BEG airport status
Kompanija Nuktek „Tesli“ donira bezbednosnu opremu u vrednosti većoj od milion evra Reč je o najsavremenijoj tehnologiji koja se koristi za pregled čekiranog prtljaga / Foto: Aerodrom Nikola Tesla

Kompanija Nuktek „Tesli“ donira bezbednosnu opremu u vrednosti većoj od milion evra

Nakon višemesečnih pregovora sa svetskim proizvođačem bezbednosne opreme kompanijom Nuktek, v. d. generalnog direktora „Nikole Tesle“ Saša Vlaisavljević potpisao je juče u Roterdamu Ugovor o donaciji te kompanije vredan više od 1,2 miliona evra, saopšteno je sa beogradskog aerodroma.

Kako navode, implementacijom te opreme „Nikola Tesla“ će se naći na samom vrhu liste aerodroma sa opremom koja omogućuje najviši nivo bezbednosti:

– Reč je o najsavremenijoj tehnologiji na svetu koja se koristi za pregled predatog, odnosno čekiranog prtljaga. Rendgen uređaj koji radi u standardu 3, funkcioniše na principu kompijuterske tomografije i niske stope lažnih alarma, automatski detektuje eksplozive, tečne eksplozive i narkotike.

Sastoji se od rendgena sa dva generatora koji daju sliku prtljaga iz dva ugla i uređaja za kompijutersku tomografiju koji omogućava 3D sliku u 360 stepeni bez slepih uglova. –

Za „Teslu“ najviši nivo bezbednosti / Foto: Aerodrom Nikola Tesla

Ugovor je u ime te kompanije potpisao predsednik Nukteka Hong Kong Vang Veižen u prisustvu predsedavajućeg kompanije Nuktek Holandija Čen Žiđijanga, generalne direktorke međunarodnog centra za bezbednost u avijaciji kompanije Nuktek Žang Li, generalnog direktora Nuktek Holandije Fu Kijuana, kao i gradonačelnika grada Roterdama Ahmeda Abutaleba, kažu sa „Tesle“.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Be

Zna li neko razlog, zasto ova kompanija donira ovu opremu?

Sta oni od nas ocekuju?

Odgovori
И

Да није данас објављено да су кинези одустали од аеродрома, помисло бих да је то, овако…
Сазнаћемо ускоро, не брини, само се плашим да нам се неће свиђати…

Ro

Kakva je to vest da je neko donirao milion evra. Da, citaoci su budale Valjda treba da otkrijete sta je iza toga, sta pise u tom ugovoru…?
Samo sir u misolovci je besplatan.

Odgovori
Dr

A kad je sir u misolovci besplatan, to znaci……..

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Branko na: Vijesti: Crna Gora prodaje preostale Super Galebove i Gazele

Od 17 nasledjenih aviona trenutno je u Srbiji 6 aviona, 7 u Hrvatskoj ovoj firmi, 1 je poklonjen Sloveniji za Muyej a 4 preostala su ovi koji se prodaju... I to je sve kada se sabere

07. Feb 2025.Pogledaj

Nenad na: Vijesti: Crna Gora prodaje preostale Super Galebove i Gazele

Možda neki bofors L70 ako imaju i prodaju. Mada sam ja mišljenja da ih mi sami imamo dovoljno. A sve ovo ostalo otpad.

07. Feb 2025.Pogledaj

Dejanera na: Komercijalne operacije „letećim taksijem“ u Srbiji sada i regulatorno definisane: Direktorat civilnog vazduhoplovstva objavio pravila za eVTOL letelice

A ko je lud da izda takav sertifikat i takvu dozvolu a da pre toga tu istu dozvolu ne izdajuFAA, EASA ili bar pojedinacno neka agencija iz zemlje proizvodjaca? I manite se pritisaka! Moze da te pritiska ko god hoce ako treba da potpises nesto to znaci da ces morati i da odgovaras za to…

07. Feb 2025.Pogledaj

Miki na: Komercijalne operacije „letećim taksijem“ u Srbiji sada i regulatorno definisane: Direktorat civilnog vazduhoplovstva objavio pravila za eVTOL letelice

Dakle, za početak, nema autnomnog letenja. Ok! Smislili su pojam vertiporta. Dalje, sad bas nije jasno, ni jedna takva letelica do danas nema FAA ili EASA sertifikat. Ako ih i ne bude do 2027, da li DCV može izdati neki sertifikat, pa da ipak lete, samo kod nas? (...ali u tako nešto ja ne bih…

07. Feb 2025.Pogledaj

Milan na: Srbiji ostalo da se isporuči još 5 lakih višenamenskih helikoptera H145M

Nama trebaju veci a ne komarci,od helikoptera..Mi28,je za nas. ok ne moze sad ali takav,heliš,on je toliko bolji od MI24-35,jel 1986SSSR,je napustio projekat MI24I Presli na MI28,I uradili dobar helih..naravno uz KA52,2najjj. u Ruskoj vojsci. Hrvati su 1992jos imali 10 MI 24,dobili od jbg,od brace,Rusa. ali takva vremena bila!!

07. Feb 2025.Pogledaj