BEG airport status
Grad Beograd finansira obnavljanje EASA licence Vazduhoplovne Akademije

Grad Beograd finansira obnavljanje EASA licence Vazduhoplovne Akademije

BEOGRAD – Gradska uprava Beograda izdvojila je dva miliona dinara za obnavljanje licence Vazduhoplovne akademije, što će njenim svršenim đacima omogućiti šire mogućnosti zaposlenja, javlja Studio B.

 
68000595Evropska agencija za bezbednost vazdušnog saobraćaja (EASA) sertifikovala je 2011. godine Vazduhoplovnu akademiju što je čini jedinom školom u regionu sa Part-147 sertifikatom EASE. Ovu prijavu za sertifikaciju tada je, 2006. godine, takođe finansirao Grad Beograd:

– Zahvaljujući uvedenim standardima, učenicima Vazduhoplovne akademije je omogućeno da steknu zanimanja koja su vrlo tražena ne samo kod nas nego i šire, i to je opredelilo grad Beograd da izdvoji sredstva za pomenutu licencu, rekla je za Beoinfo Ljiljana Jovčić, gradska sekretarka za obrazovanje i dečju zaštitu.

Direktor Vazduhoplovne akademije Goran Cvijović istakao koliko je bitno obnavljanje ove licence:

– Ne školujemo jeftinu radnu snagu. Ovo su ljudi čiji će sat rada kad završe školu i steknu licencu biti vrlo skup i imaće lepu perspektivu da rade u zemlji i inostranstvu. Osim nacionalne licence, koju izdaje naš Direktorat civilnog vazduhoplovstva, naša škola je u januaru 2012. godine stekla i licencu Evropske agencije za bezbednost civilnog vazduhoplovstva, što znači da će u junu 2015. sa diplomom naše škole učenici moći da traže dozvolu za rad u bilo kom direktoratu EASA u Evropi. Drago nam je što je sa Sekretarijatom za obrazovanje i dečju zaštitu postignuto sistemsko rešenje da grad Beograd ubuduće finansira godišnje troškove te licence – rekao je Cvijović i dodao da inspekcija EASA dolazi dva puta godišnje u Beograd, kako bi proverila da li je sve što škola radi u skladu sa propisanim.

Vazduhoplovna akademija, nekadašnji „Petar Drapšin“, počela je sa radom 1924. godine. Trenutno je pohađaju i učenici iz Makedonije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, navodi se u vesti Studija B.
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

  Komentari

  Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

  Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

  Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

  Ostavite odgovor

  Najnoviji komentari

  Vladimir na: Vučić: Potpisivanje ugovora za Rafale u naredna dva meseca

  @Sekula "Dubokomislioce", da li ti razumes da je od tog elaborata proslo tricavih 20-ak godina, da se u medjuvremenu dogodio rat maltene u rangu svetskog, da je u medjuvremenu promenjena geopoliticka slika sveta, da su se pojavili novi avioni i oruzija i da je mozda zbog tih nekih sitnica ovo sad bacanje enormnih para na…

  13. Apr 2024.Pogledaj

  Mile onaj stari na: [RAT U UKRAJINI] Rusi i dalje napreduju, PVO Ukrajine na izdisaju

  Ima novih momenata sto se tice upotrebe dronova i raketnog naoruzanja kao i avijacije. Dosta je snimaka gde ruska avijacija dejstvuje iznad samog ratista. Upotreba novih raketa kojima su gadjane elektrane. Ono sto je zanimljivo je da se sada vodi rat dronova - puno snimaka gde se bukvalno odvijaju sukobi dronova iznad bojista - i…

  13. Apr 2024.Pogledaj

  Mile onaj stari na: [RAT U UKRAJINI] Rusi i dalje napreduju, PVO Ukrajine na izdisaju

  Ja se secam (a i vi sigurno) sta ste pisali pre dve godine ili godinu dana - od propasti ruske ekonomije do iscrpljivanja rezervi raketa narocito novijih - ali situacija je upravo obrnuta ... Sto se tice teritorija - Rusija je najveca, povrsinski, drzava na svetu i ovo parce teritorije joj ne treba ali ...…

  13. Apr 2024.Pogledaj

  Branko na: [RAT U UKRAJINI] Rusi i dalje napreduju, PVO Ukrajine na izdisaju

  Zelenski trazi ni manje, ni vise, vec 200 lansera Patriot i dovoljan broj aviona, a dobija delove za Hawk, star 50 godina i to za 140 miliona...

  13. Apr 2024.Pogledaj

  Dejan na: [RAT U UKRAJINI] Rusi i dalje napreduju, PVO Ukrajine na izdisaju

  Jeftine iranske BPL su odradile posao. Potrosene su rezerve Ukrajinske PVO, zapad vise nema sta da posalje a da iole vredi. \Premoc u vazduhu sada lomi protivnika.

  13. Apr 2024.Pogledaj