Ruski teški transportni avion Il-76 četvrti put nakon 2007. godine ponovo gasi požare u Srbiji sa Batajnice i Niša

20. Aug 2026

Muzej vazduhoplovstva ustupa avione i helikoptere novom „Parku vojne opreme“ u Kruševcu

18. Aug 2026

„Ne mogu da kupe od Izraela, ali mogu od Srbije“: Vučić o poslovnom aspektu nove fabrike dronova i statusu pregovora za nabavku novog naoružanja iz Kine

17. Aug 2026

Nedeljnik Radar: Srbija 6 meseci pre roka otplatila 73 odsto četvrte rate za Rafale

11. Aug 2026

Poseta Zelenskog Beogradu: Srbija ostaje pri poslu sa Elbitom, scenario za zajedničku proizvodnju dronova sa Ukrajinom ostaje na nivou glasina

10. Aug 2026

Novi detalji uvežbavanja 98. vazduhoplovne brigade: „Novi sadržaji u taktici upotrebe, neke elemente nismo videli u poslednje tri godine“

7. Aug 2026

Rusija nastavlja sa brzim razvojem Jak-130M: Objavljen i prvi inostrani kupac

5. Aug 2026

Rumunija kupuje 12 višenamenskih radara „Ground Master“ od Talesa

4. Aug 2026

Srpsko-američka vežba specijalnih snaga iznad Niša: SAJ skače iz MC-130J „Commmando II“

1. Aug 2026

Zbog kašnjenja isporuke kupljenih F-16 Blok 70 Bugarska planira privremeni povratak MiG-ovima 29

31. Jul 2026

Helikopterska jedinica MUP-a Kantona Sarajevo dočekala prvi kupljeni helikopter Subaru Bel 412EPX

29. Jul 2026

Obaranje ruskog borbenog aviona Su-35S kao mogući početak promene odnosa snaga na nebu iznad Ukrajine

28. Jul 2026

Polugodišnji finansijski izveštaj kompanije Daso za 2026: Nema novih narudžbina Rafala, povećan broj isporuka

24. Jul 2026

[POSLEDNJA VEST] U Srbiju radi promocije ratnom vazduhoplovstvu sleteo brazilski vojni transporter KC-390 “Millenium“

23. Jul 2026

„Rafal efekat“: Srbija i Hrvatska hvale se velikim brojem kandidata za buduće vojne pilote – jedan od razloga su nabavke fracuskih borbenih aviona?

21. Jul 2026

Domaća familija sistema Kobac za otkrivanje i ometanje besposadnih letelica

16. Jul 2026

Prilagođavanje Rafala za borbu protiv dronova: Brza integracija vođenih raketnih zrna i sadejstvo sa besposadnom letelicom za protivelektronska dejstva

15. Jul 2026

Ukrajina nabavlja Rafale i nove savremene sisteme PVO, dobija licence za proizvodnju raketa zemlja-vazduh, vazduh-zemlja i vođenih avio-bombi

14. Jul 2026

Vučić: Hrvatska pokušava da nabavi izraelski PVO sistem Barak

13. Jul 2026

[VIDEO] Premijerni snimci navođenja drona-presretača Vihor i lansiranja lutajuće municije Gavran

10. Jul 2026
[VIDEO] Od ove nedelje novi serijal – „Suadove video priče“
Prva "Suadova video priča" odvija se u kokpitu Tanderdžeta - 51 godinu kasnije / Foto: Neda Mojsilović, Tango Six

[VIDEO] Od ove nedelje novi serijal – „Suadove video priče“

Od aprila 2013. godine kada je na Tango Sixu objavljena prva priča Suada Hamzića, preko zbirke ovih i mnoštva novih u vidu knjige „Letačke priče“ i neverovatnog interesovanja za istu (do danas smo za tri i po nedelje prodali preko 750 primeraka) trudili smo se da vam prenesemo Suadove memoare na najzanimljivi mogući način.

Od ove nedelje počinjemo sa još jednom novom formom Suadovog izražavanja koju smo nazvali „Suadove video priče“!
 

Do sada neispričana sećanja o letenju najatraktivnijih letećih mašina tog vremena / Foto: Neda Mojsilović, Tango Six

U pitanju je video serijal od 9 epizoda koji će trajati narednih 5 nedelja. Svaka epizoda trajaće duže od 5 minuta i u njima će Suad pričati o većini aviona koje je leteo u svojoj bogatoj i zanimljivoj pilotskoj karijeri. Svake nedelje, ponedeljkom i petkom, gledaćete Suada pored jedne od letelica koja se trenutno nalazi u Muzeju vazduhoplovstva. Čućete njegova razmišljanja, iskustva i doživljaje – rekapitulaciju jedinstvene karijere u kojoj je ovaj nekadašnji oficir Jugoslovenske narodne armije imao privilegiju da leti najnoviju zapadnu, istočnu i jugoslovensku vazduhoplovnu tehniku.

Dodatak knjizi koju verovatno upravo čitate – emocije i doživljaji jednog izviđača sa izvanrednom memorijom / Foto: Neda Mojsilović, Tango Six

Da li znate koliko je tipova letelica Suad leteo u svojoj karijeri? Pogledajte njegov odgovor na ovo pitanje u našoj najavi za serijal „Suadove video priče“:

 
Ukoliko još niste naručili memoare Suada Hamzića „Letačke priče“ to možete uraditi brzo i jednostavno popunjavanjem formulara ispod. Ukoliko ste u Srbiji knjiga vam stiže na kućnu adresu, plaćate je pouzećem a mi smo troškove slanja preuzeli na sebe – poštarina je uključena u cenu. Čitaoci van Srbije knjigu će takođe dobiti na kućnu adresu s tim da moraju snositi minimalne troškove dostave i mogu platiti PayPalom.

Cena knjige iznosi 1.500,oo dinara (12 evra).

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters=1 counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs