BEG airport status
„DRONEfest“ u Zagrebu popunjen za učesnike – posetiocima bez kotizacije dostupna izložba i „FLY zona“ Popunjena sva mesta za 30. mart / Foto: IN 2

„DRONEfest“ u Zagrebu popunjen za učesnike – posetiocima bez kotizacije dostupna izložba i „FLY zona“

Popunjena su sva mesta za učešće na „DRONEfest-u“ – predstojećoj prvoj poslovnoj konferenciji o bespilotnim letelicama u Hrvatskoj, saopštio je organizator, softverska kompanija „IN2“.

Kao što je ranije najavljeno, konferencija će biti održana 30. marta u HUB385 inkubatoru na zagrebačkoj Trešnjevci.

Organizator navodi da će izložbeni prostor i „FLY zona“, u kojima će biti prikazane fotografije iz vazduha napravljene bespilotnim letelicama i inovacije u ovoj oblasti, biti dostupni i posetiocima koji nisu platili kotizaciju. 

– Među zanimljivostima vrijedi izdvojiti dvije letjelice koje izlažu partneri konferencije. Na štandu Teamneta moći će se vidjeti njihova bespilotna letjelica Hirrus s rasponom krila od 3,2 metra, dok će Avitech na svom štandu predstaviti DJI Phantom 4, novi model kojem će to biti prvo službeno predstavljanje u Hrvatskoj. Bez kotizacije moći će se posjetiti i izložba fotografija i kratkih video uradaka, koje su dronovima snimili fotografi amateri i profesionalci – saopštila je „IN2“.

Učesnike koji su platili kotizaciju očekuju predavanje o propisima za upotrebu ovih letelica, studije slučaja o primeni dronova, panel diskusija i radionica o pravljenju dronova.

– Tema prvog bloka je regulativa, područje koje je u Hrvatskoj i svijetu još uvijek izloženo čestim izmjenama. Procedura korištenja dronova trenutno je prilično komplicirana, s obzirom da se njom želi spriječiti kršenje privatnosti i izbjeći opasnosti poput pada drona na ljude i imovinu ili sudara sa zrakoplovima i drugim letjelicama. Nakon predavanja na ovu temu, sudionike očekuje i panel rasprava koju će moderirati bivši čelnik Hrvatskog telekoma Ivica Mudrinić.

Tema drugog bloka predavanja su studije slučaja, odnosno konkretni primjeri primjene dronova u poslovne svrhe. Predavanja će obuhvatiti korištenje dronova u poljoprivredi na primjeru projekta tvrtke IN2 za tvrtku Žito, iskustva tvrtke Teamnet na području visoke razine poslovanja, bespilotne letjelice u operacijama kriznog menadžmenta na primjeru belgijskog projekta ICARUS te primjenu dronova u sigurnosnim operacijama.

Treći blok sastoji se od predavanja pripadnika akademske zajednice, koji će se na kraju okupiti na panel raspravi koju će moderirati prof. dr. Bojan Jerbić s Fakulteta strojarstva i brodogradnje. Na radionicama za ograničen broj polaznika moći će se saznati kako izraditi svoj dron i kako snimati dronom – objašnjava organizator.

Partneri konferencije su kompanije „Aviteh“ i „Teamnet“, a medijski pokrovitelji „Aerosvijet“, „CroPC“, „ICTbusiness“, „Infotrend“, „ICTbizcrunch“, „Netokracija“, „Poslovni puls“, „Preporucamo“, „Racunalo“, „Tango Six“ i „Vidi“.

dronefest

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Miloš77 na: [POSLEDNJA VEST] Boing porazio Lokid: Tramp predstavio prvi američki višenamenski borbeni avion 6. generacije

@petrovic Dusan Rekoh nije puna peta generacija, kao F-22. Senzorika i radar koji pakuje F-35 moze da se stavi i u F-15 i u F-16 pa zbog toga oni nece postati peta generacije, jel tako? Glavne dve od tri stvari koje cine avion pete generacije jeste zmaj i motor, tojest letne karakteristike i stealth. Zmaj…

24. Mar 2025.Pogledaj

Miloš77 na: [POSLEDNJA VEST] Boing porazio Lokid: Tramp predstavio prvi američki višenamenski borbeni avion 6. generacije

Nesto je pogodjeno od PVO, ali na osnovu satelitskih snimaka relativno na sta Iran ima, ne mnogo.

24. Mar 2025.Pogledaj

Vlado na: Sveobuhvatna lista NATO gubitaka iznad SR Jugoslavije i regiona tokom rata 1999. godine

Stradanje koje se moralo izbeći po svaku cenu. Ne može mali protiv velikog ni tada, a ni sada. Večna slava svim žrtvama agresije na našu zemlju.

24. Mar 2025.Pogledaj

Dragan na: Sveobuhvatna lista NATO gubitaka iznad SR Jugoslavije i regiona tokom rata 1999. godine

Kao i uvek od Zorana odličan tekst,veoma detaljan,veliki pozdrav za kolegu.

24. Mar 2025.Pogledaj

Boki na: [POSLEDNJA VEST] Boing porazio Lokid: Tramp predstavio prvi američki višenamenski borbeni avion 6. generacije

Realno, gotovo ništa o njemu ne znamo, ali u komentarima već jedni znaju da je potpuni krš, a drugi da nema boljeg, niti može biti. Tolko' o tom.

24. Mar 2025.Pogledaj