BEG airport status
Belgijski „VLM“ otkazao porudžbinu 14 aviona  „SSJ100LR“ "VLM" odustao zbog rizika -"SSJ100LR" i dalje bez EASA sertifikata / Foto: VLM

Belgijski „VLM“ otkazao porudžbinu 14 aviona „SSJ100LR“

Belgijska kompanija „VLM“ otkazala je porudžbinu 14 ruskih „Suhoj“ letelica  SSJ100LR“, piše „Air Transport World“(ATW).

Deset letelica od ukupnog broja poručenih kompanija je planirala da kupi direktno. Preostala četiri „SSj100LR“ trebalo je da nabavi preko lizora, od kojih se isporuka prve dve očekivala još u aprilu 2015. godine.

Kako ova „long-range“ varijanta letelice nije dobila EASA sertifikat, u martu prošle godine isporuka je odložena za treći kvartal 2016. godine.

Porudžbina je na kraju ipak otkazana, a kompanija kao razlog navodi rizik koji sa sobom nosi činjenica da „Suhoj“ još nije dobio EASA sertifikat.

Osim toga, kompanija se ogradila od spekulacija da bi ključni faktor za raskid ugovora mogli da budu i loši odnosi između Rusije i Zapada po pitanju Urajine.

– Znam da je mnogo truda uloženo kako bi se napravio ovaj dogovor, ali to neće uticati na nas da nastavimo da razmatramo opcije za obnavljanje naše flote – izjavio je izvršni direktor kompanije VLM, Hemiš Dejvidson.

On je najavio i da se neće odustati od analiziranja potencijala ove kompanije na tržištu kao i da bi u narednih šest meseci trebalo da se napravi plan za njen dalji rast. Konkretne ideje najvaljene su za poslednji kvartal 2016. godine, prenosi ATW.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Gottfried na: Mađarsko ratno vazduhoplovstvo doprinosi KFOR-u: Helikopteri H145M nakon Bosne i Hercegovine i iznad Kosova i Metohije

(Google prevoditelj) Kao Mađar, ponosan sam što doprinosimo očuvanju mira u susjednim zemljama. Ovi helikopteri mogu pomoći i civilima. Nemaju samo vojnu namjenu. U Bosni traže i spašavaju ljude izgubljene u divljini. (Bosna nema vlastite sposobnosti.) Mogu se koristiti i za gašenje požara. Kao Mađar, nadam se da će civili imati maksimalnu korist od prisutnosti…

20. Mar 2025.Pogledaj

Realni na: Izraelska kompanija „Elbit Systems“ objavila rezultate poslovanja za prošlu godinu

Odlična nabavka,još bolja bi bila uz transfer tehnologije što je malo verovatno kada su Izraelci u pitanju.Videćemo koliki će domet tih raketa biti.Dozvoljeno nam je do 300 km.pa se nadamo da smo uzeli bar tog dometa.Najozbiljnij faktor odvraćanja su nam te rakete srednjeg dometa,za nas su dugog dometa.Od Izraela treba nabaviti "Spajk" rakete kako za…

20. Mar 2025.Pogledaj

Putin na: Tragedija u noćnom klubu pokrenula je opsežnu međunarodnu operaciju medicinskog vazdušnog transporta u Severnoj Makedoniji

Eto na kraju bolje pomagati jedni drugima i saradjivati, a ne ratovati svadjati se i jedni druge kaznjavati, zabranjivati

20. Mar 2025.Pogledaj

Bole na: Poslovni rezultati kompanije MBDA za 2024. godinu: Značajno povećanje proizvodnje, zemlje bivše Jugoslavije novi klijenti

R-37 namenjen za velike ciljeve tipa avaks, tanker...itd Meteor namenjen za agilne ciljeve tipa lovacki avioni. Meteor mozes da uporedjujes sa R-77. Koliko god oni bili zastareli , sta smo trebali da kupimo po tebi? Jos stariji ne zastareli Su-35?

20. Mar 2025.Pogledaj