BEG airport status
Master za bespilotne letelice na Univerzitetu „Embry-Riddle“ – prvi student završava u martu Jedna od najperspektivnijih disciplina u vazduhoplovstvu sada ima i svoj master program / Foto: "Embry-Riddle"

Master za bespilotne letelice na Univerzitetu „Embry-Riddle“ – prvi student završava u martu

Endru Ventvort biće prvi student koji će na prestižnom Univerzitet „Embry-Riddle“ steći zvanje master za bespilotne letelice – „Master of Science in Unmanned Systems“, saopštio je „Embry-Riddle“.

Master program za bespilotne letelice fokusira se na primene, razvoj i upravljanje ovim letelicama i pitanja kao što su dizajn, edukacija, ljudski faktor, ali i regulativu.

Endru Ventvort prvobitno je završio osnovne studije aeronautike na ovom Univerzitetu, zatim je bio vođa i pilot tima za dronove u američkoj vojsci, a u martu se očekuje da završi i ovaj master program.

Poput svih kojima je ova oblast bliska, i na ovom Univerzitetu naglašavaju važnost upotrebe bespilotnih letelica izvan sistema vojske i Vlada. Prognoziraju da će ovaj master imati dosta studenata i tokom narednih pet godina.

– Oni koji završe ovaj master program moći će da se pronađu i u tradicionalnoj avijaciji, ali će imati i značajne prilike u oblastima kao što su poslovi sa nekretninama, osiguranje, rudarstvo, građevinarstvo, poljoprivreda – objasnio je dekan Fakulteta aeronautike univerziteta „Embry-Riddle“, Kenneth Witcher.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Amater na: Domaća familija sistema Kobac za otkrivanje i ometanje besposadnih letelica

хм... за ове високолетеће дронове, које радар меша са птицама, баш ме чуди да возило нема и неку камеру са далекометним објективом која би у спрези са радаром решавала недоумице.

21. Jul 2026.Pogledaj

Jordan na: „Rafal efekat“: Srbija i Hrvatska hvale se velikim brojem kandidata za buduće vojne pilote – jedan od razloga su nabavke fracuskih borbenih aviona?

Realnost je da u svim vazduhoplovstvima, nakon određene starosti, piloti prelaze u civilno vazduhoplovstvo. Veće plate, sporiji refleksi - sve je to normalno. Oko 35% americkih pilota u civilonom vazduhoplovstvu dolazi iz vojnog. Možda bi trebalo angažovati naše partnere iz Elbita da nam pomognu, oni školuju pilote u Izraelu i Grčkoj. U Izrealu, tek na…

21. Jul 2026.Pogledaj

Jordan na: „Rafal efekat“: Srbija i Hrvatska hvale se velikim brojem kandidata za buduće vojne pilote – jedan od razloga su nabavke fracuskih borbenih aviona?

@Rex Danas stvari počinju sa simulatorima, a ne sa maketarstvom. I to ne samo sa video igricama gde sediš sa dobrim joystickom ispred ekrana, nego sa simulatorima kabina aviona ili VR naočarama.

21. Jul 2026.Pogledaj

Rex na: „Rafal efekat“: Srbija i Hrvatska hvale se velikim brojem kandidata za buduće vojne pilote – jedan od razloga su nabavke fracuskih borbenih aviona?

Stvari počinju od osnovne škole, maketarstvo, modelarstvo, aero klubovi, promocije, a kod nas je čak i muzej zatvoren godinama. A završavaju se sa uslovima, platama, a ne da pilot podstanar leti avion od 150 miliona evra. Između toga je kvalitetno školovanje. Kod nas je jedino bitno da se kupi avion.

21. Jul 2026.Pogledaj