BEG airport status
U prvih deset meseci neto dobit „Nikole Tesle“ 2,77 milijardi dinara, I treći kvartal godine profitabilan U periodu jul-septembar poslovni dobitak iznosi oko 1,7 milijardi dinara / Foto: Uroš Mitrović, Tango Six

U prvih deset meseci neto dobit „Nikole Tesle“ 2,77 milijardi dinara, I treći kvartal godine profitabilan

Prema najnovijem Finansijskom izveštaju, Aerodrom Nikola Tesla i u trećem kvartalu tekuće godine nastavlja sa profitabilnim poslovanjem, saopšteno je sa „Tesle“.

Kako navode, u periodu jul-septembar 2018. godine poslovni dobitak iznosio je oko 1,7 milijardi dinara, što je 5% bolje nego u trećem kvartalu 2017. godine.

– Pri tome su u spomenutom periodu poslovni prihodi (3,29 milijardi dinara) bili više nego dvostruko veći u odnosu na poslovne rashode (1,59 milijardi dinara).

Takođe, prema kumulativnim podacima za prvih devet meseci 2018. godine, i ukupni i poslovni prihodi uvećani su po 11% u odnosu na prva tri kvartala prethodne godine. Od početka ove godine do sada „Nikola Tesla“ je ostvario neto dobit od 2,77 milijardi dinara, što je 3,1% više u odnosu na isti period prošle godine. – objašnjavaju sa beogradskog aerodroma.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Marta Lutovac Zamenica glavnog i odgovornog urednika marta.lutovac@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

B na: [POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“

@Posmatrac Pa dobro vama nije imperativ nista osim obuke za taj segment, neko drugi mozda bude insistirao na dopunskim mogucnostima od na primer dodatnih 20 raketa srednjeg/dugog dometa u vazduhu (10 aviona) kao sto su PL-12 dometa 110km ako ne i PL-15 150km. U slucaju da je L15 i osnovna verzija otvara tu mogucnost (PL-12).…

29. Jun 2026.Pogledaj

@Dejan na: [POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“

"Saveznici – velike sile koju mogu da nas brane" - tako nešto ne postji ni u crtanom filmu.

29. Jun 2026.Pogledaj

KK na: [VIDEO] 72. brigada za specijalne operacije u formacijskom dejstvu sa dronovima IKA-BOMBARDER

@Dušan65 Popuna/vojni kadar/sluzenje vojnog roka je prioritet. Ovo s Madjarskom nisam siguran. Za vreme Orbana mozda, sada... nepoznanica.

29. Jun 2026.Pogledaj

Миланче na: [POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“

Ловци су бачене паре. Само ПВО . За помоћ у нужди или повреду ваздушниог простора довољни су и Мигови.

29. Jun 2026.Pogledaj