BEG airport status
Vazduhoplovni savez Srbije proglasio svoje najbolje sportiste za 2018. godinu; Dodeljene dve statue „Zlatni orao“ Pored najboljih vazduhoplovnih sportista, proglašeni su i najuspešniji po posebnim vazduhoplovnim granama / Foto: Vazduhoplovni savez Srbije

Vazduhoplovni savez Srbije proglasio svoje najbolje sportiste za 2018. godinu; Dodeljene dve statue „Zlatni orao“

Vazduhoplovni savez Srbije danas je u prostorijama Aero-kluba proglasio najbolje vazduhopovne sportiste za prethodnu godinu, saopšteno je iz Saveza. Pored najboljih vazduhoplovnih sportista, proglašeni su i najuspešniji po posebnim vazduhoplovnim granama kao što su paraglajsing, padobranstvo, ultra lako letenje, vazduhoplovno i raketno modelarstvo, opšta avijacija i vazduhoplovno jedriličarstvo.

Kako navode, na ceremoniji proglašenja dodeljene su i dve najveće nagrade – statue „Zlatni orao“ – za letačku i neletačku granu vazduhoplovnog sporta i to pilotu paraglajderu Vladimiru Bačaninu iz Paraglajding kluba „ER 037“ iz Kruševca i vazduhoplovnom modelaru Svetozaru Gostojiću iz Aero-kluba „Zrenjanin“:

– Vladimir je prošle godine osvojio titule državnog prvaka i pobednika lige Srbije u preletu paraglajderom. Član je reprezentacije Srbije, naš najbolje plasirani pilot u disciplini prelet na svetskoj rang listi i zaslužni sportista nacionalnog ranga. Takođe, Vladimir je jedini pilot iz Srbije koji se plasirao na Super finale Svetskog kupa u paraglajdingu, koje će okupiti 150 najboljih pilota sveta.

Sa druge strane, Svetozar je postao vicešampion Evrope u 2018. godini, a sa reprezentacijom je ekipno osvojio titulu evropskih prvaka. Takođe je i deo tima koji je aktuelni svetski prvak u vazduhoplovnom modelarstvu u kategoriji F1B. –

Dobitnik „Zlatnog orla“ u letačkoj grani sporta / Foto: Vazduhoplovni savez Srbije

Osim najboljim sportistima, dodeljene su i medalje rekorda za postignute državne rekorde u 2018. godini, a jedan od dobitnika je i padobranac sa invaliditetom Goran Todorović Faca koji je postavio rekord od pet skočenih padobranskih skokova u tandemu sa visine od 6000 metara, ističu iz Saveza.

Goran Todorović Faca, dobitnik medalje rekorda / Foto: Vazduhoplovni savez Srbije

Na ceremoniji proglašenja uručena su i priznanja pojedincima i institucijma koje su doprinele razvoju i napretku vazduhoplovstva, kažu iz Saveza i dodaju:

– Specijalno priznanje za poseban doprinos vazduhoplovstvu pripalo je ministru Aleksandru Vulinu budući da je Ministarstvo odbrane jedan od najvažnijih saradnika Vazduhoplovnog saveza Srbije.

Zlatne plakete su dodeljene i Кomadantu RV i PVO Dušku Žarkoviću, direktoru srpsko-ruskog humanitarnog centara iz Niša Viktoru Guljeviču, Goranu Stojkoviću iz Aero-kluba „Ćuprija“ , Goranu Panoviću iz Novog Sada i legendi vazduhoplovnog jedriličarstva Živi Frencu iz Aero-kluba „Vaja“ iz Beograda. –

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

    Komentari

    Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

    Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

    Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

    Ostavite odgovor

    Najnoviji komentari

    Ciklon na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

    Ovo što ću sada da napišem nema veze sa ovom temom. Velika Tragedija koja je pogodila Severnu Makedoniju i spremnost R. Srbije da brzo reaguje i pomogne pokazala da je odluka o kupovini novih transportnih aviona opravdana i da baš zbog potencijalno velikih tragedija Srbija treba da pojača svoju flotu upravo sa avionima iz predhodnog…

    17. Mar 2025.Pogledaj

    Zoran Vukosavljević na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

    Grubo...radi se o naglom pokretu antene nišanskog radara "u stranu i na dole (prema zemlji)" ,a zatim isključenje zračenja nišanskog radara. Ukoliko je ovo urađeno "na vreme", postoje dobre šanse da će protivradarska raketa promašiti cilj, čak i ako je već blizu. Nekada je dovoljno i samo isključiti zračenje, ali ako je protivradarska raketa nešto…

    17. Mar 2025.Pogledaj

    Zoran Vukosavljević na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

    Lepo je objašnjeno u tekstu. Radar sa zemlje je ranije prestao da prati cilj, jer je na njega ispaljena protivradarska raketa. Tada je raketa izgubila cilj i nastavila svoj let balističkom putanjom i proletela pored avio-cisterni. Raketa se navodi uz pomoć radara sa zemlje, tako što se radarski snop reflektuje od cilja i prima na…

    17. Mar 2025.Pogledaj

    Batric Vukicevic na: [ANALIZA] Da li je Vojska Jugoslavije 1999. godine gađala USAF-ove avio-cisterne?

    Da li se poklapaju datumi ili cak vremenska minutaza lansiranja KUB-a, sa vremenom uocenim iz tankera? Na osnovu ovoga se sa sigurnoscu moze reci o kojoj se varijanti radi. Pozdrav

    17. Mar 2025.Pogledaj