BEG airport status
Vazduhoplovni savez Srbije dodelio nagradu „Zlatni orao“

Vazduhoplovni savez Srbije dodelio nagradu „Zlatni orao“

BEOGRAD – Paraglajderista Dejan Valek kao najbolji vazduhoplovni sportista u letačkoj grani i raketni modelar Miodrag Čipčić u neletačkoj grani nagrađeni su prestižnim priznanjem VSS, statuom „Zlatni orao“.

 
 

Dejan_Valek_i_Midrag_Cipcic_-_dobitnici_Zlatnog_orla_za_2014
Dejan Valek, najbolji vazduhoplovni sportista u letačkoj grani (levo); Miodrag Čipčić, raketni modelar (desno)

 
 
– Kada sam slušao himnu Srbije na dodeli medalja posle pobede na Evropskom prvenstvu u paraglajdingu, bio sam neopisivo ponosan na svoju zemlju. Uspeo sam da doprinesem da se za nju čuje u najpozitivnijem kontekstu. Drago mi je da je VSS prepoznao moj trud i na ovaj način mi se zahvalio. –  rekao je nagrađeni Dejan Valek.
 
Valek je u toku prošle godine osvojio titulu šampiona Evrope u paraglajdingu u disciplini precizno sletanje, dok je Miodrag Čipčić godinama u nazad ostvarivao najbolje rezultate na državnim, ali i evropskim i svetskim prvenstvima.
 
Priznanje „Zlatni orao“ dodeljeno je u restoranu Aeroklub, a tom prilikom govorio je i Željko Ovuka, generalni sekretar VSS-a:
 
– Na ovoj svečanosti već tradicionalno sumiramo utiske i sabiramo sportske rezultate iz prethodne godine. Imamo zaista veliki rad i rezultate iza sebe, ali ne mogu da ne pomenem one koji su nam bezgranično pomogli, a to su Ministarstvo omladine i sporta, Sportski savez Srbije, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, SMATSA, Direktorat civilnog vazduhoplovstva i Vojska Srbije. – izjavio je Ovuka.
 
 
Zeljko_Ovuka_-_gen.sek_VSS
Željko Ovuka, generalni sekretar VSS

 
 
Pored najboljih vazduhoplovnih sportista, proglašeni su i najbolji takmičari po sportovima i to:
 
Ljubiša Naumović za padobranstvo, Bojan Gostojić za vazduhoplovno modelarstvo u juniorskoj i seniorskoj kategoriji, Uroš Zorić za raketno modelarstvo u juniorskoj kategoriji, Aleksandar Godić za opštu avijaciju, Branko Stojković za vazduhoplovno jedriličarstvo, Goran Spasić za ULL i Srđan Srdić za balonarstvo.
 
„Zlatni orao“ prvi put je dodeljen 1957. godine vazduhoplovnom jedriličaru Božidaru Komcu.
 
 
[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Zoran na: Nakon deset godina od početka modernizacije: MiG-29SM+ srpskog RV i PVO konačno prikazao sve što može da upotrebi po ciljevima u vazduhu i na zemlji

kina proizvodi svoj mig 29 ali kao licencu i sa svojom elektronikom. A sad isa svojim motorima.Tako da svo naoružanje koje nosi Ruska 29 je kompatibilnos sa Kineskom verzijom J10 ali nisam siguran za oznaku.A po vojnim analitičarima kineska kopija je čak i bolja od ruske.

29. Jun 2026.Pogledaj

Стојко na: [VIDEO] 72. brigada za specijalne operacije u formacijskom dejstvu sa dronovima IKA-BOMBARDER

браво за коментар, изгледа да ови садашњи који одлучују ништа нису научили од Русије и Ирана па се играју са играчкама, сваки овај дрон без домета од неколико стотина километара у данашњем времену је смешан.

29. Jun 2026.Pogledaj

Petrovic Dusan na: [POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“

@Jordan Dobro ste objasnili. Verovatno taj J-10 ne može biti lošiji od starih MiG-29 koje sada imamo i kojima ističe rok. Mada je sve sa Kinom veliko pitanje, i nisu jeftiniji i dostupni jer nikome nije palo na pamet...

28. Jun 2026.Pogledaj

Jordan na: [VIDEO] 72. brigada za specijalne operacije u formacijskom dejstvu sa dronovima IKA-BOMBARDER

Pravi šlag na tortu će biti kada se ovi dronovi umreže sa C4i sistemom i uz pomoć AI nauče da se ponašaju kao tim. Ova Vojska Srbije je svetlosnu godinu daleko od onoga što je Srbija imala pre 15 godina.

28. Jun 2026.Pogledaj