BEG airport status
Rekordni oktobar na „Nikoli Tesli“ – opsluženo blizu 440 hiljada putnika Neto dobit za prvih devet meseci 2016. godine 19 miliona evra

Rekordni oktobar na „Nikoli Tesli“ – opsluženo blizu 440 hiljada putnika

„Nikola Tesla“ četvrti mesec zaredom beleži „apsolutni mesečni rekord u broju putnika“, saopštio je Aerodrom i naveo da je u oktobru je zabeleženo povećanje svih parametara u vazdušnom saobraćaju.

– U oktobru je registrovano za ovaj mesec rekordnih 438.980 putnika, što je povećanje od 9 % u odnosu na isti mesec prethodne godine. Ovo je istovremeno i najveće procentualno mesečno povećanje broja putnika u ovoj godini – navode sa Aerodroma.

U ovom period obavljeno je 5.098 poletanja i sletanja, što je povećanje od 5 % u odnosu na isti period prošle godine, dok povećanje prometa robe i pošte iznosi 19%.

– Od početka 2016. godine aerodrom je uslužio 4,25 miliona putnika, što nam daje realna očekivanja da ćemo krajem godine dočekati i 5-milionitog putnika – podsećaju u ovoj vazdušnoj luci.

Rekordi u obimu avio-saobraćaja odražavaju se i na finansijske rezultate. Ukupni prihodi ostvareni u prvih devet meseci 2016. godine iznose 54,4 miliona evra, dok su poslovni prihodi ostvareni u iznosu od 52,8 miliona evra i veći su za 5% u odnosu na isti period prethodne godine. Neto dobit u ovom periodu iznosi 19 miliona evra i veća je za 13% u odnosu na isti period prošle godine.

– Takođe, pored 14 miliona evra, koliko je aerodrom Nikola Tesla uplatio u budžet Republike Srbije po osnovu dividende i međudividende za 2015. godinu, predviđeno je da tokom novembra u budžet bude uplaćeno još oko 2,5 miliona evra po osnovu međudividende za 2016.godinu – saopštio je Aerodrom.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; }
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
  We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

   

Pretplatite se na nedeljni pregled vesti Tango Six portala. Svakog petka u vašem inboxu.

* indicates required

   
   

   

   

(function($) {window.fnames = new Array(); window.ftypes = new Array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’FNAME’;ftypes[1]=’text’;fnames[2]=’LNAME’;ftypes[2]=’text’;fnames[6]=’MMERGE6′;ftypes[6]=’text’;fnames[7]=’MMERGE7′;ftypes[7]=’text’;}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Marko na: [POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“

Bravo za Viojsku Srbije. Bravo za rukovodstvo Srbije koje ozbiljno ulaze u Vojsku.

29. Jun 2026.Pogledaj
29. Jun 2026.Pogledaj

Bole na: Nakon deset godina od početka modernizacije: MiG-29SM+ srpskog RV i PVO konačno prikazao sve što može da upotrebi po ciljevima u vazduhu i na zemlji

Pa nije bas. Indija je instalirana na svoje migove izraelske targeting podove, sisteme ometanja kao i Astra V-V rakete, Rampage V-Z rakete. Egipat ima takodje CM400, vodjene bombe i znatno modernije i novije Mig-29ke

29. Jun 2026.Pogledaj

Посматрач na: [POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“

@B Овде се примарно расправља о школском авиону. Шта год купимо, са тим има да обучавамо пилоте следећих 30+ година. Самим тим, мора са купити најбоље што је могуће, поготово што ће тај авион потенцијално захватити и неку евентуалну будућу обуку пилота за авионе 5те генерације. Инсистирање на пунем потенцијалу је млаћење празне сламе. Оба…

29. Jun 2026.Pogledaj