BEG airport status
Aero-reli iznad Paraćina

Aero-reli iznad Paraćina

AERODROM DAVIDOVCI, PARAĆIN – Pre dve nedelje (19.-21. oktobar), nakon 11 godina, na aerodromu Davidovci pored Paraćina održan je aero-reli u organizaciji matičnog aero-kluba „Naša krila“ uz podršku Vazduhoplovnog saveza Srbije, lokalne samouprave i brojnih donatora. Učestvovalo je deset dvočlanih ekipa sa teritorije Srbije.

Takmičati su imali tri zadatka: izviđanje, sletanje i vremensku tačnost.

U generalnom plasmanu prvo mesto je osvojila paraćinska ekipa koju su činili Ljubiša Naumović i Aleksandar Godić. Naumović je tako postao prvi vazduhoplovni sportista koji je poneo titulu državnog prvaka u dve različite grane ovog sporta – ove godine bio je prvi na Državnom prvenstvu u padobranstvu i sada u motornom letenju kao takmičar u disciplini aero-relija.

Drugo mesto pripalo je posadi iz Zrenjanina u sastavu Milan Milošević i Radoš Pavlović dok je treće mesto osvojila druga ekipa iz Paraćina u sastavu Aleksandar Mihajlović i Tomislav Saletić.

U zadatku preciznog sletanja prva paraćinska ekipa je bila ispred  Valjevaca (Olivera Knežević i Milivoj Petrović) i druge postave aero-kluba „Naša krila“ (Mihajlović, Saletić).

U zadatku izviđanja prvi su ponovo bili Naumović i Godić, drugi su bili Zrenjaninci (Milošević, Pavlović) dok su Valjevci bili treći.

Posada iz Zrenjanina osvojila je prvo mesto u zadatku vremenske tačnosti, prva paraćinska ekipa je završila kao druga dok su treći bili Smederevci Vladimir Spasić i Dragoljub Spasić.

Fotografije preuzete sa stranice „Padobranstvo Paraćin“

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

    Komentari

    Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

    Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

    Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

    Ostavite odgovor

    Najnoviji komentari

    Južna pruga na: Prve fotografije: Hrvatski Rafali uočeni sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    Dobro je komšije čestitke povečavaju vam se sposobnosti eskadrile sve ide svojim tokom verovatno će ili je nabavljeno i potentnije naoružanje.Svako neka više gleda sebe i svoje probleme a ne pumpanje od strane kvazi srtučnjaka,analitičara,medija i dizanje prašine.

    06. Jun 2026.Pogledaj
    06. Jun 2026.Pogledaj

    usa na: Prve fotografije: Hrvatski Rafali uočeni sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    Nemaju oni para za Meteor. Jedva su skripili novac za ove polovnjake.

    06. Jun 2026.Pogledaj

    Petrovic Dusan na: Izveštaj o gubicima vazduhoplovnih snaga SAD u ratu sa Iranom

    @Ујка Васа Demokratske države u kojima se vlast bira na poštenim izborima moraju da objave tačne vojne gubitke. Vojne gubitke je nemoguće sakriti u državi gde postoji slobodno novinarstvo. Na primer, odmah 1999 Amerika je navela gubitke u napadima na SRJ i od tad se nije dokazalo da je srušeno više aviona. U državi kao…

    06. Jun 2026.Pogledaj