Ovakvim franglantnim krsenjem svih propisa i letackih obicaja ovaj pilot je ponistio samog sebe, svoje ucitelje i sve nas koji volimo avijaciju u ovoj zemlji. Sebicnost i samozivost ovog coveka je nemeriva. Zaista velika steta.
Nadam se da ce se naci ko ce ovom pilotu predociti rizike kojim je izlozio sebe i sto je jos gore neduzne ljude koji su dosli na fudbalsku utakmicu. U istom procesu neizostavno mu treba odrezati debelu suspenziju da ima vremena da razmisli o tome sto je uradio (recimo dve-tri godine) a onda ga naterati da ponovo prodje kompletnu PPL obuku ako zeli ponovo da leti.
Tango Six kao usamljeni glas razuma u generalnoj avijaciji u nasoj zemlji se trudi da podigne nivo obavestenosti i profesionalnog integriteta letaca. Ovo bi trebalo da postane glavna tema i inicijativa u svim udruzenjima i avijacijskim regulatornim telima u Srbiji. Nazalost istu svest treba podici i u profesionalnim sluzbama nase avijacije (vojska i policija) koje bi trebalo da vode svojim primerom. Previse ljudi gine zadnjih godina zbog strasnih primera krsenja bezbednosnih normi letenja.
Predlazio bih Tango Six-u da pokrene jednu jaku kampanju za povecanje nivoa bezbednosti letenja u generalnoj avijaciji u Srbiji. Siguran sam da bi se vas glas cuo daleko i da bi ste na taj nacin zavredili podrsku mnogih kompanija i organizacija koje imaju interes u ovom polju – a kao najvaznije svi oni koji su zeljni da pomognu dobili bi nacin i mesto u kom mogu da doprinesu opstem dobru.
Udruzenja se bave udruzivanjem i uopstvanjem svog rada u drustveno-politickom smeru. Najvise pozicije regulatornih tela i avio-kompanija su inficirane nestrucnim i nesposobnim ljudima. Iz tih i jos nekih razloga nemoguce je organizovati takav ozbiljan seminar, ideja je odlicna i o njoj razmisljam vec nekoliko meseci.
Kada su zvanicne opcije van igre onda bi se trebalo obratiti "industriji" koja bi jedina mogla da finansira odrzavanje kampanje i/ili konferencije o temi prakticne bezbednosti.
Drago mi je da je jos neko spoznao potrebu odrzavanja, ponavljam konkretne, akcije.
Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.
Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.
Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja
@ Medo s mora U Kini je 2025. prodato 13 miliona elekričnih automobila, a u EU 2,9 miliona. U Americi je prodato 1,5 miliona. EU postaje sve manje relevantna na globalnoj sceni.
@PeDu Netačne informacije po ko zna koji put. C909 se proizvodi od 2014., do sad 200+ komada. Zamenjuje E190. C919 se proizvodi od 2023., do sad 40+ komada. Zamenjuje polako A320 i B737. Takodje se razvija pandan za A350 I B787. Što se vojske tiče 85-90% aviona je kineske proizvodnje, ruske 10-15%.
@Vladimir @Niko Izrael jeste imao minimalnu stetu, udare po civilnim zgradama, ali niti jedna fabrika, avio baza ili vojni cilj nije uništen u Izraelu. Amerika nije imala baš nikakvu štetu na svojoj teritoriji.Ni vojnu, ni civilnu. Jesu pogodjene isturene baze Amerike u arapskim zemljama, i oborena 2 aviona. Za najjaču ekonomiju sveta, to je potpuno…
DOK-ING koji ima tri desetljeća iskustva svojih strojeva diljem svijeta u minskim poljima vjerojatno dobro zna što radi. Njihove strojeve kupili su Amerikanci, Rusi,... aktivno se koriste u Ukrajini, HR, BiH,.. na razminiravanju.
E jesi ga nadrobio o Kinezima. Ako pratiš malo podatke o prodajama, onda možeš vidjeti da je glavno tržište za nove električne automobile EU. I pročitaj nešto o BYD i polovnim automobilima s 0 prijeđenih kilometara u Kini, pa će ti biti jasnije neke stvari. "ni SAD ni Rusija, ne bi mirno posmatrale stvaranje potpuno…
Engineer
Ovakvim franglantnim krsenjem svih propisa i letackih obicaja ovaj pilot je ponistio samog sebe, svoje ucitelje i sve nas koji volimo avijaciju u ovoj zemlji. Sebicnost i samozivost ovog coveka je nemeriva. Zaista velika steta.
Nadam se da ce se naci ko ce ovom pilotu predociti rizike kojim je izlozio sebe i sto je jos gore neduzne ljude koji su dosli na fudbalsku utakmicu. U istom procesu neizostavno mu treba odrezati debelu suspenziju da ima vremena da razmisli o tome sto je uradio (recimo dve-tri godine) a onda ga naterati da ponovo prodje kompletnu PPL obuku ako zeli ponovo da leti.
Tango Six kao usamljeni glas razuma u generalnoj avijaciji u nasoj zemlji se trudi da podigne nivo obavestenosti i profesionalnog integriteta letaca. Ovo bi trebalo da postane glavna tema i inicijativa u svim udruzenjima i avijacijskim regulatornim telima u Srbiji. Nazalost istu svest treba podici i u profesionalnim sluzbama nase avijacije (vojska i policija) koje bi trebalo da vode svojim primerom. Previse ljudi gine zadnjih godina zbog strasnih primera krsenja bezbednosnih normi letenja.
Predlazio bih Tango Six-u da pokrene jednu jaku kampanju za povecanje nivoa bezbednosti letenja u generalnoj avijaciji u Srbiji. Siguran sam da bi se vas glas cuo daleko i da bi ste na taj nacin zavredili podrsku mnogih kompanija i organizacija koje imaju interes u ovom polju – a kao najvaznije svi oni koji su zeljni da pomognu dobili bi nacin i mesto u kom mogu da doprinesu opstem dobru.
Petar Vojinovic
Udruzenja se bave udruzivanjem i uopstvanjem svog rada u drustveno-politickom smeru. Najvise pozicije regulatornih tela i avio-kompanija su inficirane nestrucnim i nesposobnim ljudima. Iz tih i jos nekih razloga nemoguce je organizovati takav ozbiljan seminar, ideja je odlicna i o njoj razmisljam vec nekoliko meseci.
Kada su zvanicne opcije van igre onda bi se trebalo obratiti "industriji" koja bi jedina mogla da finansira odrzavanje kampanje i/ili konferencije o temi prakticne bezbednosti.
Drago mi je da je jos neko spoznao potrebu odrzavanja, ponavljam konkretne, akcije.