BEG airport status
[NAJAVA] „Drone Fest“ 30. i 31. marta u Zagrebu: Preko 40 predavanja, radionica i panela o bespilotnim letelicama Keynote predavači su direktor Laboratorije za vazduhoplovnu robotiku londonskog Imperial Collegea Dr Mirko Kovač i Mr Haris Balta sa Belgijske kraljevske vojne akademije / Foto: Softverska grupa IN2

[NAJAVA] „Drone Fest“ 30. i 31. marta u Zagrebu: Preko 40 predavanja, radionica i panela o bespilotnim letelicama

Poslovno-tehnološka konferencija o bespilotnim letelicama „Drone Fest biće održana 30. i 31. marta u zagrebačkom „Plaza Event“ centru.

– Drugu godinu za redom, posetioci konferencije moći će da učestvuju na osam radionica i preko 30 predavanja, da prisustvuju na dve panel diskusije i posete sajamsku i fly zonu gde će biti predstavljeni modeli bespilotnih letelica. – kažu koorganizatori konferencije iz softverske grupe IN2.

Kako objašnjavaju, u prvom planu biće bespilotne letelice i rešenja za bespilotne letelice, a predavanja će se paralelno odvijati u dve dvorane:

–  Teme o kojima će biti reči su regulativa letenja dronom u Hrvatskoj i Evropskoj uniji, korišćenje dronova u poslovne svrhe s posebnim naglaskom na poljoprivredu, kao i niz tema iz akademske zajednice. Keynote predavači ove godine su direktor Laboratorije za vazduhoplovnu robotiku londonskog Imperial Collegea Dr Mirko Kovač i Mr Haris Balta sa Belgijske kraljevske vojne akademije. –

Prema rečima koorganizatora, oba predavača predstaviće najnovije svetske trendove na području dron tehnologije. Kovač će prezentovati svoj rad na dronovima koji mogu zaroniti pod vodu i izroniti iz nje nakon što obave određeni zadatak, kao i dronovima koji koriste 3D printere i onima koji obavljaju popravke kod kriznih situacija poput puknuća cevovoda. Takođe, Balta će podeliti sopstvena iskustva u vezi sa sistemima za detekciju i zaštitu od bespilotnih letelica.

– Osam radionica koje će biti održane drugog dana konferencije približiće okupljenima teme poput utrkivanja dronovima, programiranja dronova, održavanja dronova, snimanja dronovima i druge. Na sajamskom delu biće prikazane brojne bespilotne letelice, a u fly zoni demonstracije letenja različitih proizvođača. – objašnjavaju iz IN2.

Pretplatite se na nedeljni pregled vesti Tango Six portala. Svakog petka u vašem inboxu.

* indicates required






[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Jole na: Čiji su Rafali bolji i kako je hrvatski ministar odbrane Anušić indirektno isprozivao marketing službu Dasoa

Srbofil Kaži to za ugovor Rusima i njihovoj kupnji Mistral nosača pa gledaj šta ti kažu..

18. Jan 2026.Pogledaj

Mislav na: Čiji su Rafali bolji i kako je hrvatski ministar odbrane Anušić indirektno isprozivao marketing službu Dasoa

Samo neki piloti su prešli sa MiG 21. Mnogi su novoškolovani po francuskim nastavnim metodama. Prošli su sve što i francuzi.

18. Jan 2026.Pogledaj

Petrovic Dusan na: Čiji su Rafali bolji i kako je hrvatski ministar odbrane Anušić indirektno isprozivao marketing službu Dasoa

@Vladimir Navodite da rusi ne koriste MiG-29 u Ukrajini "zbog malog dometa". Kao i da "ima malu nosivost". Domet MiG-29 sa naoruzanjem bez dodatnih rezervoara je 500-700 km. Sa rezervoarima je preko 1000km, Nosivost MiG-29 je 3-4 tone, na 6 do 9 tacaka. Znaci, domet od 700km sa 4 tone "nije dovoljan" pa ga zato…

18. Jan 2026.Pogledaj

Joe na: Četrnaest godina kasnije Vučić sleteo u Abu Dabi Falkonom koji je tehnički ispravan: Od nelikvidnog Jata do „transsoničnog Belog Orla“

prejak je bio lazanski kad je rekao da hr već ima himars u vojarni u jastrebarskom (youtube clip je skinut u međuvremenu). hr himars nema ni danas, a već tada je vojarna u jastrebarskom bila 20 god prepuštena gradu. kakav zabavljač

18. Jan 2026.Pogledaj