BEG airport status
Vučić: Odluku o preuzimanju „Konstantina Velikog“ doneće odbornici SNS-a u Nišu Odluka o preuzimanju niškog aerodroma i dalje se čeka

Vučić: Odluku o preuzimanju „Konstantina Velikog“ doneće odbornici SNS-a u Nišu

Predsednik Aleksandar Vučić rekao je danas na otvaranju fabrike „Leoni“ da će, ukoliko Srpska napredna stranka u Nišu i njeni odbornici odluče da Aerodrom “Konstantin Veliki” ostane u vlasništvu grada, prihvatiti takvu odluku i da neće smenjivati “naprednjačke” funkcionere zbog toga, prenose „Južne vesti“.

Kako pišu, konačnu odluku da li će niški aerodrom vlasnički “ostati u gradu” ili “otići državi” doneće niški odbornici, ali ne zna se kad.

– Hoćete da Niš to dobije? Hoće SNS u Nišu? Nema problema? Da ostane to gradu Nišu, ne Srbiji? Nema problema ljudi. Niko neće da skida u lokalnim odborima zbog toga, pa da smenjujemo ljude ili nešto.

Nema problema, evo vam to. Ali onda ćete u Nišu morati da objasnite ljudima zašto zaostajete u razvoju ekonomski, zašto razvoj aerodroma ne ide tom brzinom i na takav način. – rekao je Vučić tim povodom.

Takođe, predsednik je ponovio da su potrebna hitna ulaganja od 15-20 miliona evra da bi broj putnika na niškom aerodromu nastavio da raste, ali kako podsećju „Južne vesti“ te tvrdnje stručnjaci su nedavno ocenili kao politički spin.

Prema navodima tog medija, Vučić je napomenuo da “još uvek nemaju odluku” o niškom aerodromu i da iako je “Konstantin Veliki” još uvek u vlasništvu Grada „može da se dogodi da aerodrom vrate Nišu”.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Vl

Ne postoje studije, mišljenje eksperata, profesionalaca. Samo On. On zna šta je jedino dobro, njegovo mišljenje i stručna ekspertiza su iznad svake profesionalne procene. Ulični rečnik, kafansko bukačko ophođenje i prostakluk. Javno podseća svoje odbornike da slučajno ne pogreše u odluci. Pohvala za T6, samo nastavite uredno da beležite sve ove manipulacije. Makar za arhivu. Ko preživi ove, pričaće.

Odgovori
Sa

Da, bas tako. To me podseca na onu situaciju (iz vica?!) kada lokalni siledzija uhvati za vrat nekog mirnog, blagog i povucenog lika i pita ga sta misli o njegovoj devojci (lepa ili ruzna)…

…pa mu ti odgovori, pardon digni ruku drugacije.

Sa

Tako je Vladimire. Potpuno si u pravu.

Mi

Sad zamisljam scenario:
– odbornici glasaju protiv.

Grad i aerodrom dobiju pilulu da plate sve sto se duguje vojsci i kome sve ne.

Puknu i grad i aerodrom.

Pojavi se vodja i spasi situaciju – isplati i vojsku i uz to „investira“ 25 miliona nicega. Omoguci Nisu da dostigne tih 700.000 u narednih 25 miliona godina.

I Nis ponovo izabere svoje spasioce (koji se prethodno pokaju sto su podlegli pritisku javnosti i uradili pogresno, i nisu poslusali vodju koji ih je ispravno savetovao).

Mozda je ovo i preambiciozan scenario za lokalne epizodiste oa vodja izabere jednostavniji koji ce lokalni glumci moci da zapamte

Bu

Vladimire a šta ako postoji mišljenje profesionalaca da je varijanta sa vraćanjem aerodroma državi ipak ukupno bolja za Srbiju, i da su o tome obavestili Njega? Ili možda nisu eksperti i profesionalci ako im se mišljenje razlikuje od vašeg?

Vl

Budala,

Samo određeni krug ljudi može da dođe do takvog zaključka. Taj krug ljudi se ne zovu stručnjaci.

Moje mišljenje uopšte nije merodavno. Merodavne su činjenice.

Nisu znali da upravljaju Aerodromom Beograd, a sad znaju da upravljaju Aerodromom Niš! Pa to i budala razume!

Bu

Vladimire, ako vaše mišljenje uopšte nije merodavno kako sami kažete, zašto nam ga onda plasirate ovde?

Država nije znala da upravlja Beogradom a sad znaju da upravljaju Nišem? Nema logike, slažem se. Logično je da onda Nišem upravljaju oni koji će upravljati i Beogradom, dakle Vinci. Valjda su oni profesionalci i stručnjaci.

mo

Koja bi fora bila da neka buduca vlast u Nisu objavi tender za aerodrom i onda ga kupe Rusi ili Kinezi, a? Francuzi u transu :-)

Odgovori
Vl

Nije to poenta borbe u Nišu za aerodrom da ga dobiju Rusi ili Kinezi. Poenta borbe je da aerodrom ostane Niški. Na žalost ti ruski botu to ne razumeš i ne shvataš da je svaka čizma koja te gazi ista, bila ona: nemačka, ruska, kineska ili domača tajkunska.
Poenta je da aerodrom ostane Niški i da se lepo razvija a ne da postane beogradski pa da zapošljavaju botove. A ti bi se kanda obradovao da ga kupe rusi, misliš da je to tvoja šansa da se udomiš? Nema od toga ništa, evo kod nas u Pančevu je rafinerija ruska. Radi se kao u konc logoru, plate jesu pristojne ali tu nema ni trunke humanosti, gori su od nemaca tri puta, nedo ti bog.

Ek

Odbornici SNS sigurno ne bi bili odbornici da znaju misliti svojom glavom, njihov posao je samo da budu glasačke mašine. Svi znamo ko je capo di tutti capi, da je neko otvaranje tu bi bio prvi da se slika, a kad treba doneti nepopularne mere onda je po principu to nisam ja, to su moji odbornici.

Odgovori
Ko

A vi ste ovaj u Beogradu „razvili“tako sto ste dali strancima da zaradjuju,a vi uzeli proviziju!

Odgovori
Dr

По речима ΛV да оговорност мора да сноси народ за Косово и нишки аеродром. То није спорно, народ сноси, и овако и онако, сву одговорност за грешке које су чиниле власти задњих двадесетак година. Народ је начинио, чини ми се, највећу грешку што је изабрао овакву власт, која се промовише као народна. Народ је одговоран, не својом директном кривицом, што је доведен до руба пропасти, гладан, јадан, бедан и опљачкан. Пензионерима се бездушно отима 10 до 20%, да би имали многи шта да опљачкају и отуђе. Власт као чинилац тога нема разлога то да спречава, тиче се њој. Неки славе зараду прве милијарде евра и то баш у Бечу, способни, имају храбрости, а више безобразности и “памет” да то и ураде. За све то народ је одговоран и нека му буде тако, сам кроји, уз помоћ некога, своју судбину. Тај исти народ једино види и чује да му је све боље и боље на ТВ, углавном од истог (не)човека, који је: власт, устав, закон и отац и мајка том напаћеном истом народу, коме је остало да гледа шта је изабрао и то је добио.

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Nikola na: [POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan

Svaka čast Vojsci Srbije. Ovo je zaista impresivno za vidjeti ozbiljna tehnologija, disciplina i snaga na jednom mjestu. Srbija danas pokazuje da ima vojsku koja se razvija, modernizira i djeluje mnogo moćnije nego što mnogi misle. Za ne povjerovati koliko je napredovala. Veliki respekt za Vojsku Srbije. Pozdrav komšije!

28. Jun 2026.Pogledaj

Milos Jovicevic na: [POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan

Njegoše @ Amerika i Izrael su izgubili oko 70 vazduhoplovnih sredstava! Care o kakvih par oborenih bespilotnih pišeš oni im pogodili Avaks od 700 miliona i uništili? Pogodili im nosač aviona a ovi lagali da je bio požar 😁 Na zemlji su im uništili 20-ak letelica. Preko 30 bespilotnih sto se zna sa dokazima.

28. Jun 2026.Pogledaj

Miloš77 na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Dušane, vidi se da ne kontakte zašto je F-35 loš dizajn u srži. Pre će biti da bi Su-57 kao dizajn procvetao u svoj pun potencijal sa američkom tehnologijom i novcem. Ne bi imao probleme koje ima da nije sankcija i manjka američke elektronike za sisteme i radare. A najlakše ih je premazati da se…

27. Jun 2026.Pogledaj

Miloš77 na: [POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan

IDF i USAF su dale sve od sebe 40 dana najmoćnijeg bombardovanja samog Irana koji je daleko slabiji od Ukrajne što se PVO tiče i u 2022 i danas. Da su mogli da nastave duže, nastavili bi i preuzeli bi kontrolu nad Iranskim vojnim potencijalom i Hormuzom. Da ne spominjemo da Iran nije imao ni…

27. Jun 2026.Pogledaj

Petrovic Dusan na: [POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan

@Vladimir Od preko 550 balističkih raketa koje je Iran ispalio na Izrael prošlo i udarilo u cilj oko 20-40. Iznad 80% uspeha PVO se smatra neverovatno dobrim. A 40 od 550 je tačno 7,3%. Dakle, PREKO 92% efikasnost PVO Izrael je SVETSKI rekord, a ne "loš rezultat" kako tvrdite bez matematike. Uporedite sa uspehom ruskog…

27. Jun 2026.Pogledaj