BEG airport status
Viz Er zabeležio značajan porast broja putnika u prethodnoj godini Najavljeno je 27 novih linija, a pet novih aerodroma je dodato u mrežu linija.

Viz Er zabeležio značajan porast broja putnika u prethodnoj godini

Niskobudžetna avio-kompanija Viz Er je u periodu mart 2014. – mart 2015. prevezla 2,5 miliona putnika više nego godinu dana ranije, a kapacitet je povećan za 17 procenata.

Kako saopštavaju iz najveće niskobudžetne avio-kompanije u Centralnoj i Istočnoj Evropi, Viz Er je u toku protekle finansijske godine zabeležio značajan porast broja putnika, koji iznosi 18 procenata. Osim toga, povećala se i prosečna popunjenost putničke kabine na 86,6 procenata, dok je kapacitet veći za 17 posto.

Povodom objavljivanja ovih rezultata, izvršni direktor Viz Era Jožef Varadi je izjavio:

– Poslednjih 12 meseci su bili izvanredni za Viz Er. Nastavili smo sa daljim rastom i uključili smo još zemalja i baza u našu mrežu. Prevezli smo 2,5 miliona putnika više nego u istom periodu prethodne godine. Spremni smo za dalji razvoj koji će biti zasnovan na kontinuiranom obnavljanju flote i širenju mreže linija tokom 2015. kako bismo omogućili što većem broju putnika u Centralnoj i Istočnoj Evropi pristup jeftinijim avio kartama. –

Iz Viz Era navode da su prvi meseci 2015. godine obeleženi daljim razvojem saobraćajne mreže. Naime, najavljeno je 27 novih linija, a pet novih aerodroma je dodato u mrežu linija. Istovremeno, objavljeno je da će biti otvorene dve nove baze su u Slovačkoj i Poljskoj, ali je i 9 linija ukinuto u sklopu plana restruktuiranja poslovanja u Ukrajini.

tabela_1

tabela2

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Davor na: Slovenija potpisala ugovor o kupovini šest višenamenskih helikoptera AW139M

Milo Slovenija je mala zemlja ali jako uspješna i sa razvijenom ekonomijom. Članica je NATO -a i svoje oružane snage razvija prema svojim potrebama. Ekonomski i vojno je u puno boljoj poziciji od Srbije. Zašto misliš da je Srbija bitnija?

30. Nov 2023.Pogledaj

Vasa na: Slovenija potpisala ugovor o kupovini šest višenamenskih helikoptera AW139M

Promeni reč SLOvenija u Srbija i broj 6 u 11 (kiparski) , gde je Slovenija od nas bogatija i bolja po svim pitanjima.

30. Nov 2023.Pogledaj

madpal na: [RAT U UKRAJINI] Dalje jačanje ukrajinske PVO, Rusi iznad Ukrajine masovnije koriste kasetne avio-bombe, vatreno krštenje MiG-a 35

@Aleksa Ne iznosi gluposti. I pre rata i na pocetku su vodjeni pregovori gde je trazeno priznanje Krima delom Rusije i nezavisnost za Donbas. Posle odbijanja od strane zapada to je promenjeno na 4 regije. Te informacije objavljuju i zapadni mediji tako da ne razumem odakle tebi info da su hteli smenu vlasti i veliki…

30. Nov 2023.Pogledaj