BEG airport status
Rusi donirali padobrane Specijalnoj brigadi Vojske Srbije

Rusi donirali padobrane Specijalnoj brigadi Vojske Srbije

BEOGRAD – Vojska Srbije potpisala je sa izaslanikom odbrane Ruske Federacije protokol o donaciji 10 desantnih padobrana Specijalnoj Brigadi, a ovaj protokol predstavja nastavak bilateralne saradnje Vojske Srbije i Oružanih Snaga Ruske Federacije.

 
 
DSCN2155_resize_resize
 
 
U sredu, 10.12.2014, potpisan je Protokol o donaciji 10 desantnih padobrana Specijalnoj brigadi Vojske Srbije. Njegovi potpisnici su pukovnik Miroljub Čupić, načelnik štaba Specijalne brigade i pukovnik Valerij Volkov kao izaslanik odbrane Ruske Federacije u Republici Srbiji, stoji u saopštenju Vojske Srbije.

Donacija predstavlja nastavak bilateralne saradnje Vojske Srbije i Oružanih snaga Ruske Federacije koja je tokom ove godine bila veoma uspešna, a kao dokaz tome u Vojsci navode niz primera u protekloj godini. Na poligonu „Alabino“ nedaleko od Moskve, pripadnici Vojske Srbije učestvovali su na tenkvskom biatlonu, zatim su padobranci Specijalne brigade realizovali padobransku obuku na Vazdušno desantnoj akademiji u Rjzanju, dok je na poligonu Tehničkog opitnog centra u Nikincima održana multinacionalna vežba sa bojnim gađanjem „Srem 2014“.
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

    Komentari

    Jo

    Kako je krenulo, Rusi će početi da nam i čizme doniraju . Stvarno sramota za državu.

    Odgovori
    sa

    …ma sramota i od Rusa. Zamislite nivo i jedne i druge drzave kada se o 50 000 EUR pise i prica. ali nikaakvo cudo, na bolje nismo ni navikli. Hvala i za toliko. (Nisu morali)

    Odgovori
    st

    što im ti ne kupiš deset padobrana kad te toliko sramota

    Sa

    …ma daj Stevo…
    Pricati o ovim parama na drzavnom nivou, pa jos "svjetske super sile" je smijesno. 50000 u budzetu jednog grada od 100 000stanovnika se ne spominje, i ako se spomene ne ide dalje od lokalnih novina.

    Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

    Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

    Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

    Ostavite odgovor

    Najnoviji komentari

    Miša na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    Ako HRZ nadogradi svoje rafale na F4 mogu da koriste MICA NG (100 + km) kao i Srbija. Meteori su skupi (preko 2M € po komadu) ali se postavlja pitanje da li su baš neophodni za obe države. Naravno da bi bilo poželjno imati takva sredstva zbog odvraćanja potencijalnog neprijatelja, ipak su tu politički faktori…

    08. Jun 2026.Pogledaj

    Pavle na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    možda zato jer z-v raketama mogu skinuti bilo koji avion dobrano pre nego pridje granici. možda jer svako dezurstvo rakete drastično skraćuje medjuremontni period, možda jer r60 možemo 100 pošto da odremontujemo...ko će ga znati

    07. Jun 2026.Pogledaj

    Perko na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    Odgovor je prostiji od PESA. Moze Rafal da lansira Meteor i sa PESA ali em skupa raketa em ne moze kako treba da iskoristi domet te rakete. Prakticno je svejedno da li je Mica NG ili Meteor sa trenutnim dometom radara, sa time da bi trebalo da je Mica NG i dostupnija i drasticno jeftinija.…

    07. Jun 2026.Pogledaj

    Ivica na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

    da, da, i tvoj audi a6 2020 je bolji od mog audi a6 2026

    07. Jun 2026.Pogledaj