BEG airport status
Er Srbija: Završeno preuređivanje putničkih kabina Erbasovih aviona; Ugrađeno 1500 Recaro sedišta U kabinama i novi tepisi, zavese i obeležja na podovima u skladu sa enterijerom Er Srbijinog A330 / Foto: Air Serbia

Er Srbija: Završeno preuređivanje putničkih kabina Erbasovih aviona; Ugrađeno 1500 Recaro sedišta

Ugradnjom novih sedišta kompanija Er Srbija završila je preuređivanje svojih deset uskotrupnih Erbas aviona, saopštio je srpski nacionalni avio-prevoznik.

Tokom protekle četiri nedelje, Er Srbija je ugradila 1.500 Recaro BL3520 sedišta, čiju konstrukciju odlikuje manja težina i koja putnicima nude veći nivo udobnosti, kažu iz te kompanije i dodaju:

– Deseti i poslednji po redu avion u kojem je renovirana kabina bio je Erbas A319 sa registarskom oznakom YU-APF, koji se vratio u saobraćaj 18. juna. Kao što je ranije rečeno, nova sedišta konstruisana su tako da zbog tanjeg naslona zauzimaju mnogo manje prostora. To nam je omogućilo da povećamo kapacitet za sedenje, a prebacivanje „džepa“ za novine u gornji deo naslona gostima je omogućilo više prostora za noge. –

Repozicionirani „džep“ za magazine obezbeđuje više prostora za noge / Foto: Neda Mojsilović, Tango Six

Nakon ovih izmena, kapacitet A319 povećaće se sa 128 na 144 dok će na A320 sa 155 porasti na 174 sedišta.

– Pored ovoga, osvežili smo enterijere kabina novim tepisima, zavesama i obeležjima na podovima, koji su u skladu sa enterijerom našeg A330,  uskladivši na taj način dekor enterijera u celoj našoj floti erbas aviona. – kaže generalni direktor Er Srbije Dane Kondić.

Nakon izmena na A319 144, a na A320 174 sedišta / Foto: Air Serbia

Ugradnja Recaro sedišta počela je u maju, a promotivni prvi let do Venecije, na koji je Er Srbija pozvala i medije, bio je ujedno i prilika da se javnosti i njenim pozadinama predstave nova sedišta.

Red pored izlaza u slučaju opasnosti ima dodatni prostor za noge / Foto: Neda Mojsilović, Tango Six

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

DR

Leteo pre neki dan sa YU-API. Katastrofalno neudobna sedista za sedenje pogotovu kad je let preko 1:30h. Bez ikakvog tapacira i TVRDO do bola. Priznajem imaju malo vise mesta za noge od prethodnih ali daleko od udobnog. Biz klasa ima isti razmak sedista kao i ekonomska tako da ni u kom slucaju ne treba platiti razliku u ceni. JAT B737 biznis sedista su bila ZAKON za ovo cudo moderne tehnologije!

Odgovori
Ne

Moje iskustvo je potpuno suprotno. Ja sam leteo za London (2 sata i 50 minuta) i moj utisak je da u udobnosti sedišta nema razlike uopšte u odnosu na prethodna a da ima baš dosta mesta za noge čak i za visoke osobe (kao ja). Ja bih rekao odličan potez Air Serbia.

Be

@DR

Ne znam zasto… ali nekako ti ne verujem da si leteo sa YU-API. ;-)

Ik

Čisto sumnjam da si leteo, ali nema veze. Sedišta su skroz ok iz prve ruke.

Mi

Meni nije jasno to ulaganje u tudje avione, onaj internet pa ova sedista… Sve je to jako skupo, a jednom cemo vratiti te avione, sigurno nam nece niko platiti te nadogradnje, a mozda cemo morati i da dovedemo avione u prethodno stanje i to ce kostati… ?

Odgovori
Be

@Milence

Šta da ti kazem… trebati par časovo u ekonomiji i računovodstvu da bi razumeo.
U glavnom isplati se i te kako, veruj mi.

Lo

Predpostavljam da su orginalna sedista rentiranih aviona u nekom magacinu lako ih je vratiti u avione koji se rentaju. Opet ta ista sedista mogu da se ugrade u nove avione , prvi novi avioni stizu tek krajem skedece godine , a cela isporuka ce biti do kraja 2020 . Sigurno je dobra odluka.
Leteo sam skoro nekoliko puta sa TurkishAir ista sedista ugradjuju u ekonomsku i biznis klasu. Letenje Avionom vise nije luksuz vec potreba modernog coveka , avio saobracaj je u ekspanziji.

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Boki na: [ANALIZA] Planovi za naoružavanje srpskih Rafala: Domaća vazduhoplovna ubojna sredstva u razvoju

da ja pitam nesto,pustimo mi Rafal.Imamo li mi nesto da naoruzamo bespilotne,za sada samo koliko ja znam je kineska do 5km.na primer albanija je dobila za njihove do 15km,prepostavljam da su I hrvati uzeli isto

02. Apr 2025.Pogledaj

Nikola P. na: [ANALIZA] Planovi za naoružavanje srpskih Rafala: Domaća vazduhoplovna ubojna sredstva u razvoju

NS Posmatrac - glava za ALAS TV i termoviziska je samo sastavljena kod nas, a glavne komponente su kupljene iz inostranstva. Da sada ne pisemo mnogo ali ti koji su prodali EdePro glavne komponente za glavu tacno znaju gde ce da se upotrebljava, koliko komada nasi imaju na stanju i u koju raketu mogu da…

02. Apr 2025.Pogledaj

NS Posmatrac na: [ANALIZA] Planovi za naoružavanje srpskih Rafala: Domaća vazduhoplovna ubojna sredstva u razvoju

Imamo razvijenu i usvojneu u naoruzanje glavu za ALAS TV i termovizisku. Ta ista glava moze da ide na skoro sve ove rakete i bombe. Ali kada zelis da gadjas na vecim daljinama tu ti treba radio link koji je zasticen i otporan na ometanje i tu je problem. Takodje i sistemi satelitske navigacije bez…

02. Apr 2025.Pogledaj

Nebojsa na: [ANALIZA] Planovi za naoružavanje srpskih Rafala: Domaća vazduhoplovna ubojna sredstva u razvoju

Nista neobicno.Pa kad je ona JNA usla u rat sa Gromom koji se tek opitovao i nikad uveden do danasnjih dana sta ocekivati U stvari mi i dan danas kao i 80tih imamo samo Maverik ali skoro 50 godina stariji

02. Apr 2025.Pogledaj

boba na: [ANALIZA] Planovi za naoružavanje srpskih Rafala: Domaća vazduhoplovna ubojna sredstva u razvoju

DR neznam cega ali da bi nesto napravio mora prvo da napravis prototip zaboravljate koliko smo vremena kaskali za svima i u svemu zbog ratova sankcija nedostatku sredstava.sa predhodnima su vojsku unistavali topeci i demontirajuci i ono sto se moglo jos koristi ovi barem nesto nabavljaju prave rade

02. Apr 2025.Pogledaj