BEG airport status
Erbasova godišnja konferencija za štampu

Erbasova godišnja konferencija za štampu

TULUZ – Kompanija Erbas je u 2012. godini, kako je na današnjoj konferenciji za novinare saopštio menadžment ove kompanije, prevazišla čak i sopstvena očekivanja. Postignut je rekord po broju isporučenih aviona, a kada je u pitanju broj porudžbina ovo je četvrta na listi najuspešnijih godina u istoriji giganta iz Tuluza. Razvoj novih prejakata, kao što je A350XWB teče po planu, kompanija planira da u ovoj godini zaposli čak 5.000 ljudi, što je znatno više naspram prošlogodišnjih 3.000.

Airbus_2013_NYPC_ambiance

Konferenciju je započeo Fabris Brežer, direktor Erbasa, i ono što je privuklo najveću pažnju u njegovom izlaganju je izjava da su kao kompanija prevazišli sopstvena očekivanja, kako po pitanju porudžbina novih vazduhoplova tako i po pitanju isporuke.

Ovo je godina u kojoj je Erbas postigao sopstveni rekord po broju isporučenih aviona (588) a 2012. godina je bila četvrta po redu na listi, po broju poručenih aviona (914). Podatak koji govori o broju porudzbina je ohrabrujuć i govori da avio-industrija “staje na noge” i vraća se pozitivnim brojkama koje je beležila pre ekonomske krize.

Brežer se osvrnuo na svaku seriju Erbasovih aviona ponaosob i izneo podatke o porudžbinama i isporuci iz prethodne godine, a svakako, najviše pažnje je privukao A350 XWB čiji se prvi primerak još uvek sklapa i koji bi uskoro trebalo da poleti. Takođe, kada se govorilo o A380, bilo je reči o problemima sa krilom ovog modela sa kojima su konstruktori iz Tuluza suočeni tokom leta, ali prema rečima direktora kompanije, ti problemi su rešeni i nakon zastoja proizvodnje u avgustu do kada je proizvedeno 14 jedinica, do decembra je proizvedeno još planiranih 16. Međutim to je donekle uticalo na porudžbine novih aviona pa je broj novih porudžbina A380 nešto manji od očekivanih.

Erbas Militari je takođe imao uspešnu godinu. Iako proizvode znatno manji broj vazduhoplova nego što to čini ogranak koji se bavi komercijalnim lajnerima, njihovi uspesi nisu zanemarljivi. U 2012. godini isporučeno je 29 novih aviona.

Na kraju konferencije usledila su pitanja novinara. Kada je jedna novinarka upitala menadzment: “Kako planirate da se izborite sa vođstvom Boeing-a?”, direktor Erbasa, Brežer je samo kratko odgovorio pitanjem: “Kojim vođstvom? Očigledno niste pratili moju prezentaciju”.

Naime, Erbas je u protekloj godini, kako brojke govore, bio ispred Boinga u isporukama počev od manjih srednjeprugaša do najvećih modela iz svog programa, gde je odnos isporučenih B747 naspram A380 bio 1:9.

Neizbežna su bila i pitanja vezana za privremeno prizemljenje Boinga 787 u SAD, Indiji i Japanu nakon više incidenata. Gospodin Brežer je na ovu temu rekao:

– Ako ste mislili da me činjenica da su ovi avioni prizemljeni raduje, ne raduje me. Taj avion je projektovan da leti, a ne da stoji na zemlji. Želim kolegama iz Boinga da ga što pre vrate u saobraćaj. Mi ne gradimo uspeh Erbasa na neuspesima Boinga, jasan je bio Brežer.

Airbus Infographic

Erbas je ovom prilikom objavio i nove kataloške cene svojih aviona (u milionima dolara)

1

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

    Komentari

    Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

    Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

    Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

    Ostavite odgovor

    Najnoviji komentari

    omniameamecumporto na: ASDA 2025: Makete hrvatskih Rafala ponovo naoružane samo MICA-ma i Hamerima, Turska nudi veće besposadne letelice

    K@ M84 je Jugoslavenska inačica ruskog tenka T72 . Uveden je u JNA tamo negdje osamdesetih dok sam ja bio u vojsci i poboljšavan tih godina Mislim da je radila Banjalučka firma ZRAK ili slično. Stabilizacija cijevi i optika za gađanje u pokretu. Do dana današnjega nije se gotovo ništa na njemu promijenilo ,a prošlo…

    11. Apr 2025.Pogledaj

    Thomas na: ASDA 2025: Makete hrvatskih Rafala ponovo naoružane samo MICA-ma i Hamerima, Turska nudi veće besposadne letelice

    @Ilija Mogli su vec davno prijeci na Leopard-2. Mogu se Milanovicu zahvaliti i SDP-u. Po Milanovicu nebi ni Rafale imali.

    11. Apr 2025.Pogledaj

    Aleksandar Selaković na: Aero-klub Valjevo organizuje obuku za pilote jedriličare

    Ne znam da li je moguće da još uvek leti. Ja sam na Blaniku YU-5360 završio obuku 1981-e godine. Ni tada 1981-e Blanik L-13 sa registracijom YU-5360 nije bio baš mlada jedrilica. Čini mi se da je napravljen 1972-e ili 1973-e, nisam siuran.

    11. Apr 2025.Pogledaj

    XYZZ na: ASDA 2025: Makete hrvatskih Rafala ponovo naoružane samo MICA-ma i Hamerima, Turska nudi veće besposadne letelice

    @Miloš77 To je zato što su ljudi glupi pa šalju tenkove same na bojište. Pa to je apsurd. Moraju postojati dronovi izviđači koji će otkriti sve dronove kao i optički navođene dronove koji ne mogu biti ometeni elektronički i precizna artiljerija to rješava po kratkom postupku. Tko će probijati linije nego tenk? Tko? Bradley? Patrije?…

    11. Apr 2025.Pogledaj