BEG airport status
Ministar odbrane: Rusi nam poklanjaju dva akumulatora

Ministar odbrane: Rusi nam poklanjaju dva akumulatora

BEOGRAD – Na osnovu molbe ministra odbrane Bratislava Gašića, po daljem predlogu ruskog ministra odbrane i po krajnjem nalogu Vladimira Putina, Oružane snage Ruske Federacije pokloniće dva akumulatora za avione MiG-29 Vojsci Srbije.

 
12screenshot
 
 
Odgovarajući juče na pitanja narodnih poslanika tokom petog vanrednog zasedanja Narodne skupštine, ministar odbrane rekao je da će Oružane snage Ruske Federacije pokloniti Vojsci Srbije dva akumulatora za avione MiG-29.

Gašić je na poslaničko pitanje o nedostatku akumulatora odgovorio da je posle njegove posete Ruskoj Federaciji i molbe njihovom ministru odbrane ruska strana odlučila da pomogne Srbiji. Potpisan je predsednilčki ukaz (jedino je predsednik u stanju da ubrza proces otuđenja vojne imovine) po kojem će Oružane snage Ruske Federacije pokloniti svoja dva akumulatora Vojsci Srbije. Gašić je takođe rekao da su dva akumulatora trebala doći u Srbiju još prošle nedelje i da će „vrlo brzo biti ovde“.

Gašić je ovom prilikom takođe izjavio da nije problem cena od 87.000 evra po akumulatoru, da se akumulatori kao stavke nabavke nalaze u planu javnih nabavki i finansijskom planu vojske za 2014. godinu ali da su procedure kod nas i Rusa problem. Ministar odbrane rekao je da su i procedure u Rosobornoexportu takve da akumulatore tim putem ne bi dobili za još tri do četiri meseca.

Gašić je takođe izjavio da medijski navodi o ovoj temi nisu tačni i da „nemamo mi samo MiG-ove 29“. Time je još jednom demonstrirao lošu pripremu za temu koja se nikada nije odnosila na stanje ViPVO u celini već na činjenicu da Vojska Srbije nije sposobna da obavlja zaštitu vazdušnog prostora već više od mesec dana.

Ministar nije propustio da gest Rusije pripiše prijateljskim odnosima dvaju zemalja, a na poslaničko dobacivanje o najavljenom ruskom robnom kreditu za nabavku novog naoružanja nije reagovao.
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Nu

Cega se pametan stidi……

Odgovori
In

A fugna!?! Kako izvlacite fugnu?

Odgovori
PO

Paráda

Odgovori
Jo

Spali smo na prosjački štap, ali to nije ništa novo. Meni je interesantnije da li će sad Mig-29 formalno biti uveden u sistem dežurstva, pošto izgleda da od Mig-21 više nema ništa. I onda naravno koliko će ti avioni moći da izdrže takvu eksploataciju.

Odgovori
de

Pitanje za autora teksta: Da li su za ovo vreme dok MiG-29 ne lete isto tako i MiG-21 prizemljeni?

Odgovori
So

Ја немам никакве везе са летењем осим што сам чест путник. На овај портал залазим због интересатних текстова….Људи, је ли могуће да смо пали оволико ниско да молимо за акумулаторе? Ово је срамота и министар умјесто да поднесе оставку још се хвали да је Путин одобрио. Земљо провали се и прогутај нас овакве.

Odgovori
Ж

Тако је.

Odgovori
RA

Ubi nas neznanje….

Odgovori
ev

Pre desetak godina, dok sam preturao desetine ovih akumulatora preko grbače, nisam imao pojma da će jednog dana i Putin morati da se umeša! Ovo kao u Nadrealistima!?

Odgovori
Sv

Ja jos ne videh nigde na vestima da je bilo ko zavrsio na robiji za ovakvo stanje nase avijacije…Da su ona stara vremena, ne bi bilo dovoljno mesta na Terazijama da se povesaju svi koji su odgovorni!…Ne mlatimo se vise i stavimo katance na avijaciju…ovo vise nije cak ni smesno

Odgovori
dj

За нашег министра, улога ловачке авијације у миру, је потпуно непозната ствар.
А да не отварамо тему улоге ловачке авијације,помоћи летилици у невољи?!
Ма њмему је битан само његов Ауди!! Е ту, не може да нема акумулатора!!?
А "цењени" министар, иако има на сајту министарства и меил адресу, не одговара на писма које му на исти стижу. Тако је кад керамичар добије меил?!

Odgovori
gr

Mogli su pokloniti i toaletni papir za pilote i osoblje.
Za oni neznaju sa je kriza? Jadan je onaj koga Rusi brane.

Odgovori
Co

Akumulatori jesu svakako veliki problem… Ali šta mislite koliko još drugih problema (manjih i većih) čeka da stignu na ove stranice i stub srama… Jel možda neko spmenuo nalet pilota i strukturu naleta u proteklom periodu, a to je ono što SVE govori o upotrebljivosti avijacije i zaštiti vazdušnog prostora.. Koliko je letačko iskustvo (nalet) branioca vazdušnog prostora i koliko stepena borbene obuke (SBO) su uopšte do sada završili!?? Budućnost RV u ovom slućaju je potpuno nejasna…

Odgovori
Go

Pa zar akumulator nisu olovne ploce debljine 1-2 cm uronjene u sumpornu kiselinu!?Ako se moze napraviti akumulator za tenk ili autobus ili kombajn u obicnoj tvornici pa zasto se ne poveca debljina olovnih ploca!?

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

B na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

"Imali smo prilike da pregledamo njen dizajn, dosta je zahtevna što se tiče mehaničke čvrstoće i što se tiče oblika" Kutija pa kutija Bice da je celik visoke cvrtoce mozda niklovan? Nego jel se zna sta proizvode oni sa tim "naprednim softverom i cudima", jel ovo je sve prosli vek...come se trenutno bave, mislim Rafal…

22. Jun 2026.Pogledaj

Medo s mora na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

@Jordan 1. Kada budeš tražio podatke preko AI budi precizniji, jer u Aziji je tokom 2025., po GEMINIju, ukupno prodano 10,5 mil auta, 2. Progooglaj "0 mileage used car BYD" pa će ti neke stvari biti jasnije, imaš na YT odličan video o tom problemu

22. Jun 2026.Pogledaj

Samo kazem na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

U Nemackoj je prosle godine registrovano preko 500K novih full elektricnih vozila, svake godine broj registracija raste za oko 40%! Suprotno popularnom "misljenju" da su kineski proizvodjaci automobila "preuzeli" evropsko trziste, podaci pokazuju da je samo 20% potpuno električnih vozila prodatih u EU 2025. godine uvezeno iz Kine. Ovih 20% uključuje i domace kineske brendove…

22. Jun 2026.Pogledaj

brko na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

Izgleda da neki misle da ne treba razvijati vozila zbog opasnosti od dronova. Čime mislite napraviti proboj ukoliko uspijete ostvariti zračnu dominaciju na određeni vremenski period? Hiluxima?

22. Jun 2026.Pogledaj

Vladimir na: Transportni avion A400M postaje i leteći komandni centar u francuskom ratnom vazduhoplovstvu

Dupe, Opet gluposti citamo. Svaka vojna baza je, kao i ambasada, suverena teritorija drzave koja je zaposela. Ne da je unsitena teritorija Amerike, nego je satrta sa stotinama mrtvih i ogromnom materijalnom stetom. Takodje i Izrael, kome je unisteno 40 aviona na stajanci Nevatim baze, gomile drugih vojnih ciljeva, fabrika, infrastrukture. Procurelo je dovoljno snimaka,…

21. Jun 2026.Pogledaj