Novi direktor Kontrole letenja Srbije i Crne Gore Raša Ristivojević i top menadžment ovog ATC provajdera posetili su u ponedeljak aerodrom „Konstantin Veliki“ u Nišu, saopštili su iz kompanije Aerodromi Srbije.
Kako se navodi u saopštenju, direktora kontrole letenja i njegov tim dočekao je Mihajlo Zdravković, direktor Aerodroma Srbije sa svojim saradnicima i to, kako se naglašava, simbolično ispred postojećeg tornja niškog aerodroma.
– Direktor Mihajlo Zdravković je gostima predstavio novu zgradu terminala i realizovane projekte, a nakon toga je održan sastanak o projektima koji predstoje u narednom periodu.

Jedan od predstojećih projekata je i dugo čekana gradnja novog kontrolnog tornja u Nišu. U planu je gradnja kontrolnog tornja sa pratećom infrastrukturom visine 30 metara, kao i prateća saobraćajnica, plato i parking prostor. Trenutno se kontrola letenja nalazi u privremenom tornju, prethodni je srušen za vreme bombardovanja. Tokom sastanka su se obe strane saglasile da je rad na ovom projektu važan i da je neophodno stvoriti uslove za početak gradnje, jer povećanje saobraćaja zahteva i postojanje adekvatne kontrole letenja. – stoji u saopštenju Aerodroma Srbije.
Pomoć SMATSA-e u izgradnji novog tornja kontrole letenja na dnevnom redu je još od 2018. godine. Ponovo je došla u fokus sredinom prošle godine prilikom posete predsednika Srbije o čemu je Tango Six detaljnije izveštavao.