BEG airport status
U Pančevu otvoren Centar za obuku pilota na ultralakim letelicama Novi Centar za sticanje Dozvole ULAPL / Foto: Dragan Trifunović

U Pančevu otvoren Centar za obuku pilota na ultralakim letelicama

U Pančevu je otvoren Centar za obuku pilota na ultralakim vazduhoplovima – „Falcon“ („COP Falcon“). Tako je ovaj grad postao bogatiji za još jedno mesto gde se mogu učiti osnove letenja jer je do nedavno to bilo moguće jedino u Aeroklubu „Utva“.

– Ne smetamo jedni drugima, vec naprotiv, pomažemo se u naporima da stvorimo bolje osnove za neometani rad svih zaljubljenika letenja – naveli su iz Centra „Falkon“ za Tango Six.

Kako su objasnili, u periodu od 1938. do 1940. i kasnije, tokom 1945. godine, u Pančevu je postojala takozvana „Prva pilotska škola“, pa je ideja bila da se u ovom gradu nastavi sa tradicijom, ali u novom savremenom obliku.

„Falcon“ raspolaže svim potrebnim uslovima za sprovođenje letačke obuke za sticanje Dozvole ULAPL, u okviru koje je moguće steći i neko od ovlašćenja: ULA, ULT, ULA (I), ULT (I).

– Cilj je da „Falcon“ postane jedan od respektivnih centara za obuku pilota ultralakih vazduhoplova u okruženju.

Tome treba dodati i izuzetnu saradnju sa ostalim pilotskim školama: „COP Zemun Polje“, „ MXP-Avijatičar“, „ULPS MAG-plastic“ i „COP Finesa“.

Svi mi zajedno težimo da kao zemlja postanemo lider u regionu u oblasti ultralakog letenja – rečeno je u „COP Falcon“.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vladimir na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

@ Petrovic Dusan Moj komentar je usmeren na to da bi Vojska Srbije trebalo srednje transportne helikoptere zameniti sa H 215. Nisam nigde pominjao Il avion

24. Aug 2026.Pogledaj

josip88 na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

VELIKO hvala SVIMA koji su nam došli u pomoć! Svim vatrogascima na zemlji, Rusima kao i posadama helikoptera iz EU! Kako je svet lepše i bolje mesto kada svi zajedno sarađujemo i radimo za opšte dobro..

24. Aug 2026.Pogledaj

Miraž na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

Uzeti Air Tractor 6 do 8 aviona i dva H215. Ovi Air Tractor avioni se mog koristiti u poljoprivrednoj ulozi kad nema požara.

24. Aug 2026.Pogledaj

Petrovic Dusan na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

@B Evo čitam reportaže ljudi koji su leteli tamo, i ne vidim da se hvali Iljušin. Pročitajte pažljivo tekst.

24. Aug 2026.Pogledaj