BEG airport status
[VIDEO REPORTAŽA] Državno prvenstvo Srbije u ultralakom letenju: Precizno u(z) vetar Ultralaka zajednica ponovo u velikom broju. / Foto: Dragan Trifunović

[VIDEO REPORTAŽA] Državno prvenstvo Srbije u ultralakom letenju: Precizno u(z) vetar

Prošle subote na aerodromu „13. maj“ kod Zemun Polja održano je osmo po redu državno prvenstvo za ultralake letelice. Zahvaljujući inicijativi AK „Ćuprija“, glavnog organizatora takmičenja, u zvaničnoj kategoriji okupio se 31 takmičar iz pet srpskih aero-klubova uz ostvarenih 200 sletanja i preko 35 sati naleta.

Šampion u kategoriji ultralakih aviona za sledećih 12 meseci je Nenad Mirković koji se takmičio pod zastavom AK „Ćuprija“, u kategoriji zmajeva najbolji je bio Goran Spasić iz AK „Smederevo“ dok je u klasi žirokoptera (koji su se ove godine takmičili po prvi put) pobedio Srđan Kostić iz AK „Ćuprija“.

Organizator je, pored okupljanja celokupne srpske ultralake zajednice, pomerio granice u organizaciji ove godine i zahvaljujući prenosu celokupnog takmičenja uživo preko YouTube streama. Organizaciju takmičenja pomogli su Vazduhoplovni savez Srbije i Ministarstvo omladine i sporta.

Kako je bilo u subotu, da li su vremenski uslovi uticali na preciznost takmičara i šta oni sami kažu o ovogodišnjem nadmetanju, pogledajte u našoj video reportaži:
 

 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Pavle na: [RAT U UKRAJINI] Ukrajinci traže raznovrsniju i obimniju vojnu pomoć, Rusi sve sposobniji u vazdušnim udarima sa distance

Verovatno si gledao na licu mesta, ili nedobog obavestavao? Za prvo ne verujem, za drugo se ne bih zacudio nimalo.

09. Dec 2023.Pogledaj

SheikhZayeb na: [RAT U UKRAJINI] Ukrajinci traže raznovrsniju i obimniju vojnu pomoć, Rusi sve sposobniji u vazdušnim udarima sa distance

@MArkus1463: Da, povećavaju daljinu na oko 60 km, pod uslovom da Su-34 leti visoko, i da u okolini sigurno nema neki ukrajinski S-300. Su-34 može da ponese 4 MPK/UMPK FAB-500. Ali i sam manevar izbacivanja bombi troši zmaj aviona, a učinak im je minimalan, jer ih je većina nevođena.

09. Dec 2023.Pogledaj

SheikhZayeb na: [RAT U UKRAJINI] Ukrajinci traže raznovrsniju i obimniju vojnu pomoć, Rusi sve sposobniji u vazdušnim udarima sa distance

Većina tih "vođenih" bombi su zapravo modifikovane FAB-250 sa kontaktnim upaljačem, nemaju nikakvo navođenje i većina ih promaši cilj za 500 m minimum. Tek nedavno su počeli da stavljaju GPS navođenje, ali Ukrajinci su u stanju da ih ometaju. Zanimljivo je da je na je na ostacima jedne UMPK nađen GPS prijemnik, koje proizvodi firma…

09. Dec 2023.Pogledaj

НЛОС na: [RAT U UKRAJINI] Ukrajinci traže raznovrsniju i obimniju vojnu pomoć, Rusi sve sposobniji u vazdušnim udarima sa distance

Од свих ваших 5000 коментара, овај о лаком распознавању макета 99' је убедљиво највећи нонсенс.

09. Dec 2023.Pogledaj