BEG airport status
Finansijski rezultati Montenegro erlajnsa za 2015. godinu bolji od poslovnog plana Prihod u 2015. za 50 000 evra veći u odnosu na 2014. / Foto: Montenegro Airlines

Finansijski rezultati Montenegro erlajnsa za 2015. godinu bolji od poslovnog plana

Kompanija Montenegro erlajns (Montenegro Airlines) je na sednici Odbora direktora usvojila izveštaj o finansijskim  rezultatima za protekli period.

Za deset meseci kompanija je prevezla 517.414 putnika, što je skoro 4% više nego prošle godine u istom periodu. Ovo je uticalo na zaradu Montenegra, pa je prihod bio 50 hiljada evra veći u odnosu na isti period prošle godine. Na taj način postignut je bolji finansijski rezultat u odnosu na poslovni plan, saopšteno je iz ove kompanije a prenosi crnogorski portal Analitika.

Član Odbora, Predrag Marković, izjavio je da je u deset meseci ove u odnosu na isti period prošle godine, evidentirano povećanje u sve tri kategorije saobraćaja.

– U redovnom je rast 3%, u kod-šer 8%, a u čarter saobraćaju je ove godine bilo 17 % više putnika, čemu je najviše doprinijelo uvođenje serije čarter letova ka Njemačkoj, odnosno Berlinu, Lajpcigu, Štutgartu, Diseldorfu i Hanoveru – piše Analitika.

Navodi se da je najveći rast broja putnika u redovnom saobraćaju evidentiran  na linijama ka Sloveniji 49 %, Danskoj 46%, Nemačkoj 45% , Velikoj Britaniji 23 %. Kada je reč o pojedinačnim destinacijama najveći porast je na linijima za Kopenhagen i Diseldorf, oko 45 %.

Rast je, uprkos poznatim otežavajućim okolnostima, evidentiran i na jednom od najvažnijih tržišta, na linijama ka Beogradu i to 2%, odnosno 3.750 putnika više za deset meseci, prenosi crnogorski portal.

Saradnja sa Etihadom i povlastice lekarima za letove do Beograda kao teme Odbora direktora / Foto: Montenegro Airlines
Saradnja sa Etihadom i povlastice lekarima za letove do Beograda kao teme Odbora direktora / Foto: Montenegro Airlines

Odbor je usvojio informaciju o potpisivanju „memoranduma o razumijevanju i strateškoj komercijalnoj saradnji sa Etihad ervjezom“ (Etihad Airways), kao i odluku o davanju povlašćenog prevoza lekarima koji se nalaze na specijalizaciji i subspecijalizaciji u Beogradu. Na taj način Montenegro pokazuje društvenu odgovornost i želi da pomogne sistem javnog zdravstva u Crnoj Gori, piše Analitika.

Vesti kojima se rezultati rada ove kompanije procenjuju kao pozitivni dolaze nekoliko nedelja nakon informacije da je Montenegro erlajns zapao u krizu zbog poslovanja sa gubitkom, odlaska pilota i mogućeg ishoda kontrole inspekcije za privredni kriminal.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vlado na: Nova iskustva u borbenoj upotrebi Rafala: Francuska i Egipat brane Ujedinjene Arapske Emirate

Briks Egipat brani Briks UAE od Briks Irana. Vidi se "kvalitet" te organizacije.

19. May 2026.Pogledaj

Rezident, takodje na: Nova iskustva u borbenoj upotrebi Rafala: Francuska i Egipat brane Ujedinjene Arapske Emirate

I ja evo zivim u UAE, i znam da je luka u Jebel Ali-ju kao i naftni terminal u FJR konstantno na meti. Takodje, data centri Amazon-a i Microsoft-a su pogodjeni nekoliko puta, zbog cega je servis AWS (AMAZON) potpuno prestao i samim tim mnostvo firmi i drzavnih institucija su imale probleme sa digitalnim servisima…

19. May 2026.Pogledaj

Satriani na: Poslednje sletanje Er Srbijinog kapetana na beogradski aerodrom: „Zoki samo jako u penziju!“

Ovo je pitanje za urednike ovog portala, jer je ovaj portal objavio vest o penzionisanju kapetana Kankaraša. Nažalost, živimo u vremenu gde se ljudi dele na podobne i nepodobne... Sad, ako Vi imate neku drugu informaciju...

19. May 2026.Pogledaj

Matex na: Nova iskustva u borbenoj upotrebi Rafala: Francuska i Egipat brane Ujedinjene Arapske Emirate

Ako se izvodi neka paralela, neka gleda Itiochos režim vežbe. To je ono sto nama treba od rafala, manevar. A o dronovima - razmišljaće neko drugi!

19. May 2026.Pogledaj