BEG airport status
Održan 33. redovni sastanak Radne grupe Eurokontrola u Direktoratu civilnog vazduhoplovstva Sastanku je prisustvovalo 35 učesnika iz 21 države / Foto: Direktorat civilnog vazduhoplovstva

Održan 33. redovni sastanak Radne grupe Eurokontrola u Direktoratu civilnog vazduhoplovstva

Direktorat civilnog vazduhoplovstva Republike Srbije bio je domaćin 33. redovnog sastanka Radne grupe Eurokontrola za izradu godišnjih izveštaja o događajima od značaja za bezbednost vazdušnog saobraćaja, saopšteno je iz DCV-a.

Sastanku je prisustvovalo 35 učesnika iz 21 države, pri čemu je bilo reči o inicijativama za unapređenje Sistema prijavljivanja događaja, upotrebama podataka dobijenih izradom AST izveštaja i upotrebom RAT metodologije za procenu ozbiljnosti rizika događaja, kažu iz Direktorata i dodaju:

– Predstavnici Eurokontrola istakli su značaj upotrebe transpondera u vazdušnom saobraćaju, kao i identifikaciju novih vrsta događaja i područja značajnih za bezbednost vazdušnog saobraćaja – zloupotreba dronova, ometanje posada aviona laserima. –

Prema navodima DCV-a, predstavnici Eurokontrola ocenili su da da takvi sastanci predstavljaju značajan izvor informacija za dalji rad Eurokontrola i EASA u domenu razvoja sistema za prijavljivanje događaja, njihovo istraživanje i naknadnu analizu istraženih događaja.





[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vladimir na: Srpsko RV i PVO izvelo interesantnu vazduhoplovnu aktivnost: Prebaziranje borbenih letelica na Lađevce, prvi put uočen MiG-29UB sa novim kineskim nosačima raketa

Moraju se sve betonske piste obnoviti i držati funkcionalne. Ne možeš imati avijaciju i samo 3 aerodroma. Ponikve, Sjenica, Bor, Sombor. Napraviti nove za poletanje besposadnih letelica: Novi Sad, Kragujevac, Leskovac, Smederevo, Divci, Kovin.

13. May 2026.Pogledaj

Profa Fini na: Srpsko RV i PVO izvelo interesantnu vazduhoplovnu aktivnost: Prebaziranje borbenih letelica na Lađevce, prvi put uočen MiG-29UB sa novim kineskim nosačima raketa

Za Petrovic Dusan Ne govorim o dalekometnim dronovima od 30.000 evra, nego nešto kao što je ruska Molnija od 500 evra, mala i jeftina. Niti govorim o tome da diverzanti priđu na desetak kilometara od aerodroma pa pošalju FPV kvadkoptere.

13. May 2026.Pogledaj