BEG airport status
Rumunski „Aerostar“ izneo finansijski izveštaj za 2015: Zabeležen rast u svim segmentima poslovanja Neto zarada Aerostara za 2015. godinu oko 60% veća nego 2014.

Rumunski „Aerostar“ izneo finansijski izveštaj za 2015: Zabeležen rast u svim segmentima poslovanja

Rumunska kompanija „Aerostar“ ostvarila je rast neto zarade od 61% u odnosu na 2014. godinu, saopštila je kompanija.

Iznoseći finansijski izveštaj za proteklu godinu, kompanija navodi da je ostvareni promet veći za oko 20 % nego 2014. godine.

Od ukupne zarade, proizvodnja komponenti za civilne avione činila je 41% zarade, vojna proizvodnja 32%, MRO 21%.

aerostar
Finansijski učinak rumunskog Aerostara u protekle dve godine / Screenshot

– Naše kontinuirano ulaganje u modernizaciju i organizacione strukture, koje je u toku 2015. godine iznosilo 10 % naše zarade, dovelo nas je do toga da budemo konkurentniji na tržištu, isplativiji našim klijentima i samim tim dobro pozicionirani – naveo je predsednik i generalni direktor kompanije „Aerostar“, Grigore Filp.

U kompaniji kao razlog za dobre finansijske rezultate navode da su tokom 2015. postali glavni dobavljači kompanijiama „Boeing“ i „Bombardier“.

Osim toga, ističu i da je sve rezultat kontinuiranog rada. Podsećaju da su godinama bili dobavljači kompanijama „Airbus“, „Gulfstream“ i „Dassault“, da proizvode komponente za stajni trap i hidraulične delove za avione iz A320 porodice, zatim letelice A330, A350XWB i B787.

U okviru svog vojno-civilnog MRO centra kompanija poseduje dozvolu za održavanje letelica A320 porodice, regionalnog aviona BAe 146/Avro RJ i B737 stare i nove generacije. Prošle godine ovaj centar proslavio je 10 godina održavanja B737, a poznato je i da je kao nezavisni centar za održavanje „Aerostar“ radio i instalaciju novih vingleta na novoj generaciji ovih letelica.

Protekle godine ostvarili su i rekordni broj „D checkova“.

Osim toga, „Aerostar“ je remontni zavod rumunskog vojnog vazduhoplovstva, a Tango Six je pisao i o remontu i modernizaciji osam aviona MiG-21 za ratno vazduhoplovstvo Mozambika koji su završeni sredinom 2015. godine.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

ga

Jel cita ovo nasa dika Jat Tehnika

Odgovori
Do

Tesko.

Gr

Ja bih preformulisao: Jel čita ovo naša vlada, vlasnik JAT Tehnike?

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Motorista na: Daso najavio početak razvoja borbene besposadne letelice koja će dopunjavati i biti integrisana sa borbenim avionom Rafal

@Aleksa A šta će saćasti lanseri na Rafalu? Ako dođe do toga da sa Rafalima vršimo neposrednu podršku trupama na zemlji, onda smo u gadnom problemu.

10. Oct 2024.Pogledaj

Djuka na: Daso najavio početak razvoja borbene besposadne letelice koja će dopunjavati i biti integrisana sa borbenim avionom Rafal

Sta ce ima tehnologija koja ocigledno ne funkcionishe? Da si procitao tekst video bi da je recimo program nEUROn pokrenut 2003. godine. tada nekakav Ohotnik nije postojao ni u sovjetskoj naucnoj fantastici.

10. Oct 2024.Pogledaj

Dassault Rafale na: Daso najavio početak razvoja borbene besposadne letelice koja će dopunjavati i biti integrisana sa borbenim avionom Rafal

@Miloš77 Upoređivati rusku avio industriju sa francuskom avio industrijom je kao da uporedujes ruskog Moskvica sa francuskim Pezoom 407 MI16! Francuska proizvodi AESA radar dok Rusija ne niti je u stanju a to vidimo u trogodisnjoj"specijalnoj operaciji", Francuska proizvodi cipove i procesore dok ih Rusija uvozi od Kine i Irana(kolevke terorizma), Francuska ima svoj sopstveni…

10. Oct 2024.Pogledaj