U svom zimskom redu letenja, koji traje od 27. oktobra 2024. do 30. marta 2025, KLM će leteti do 155 destinacija, pokrivajući 89 evropskih i 66 interkontinentalnih odredišta. Avio-linija Beograd-Amsterdam, uvedena pre tri godine, biće pokrivena sa dva dnevna leta i tokom zimske sezone, saopštila je holandska nacionalna avio-kompanija.
– U evropskoj floti avion tipa Erbas A321neo leteće ove zime za Kopenhagen, Berlin i Stokholm. Do kraja godine se očekuje isporuka još tri letelice ovog tipa koje će pokrivati Pariz, Prag i Beč. U svojoj evropskoj mreži KLM povećava ove zime frekvenciju letova za Bilund (Danska), Belfast, Bilbao, Alikante i Rovanijemi u Finskoj.
Nova „Premium Comfort“ putnička klasa ove zime biće dostupna za rezervaciju na svim avionima tipa Boeing 787 i 777.
Ove zime KLM će leteti na devetnaest destinacija u Severnoj Americi (Kanada, SAD, Meksiko), uvodeći Portland kao novu destinaciju koju je preuzeo od Delte. Na Karibima je broj letova za Paramaribo (Surinam) je povećan na jedan dnevno, dok će za Sent Marten KLM leteti pet puta nedeljno.
Što se tiče afričkog kontinenta, KLM će svakodnevno leteti za Johanesburg, Kejptaun, Najrobi i Akru, dok će pet nedeljnih letova opsluživati Lagos, Kigali u Ruandi i Entebe u Ugandi. Ove zime putnici KLM-a će imati mogućnost da lete i za tri destinacije u Tanzaniji: Dar es Salam, Kilimandžaro i Zanzibar.
Kapacitet letova za Aziju još nije dostigao predpandemijski nivo, a zbog promene rute oko Rusije, letovi traju duže nego inače. Red letenja za Aziju biće isti kao i prošle zimske sezone uz povećanje kapaciteta putničkih mesta na letovima za Indiju za 15%. Ostaju svakodnevni letovi za Šangaj, Peking, Tokio Naritu, Bali, Bangkok, Delhi i Mumbai, šest nedeljnih letova za Džakartu i Bengaluru, pet za Seul, četiri za Hong Kong i tri nedeljna leta za Osaku.
Od bliskoistočnih destinacija, Dubai će biti pokriven sa jednim dnevnim letom, Rijad i Damam sa šest letova nedeljno. – stoji u saopštenju KLM-a.