BEG airport status
Vansi sledeće srede prezentuje svoje planove za „Nikolu Teslu“ Uskoro gradilište / Foto: Uroš Mitrović, Tango Six

Vansi sledeće srede prezentuje svoje planove za „Nikolu Teslu“

Kako Tango Six saznaje, kompanija Vansi, novi koncesioni operater Nikole Tesle, organizovaće svečanost u zgradi aerodromskog terminala 13. februara.

Događaju će prisustvovati predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić a očekuje se da će ovom prilikom javnosti biti prezentovani precizniji planovi obaveznih i drugih infrastrukturnih proširenja koje će Vansi sprovesti.

Poslednja posredna informacija o planiranim infrastrukturnim proširenjima i opštim radovima rekonstruisana je iz saopštenja grčke građevinske kompanije Terna. Kako je tu navedeno, Vansi i Terna će u periodu od pet godina izgraditi i unaprediti Nikolu Teslu u vrednosti od 262 miliona evra.

Pored očekivanih planova za unapređenje infrastrukture u Terninom saopštenju spomenuta je „nova pista“ i na prvu loptu ne toliko precizno definisana izgradnja potpuno novog putničkog terminala.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

ma

Molim vas ako moze neko da skrene paznju tvorcima najnovijeg sajta Aerodroma Nikola Tesla(beg.aero) da je veoma los u odnosu na prethodni,da se ne moze pristupiti samom letu i tako saznati koji tip aviona leti na kojoj destinaciji pa onda ne postoji prikaz sezonskog reda letenja i ne mogu se npr. videti dani kada su letovi za neku destinaciju.Razumem da su tek poceli da rade ali ipak je proslo dosta dana i mogli nekog da angazuju da malo bolje to uradi.Ovako je to jako lose i mrsavo.

Odgovori
Vl

Potpuno se slažem sa prethodnikom. Sajt sa podacima o letovima sa I za ANT je, blago rečeno, užasan. pored već spomenutih primedbi nema ni podatka o gejtu odredjenog leta. Ne mogu sa shvatim da je ovako koncipiran sajt uopšte mogao biti pušten u rad. Možda to govori koliko nas koncesionar ceni ?

sa

Sajt aerodroma BEG je izuzeno skoroman i oskudan sa informacijama, pored nesostataka što su napisali mali radojica i Vlada I. veliki problem je što se ne objavljuju nikakvi podaci o letovima narednog dana, tako da informaciju o jutarnjem letu možete videti tek posle ponoći.

Odgovori
Vl

Tacno, ne samo da se ne vidi tip aviona i raspored letenja, ne vide se cak ni destinacije.
Izgleda da se Vueling sa Barcelonom povlaci, na novom sajtu ga nema na spisku, a na Vueling sajtu ima raspored letenja samo do avgusta.
Steta, bili su odlicni i uvek puni.

Odgovori
In

Nadam se da cemo saznati i kada ce biti isplacena koncesiona naknada akcionarima. Mesec ipo i jos niko pouzdano ne zna koji je datum preseka za koncesionu naknadu.

Odgovori
Mi

da se nadovežem na žaljenje na novi sajt aerodroma. Nestala je i mapa svih ruta kao i red letenja. Novi sajt je katastrofa

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Aleksandar na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

Potpisujem sve što si rekao. Upravo se spremao da napišem par rečenica na istu temu ali ne bih duplirao ovo što si ti već napisao. Trebalo bi dobro istražiti kako se požar sa jedne tačke širio na neko udaljeno mesto gotovo nepristupačno i čoveku bez ikakve opreme.

25. Aug 2026.Pogledaj

Petrovic Dusan na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

Mozda domaca industrija uz pomoc 3d moze da te delove pravi? Jer od Rusa nema nista jos 40-50 godina, sankcije ce trajati toliko svakako.

25. Aug 2026.Pogledaj

Perko na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

@Nikola Ka-32 ima mnogo dužu sezonu od toga jer ne gasi samo livade. On je jedini helikopter koji je namenski prilagođen da gasi visoke zgrade i koji je pogodan da gasi po većim gradovima.

25. Aug 2026.Pogledaj

Nikola na: [EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare

Žao mi je što nemam trenutno resursne podatke da uporedimo helikopter koji cele godine može da radi požare, medical, specijalce teret, ima desetine puta bolje resurse, štok delova iz celog sveta naspram Ka 32 koji nosi tonu vode više, mesec,dva godišnje max i onda udri po trenažama do sledećeg leta. A, delova nigde. Pa čak…

25. Aug 2026.Pogledaj