BEOGRAD- Prema saopštenju za javnost danas je u Banja Luci potpisan sveobuhvatni Protokol o saradnji između Aerodroma Banja Luka i Aerodroma Nikola Tesla Beograd. Potpisnici protokola su generalni direktor beogradskog Aerodroma „Nikola Tesla“, prof. dr Velimir Radosavljević i direktor preduzeća „Aerodromi Republike Srpske“ iz Banja Luke Miroslav Janjić.
Protokol
se predviđa saradnja na polju razvoja tehnologije i ljudskih resursa, zajednički nastup na tržištu prema zahtevima avio-prevoznika, praćenje tehnološkog razvoja u oblasti aerodromskog poslovanja kroz zajedničke posete sajmovima, proizvođačima, kao i stručno usavršavanje i razmenu informacija. Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske nedavno je saopštilo da je cilj protokola sagledavanje globalnih potreba prevoza u vazdušnom saobraćaju izraženih na relaciji Aerodroma “Nikola Tesla” i “Aerodroma Republike Srpske”, kao i stalno usaglašavanje i uspostavljanje neophodnih standarda za bezbedno i sveobuhvatno odvijanje prihvata i otpreme vazduhoplova, odnosno putnika, prtljaga i robe.
Polazna osnova za zaključenje protokola između dva aerodroma predstavlja Sporazum o uspostavljanju specijalnih i paralelnih odnosa između Srbije i Republike Srpske, jer je njime, između ostalog, predviđena i privredna saradnja u oblasti saobraćaja.





Najnoviji komentari
B na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda
"Imali smo prilike da pregledamo njen dizajn, dosta je zahtevna što se tiče mehaničke čvrstoće i što se tiče oblika" Kutija pa kutija Bice da je celik visoke cvrtoce mozda niklovan? Nego jel se zna sta proizvode oni sa tim "naprednim softverom i cudima", jel ovo je sve prosli vek...come se trenutno bave, mislim Rafal…
Medo s mora na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING
@Jordan 1. Kada budeš tražio podatke preko AI budi precizniji, jer u Aziji je tokom 2025., po GEMINIju, ukupno prodano 10,5 mil auta, 2. Progooglaj "0 mileage used car BYD" pa će ti neke stvari biti jasnije, imaš na YT odličan video o tom problemu
Samo kazem na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING
U Nemackoj je prosle godine registrovano preko 500K novih full elektricnih vozila, svake godine broj registracija raste za oko 40%! Suprotno popularnom "misljenju" da su kineski proizvodjaci automobila "preuzeli" evropsko trziste, podaci pokazuju da je samo 20% potpuno električnih vozila prodatih u EU 2025. godine uvezeno iz Kine. Ovih 20% uključuje i domace kineske brendove…
brko na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING
Izgleda da neki misle da ne treba razvijati vozila zbog opasnosti od dronova. Čime mislite napraviti proboj ukoliko uspijete ostvariti zračnu dominaciju na određeni vremenski period? Hiluxima?
Vladimir na: Transportni avion A400M postaje i leteći komandni centar u francuskom ratnom vazduhoplovstvu
Dupe, Opet gluposti citamo. Svaka vojna baza je, kao i ambasada, suverena teritorija drzave koja je zaposela. Ne da je unsitena teritorija Amerike, nego je satrta sa stotinama mrtvih i ogromnom materijalnom stetom. Takodje i Izrael, kome je unisteno 40 aviona na stajanci Nevatim baze, gomile drugih vojnih ciljeva, fabrika, infrastrukture. Procurelo je dovoljno snimaka,…