema poligonu Čenta gde će izvesti fiktivne napade na zemaljske ciljeve (GRB simulacija bez nošenja podvesnih sredstava). Nakon obavljenog zadatka sledi grupni povratak na Batajnicu. Sa rumunske strane predviđeno je sletanje dva MiG-a 21 LANCER C i jednog An-30. Srpski An-26 učestvovaće u vežbi kao logistička podrška.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

ig

ovaaaaj.. superextramegaznacajno zvuci ali sta mu to dodje "neposredna vazdusna podrska" koju 29ke pruzaju odeljenju G4? Aj mozda lovacku zastitu ali ako 29ke pruzaju neposrednu vazdusnu podrsku (sto je valjda Close Air Support ) onda to znaci da su G4 preuzele brigade KoV i da oni idu po zemlji a ovi odozgo teraju mrskog neprijatelja.. a koliko znam doticno odeljenje G4 je jos uvek u 252 stae : – ) Sve cool, razumeli smo ko sta radi u vazduhu, samo skrecem paznju na (ne)preciznost ali si se izvukao excluzivnoscu :D

Odgovori
Pe

Hvala kolega. Pojmovni propust. Ispravljen!

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Brad na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Ljudi koliko sam shvatio ovo uopste nije lose, ovo nije kutija nego dobos koji brzo ubacuje i izbacuje potrosene cause uz pomoc kanala koji hrani top. Defacto proizvodimo ceo top sem pucaljke tj jako velik deo. Je l se secate problema koje ima Zastava sa topom 30mm sa dvostrukim hranjenjem. Ovo bi upravo moglo promeniti…

24. Jun 2026.Pogledaj

Bojan na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

Jedni se rugaju, drugi brane, treći botuju... Ništa mi nismo dobili, u tekstu je navedeno da će "kutija" proizvoditi ako Utva proizvede probnu količinu prema specifikaciji i prođe kontrolu. Ne verujem da to mogu bez 2-3 miliona ulaganja u napredniju opremu ili će to uraditi "mala privreda" koja ima potrebni kapacitet, a takvih preduzeća ima.…

24. Jun 2026.Pogledaj

Vladimir na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

@bole Bogami, prilicno ti sebi dajes za pravo, obzirom koliki si nemac pojma o materiji koju pokusavas da komentarises. A verovatno je to tvoj generalni problem, jer su obicno oni najglasniji zapravo level ameba/paramecijum. Nazivas nekog glupanom i tupanom, a ne znas u cemu je MIG 29 ispred Rafala i ne znas da su u…

24. Jun 2026.Pogledaj

Goran na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

"...sklop municijske kutije sa vodećim koridorom za municiju" Toliko o proizvodnji delova za rafal... Nikako da shvatimo da nemamo nikakve resurse za ozbiljnu proizvodnju, sem ovako perifernih i tehnoloski jednostavnih stvari

24. Jun 2026.Pogledaj

Aleksandar I na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Ako tako gledaš, onda bi trebalo da proteraš sve nemačke kompanije iz Srbije.

24. Jun 2026.Pogledaj