BEG airport status
„Nikola Tesla“ u maju opslužio više od 400 hiljada putnika, Tokom prvih pet meseci skoro dva miliona U prvih pet meseci 7% više putnika nego u istom periodu prošle godine / Foto: Uroš Mitrović, Tango Six

„Nikola Tesla“ u maju opslužio više od 400 hiljada putnika, Tokom prvih pet meseci skoro dva miliona

Na beogradskom aerodromu tokom maja opsluženo je 479.402 putnika što je 11% više u odnosu na isti mesec prošle godine i predstavlja najveće procentualno povećanje u poslednjih 13 meseci, saopšteno je sa „Tesle“.

Tokom istog meseca zabeleženo je i 5.164 poletanja i sletanja što je povećanje od 4%, dok povećanje prometa robe i pošte u odnosu na maj 2017. godine iznosi 50%, navode sa „Tesle“ i dodaju:

– Ovakvim rezultatima značajno je doprinela organizacija najvećeg evropskog klupskog takmičenja u košarci Final Four-a, kada je samo tokom 6 dana opsluženo ukupno više od 100.000 putnika i oko 160 letova posvećenih samo tom takmičenju.

Za vreme turnira postavljena su i dva nova rekorda – u petak, 18. maja, sa 11.828 prispelih oboren je dnevni rekord dolazećih putnika, dok je u ponedeljak, 21. maja, sa 13.062 otputovalih oboren dnevni rekord odlazećih putnika. –

Kako ističu, u prvih pet meseci ove godine beogradski aerodrom opslužio je ukupno 1.924.608 putnika što je 7% više nego u istom periodu prošle godine, a uskoro će zabeležiti i ovogodišnjeg dvomilionitog putnika.

Tokom prvih pet meseci ostvareno je ukupno 22.195 poletanja i sletanja, dok je ukupan promet robe i pošte uvećan 33%.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

KK na: Hrvatska želi „modernizaciju“ i „nadogradnju“ svojih Rafala, sledeći paket naoružanja i dalje tajna

@K Clanak je ociti PR Vlade Hrvatske da se stvori iluzija aktivnosti i progresa. "On je bio tamo i pregovara o necemu (ministar)". Pa par slika ispred zastava, stisak ruke itd. "Ipak nije tako strasno, imamo stvari pod kontrolom", i sl poruke. A u medjuvremenu ti guraju pod nos kupovinu pretplate, koliko vidim 65 EUR/godisnje…

26. Mar 2025.Pogledaj

Bole na: Hrvatska želi „modernizaciju“ i „nadogradnju“ svojih Rafala, sledeći paket naoružanja i dalje tajna

Ne vidim ni jedan razlog zasto Hrvatska nece dobiti meteor i drugo naoruzanja ako pozele da ih kupe. Clan su Nato alijanse i u prijateljskim odnosima sa svim drzavama. To sto bi mi voleli da oni ne dobiju je druga stvar.

26. Mar 2025.Pogledaj

Igor M. na: Hrvatska želi „modernizaciju“ i „nadogradnju“ svojih Rafala, sledeći paket naoružanja i dalje tajna

Novinar raspolaže s istim informacijama kao svatko od nas tko je saslušao Anušićev intervju, sve ostalo je njegova konstrukcija temeljena na nagađanju što je Anušić zapravo mislio.

26. Mar 2025.Pogledaj

ronaldo na: Hrvatska želi „modernizaciju“ i „nadogradnju“ svojih Rafala, sledeći paket naoružanja i dalje tajna

@Gaston jesi ti svjestan da vise od 70% francuske flote nema AESU, a nose i ispaljuju meteore

26. Mar 2025.Pogledaj