BEG airport status
[VIDEO REPORTAŽA] EliFriulia EC135 u Šapcu: Vidimo nedostatak HEMS usluge u vašoj zemlji I-WIND preko Zagreba i Beograda u Šapcu / Foto: Petar Vojinović, Tango Six

[VIDEO REPORTAŽA] EliFriulia EC135 u Šapcu: Vidimo nedostatak HEMS usluge u vašoj zemlji

Italijanska kompanija EliFriulia doletela je prošlog petka u Srbiju svojim HEMS helikopterom preko Beograda u Šabac. Razlog dolaska bila je promocija njihovog EC135T2+ (I-WIND) na 10. Kongresu urgentne medicine Srbije koji je održan u tom gradu.

EliFriulia je prikazala helikopter medicinarima uz održavanje radionice pod nazivom „Standardni postupci helikopterskog transporta pacijenata“

Kako je za Tango Six izjavio Edi Furlan, menadžer prodaje italijanske kompanije, oni vide nedostatak organizovane privatne HEMS usluge u Srbiji i pored edukacije krajnjih korisnika žele da nastave sa promocijom svojih letelica i usluga.

 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Mr

…кад човек помисли да је некад код нас АМС имао оне жуте Ми-2 хеликоптере…лепо би било видети овакве Хе у медевак улози наших клиничких центара…а не шаљи Ми-8!!!

Odgovori
Be

Da….i opet drzave bacaju novac u vijetar umjesto da to reguliraju preko auto klubova i osiguravajucih kuca.

Mislim da je stvarno sramota Srbija nema nijedan ovakav Helikopter za hitne medicinske intervencije na terenu, s’obzirom da Srbija ima jednu od najvecih stopa saobracajnih nesreca u regionu na godisnjem nivou, pogotovu u letnjem periodu kada mnogi strani turisti prolaze kroz nasu zemlju. Moje licno misljeneje je da bih Srbija trebala da ima barem cetiri ovakva helikpotera, da pokrije citavu Srbiju.

Odgovori
Dr

Kao i sve ostalo i ovo je biznis i jedna od onih stvari koje ce Srbija morati da kupi i uvede u redovni rad , i to zakonski .
Ovakav sistem Medicinske usluge imaju sve drzave EU . U Österreich gde ja Zivim i Radim ÖAMTC (ekvivalent AMSS) zajedno sa svim Osiguravajucim Kucama i Armijom Österreich ,koja daje po dogovoru iz prosle Godine , lete na , ako se ne varam , na 12 EC-135 Helihoptera rasporedjenih na 9 Baza sirom Drzave u saradnji i kooperaciji sa jos nekoliko privatnih helihopterskih Preduzeca za spasavanje kojih je najvise u Alpskom Regionu izmedju Zel am See Salzburga i Villacha…..
Licno mislim da bi takav vid Medicinske pomoci bio ujedno i dobar buissniss jer u letnjem periodu preko Autoputeva predje ogromna kolicina stranih drzavljana ….. potencijalna zarada je evidentna….

Odgovori
Ve

Koliko kosta ovakav helikopter?

Odgovori
Ze

Hr.jekupila dva od spanije za policiju starih5-6g za15 mil€,a d va veca talijanska sa termovizijom za 10ljudi novi svaki dode17-18mil€,toje platila eu.(augusta helikopteri)

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

алекса na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

ikim - "vojnog mehaničara, koji je umeo da odradi generalku na motoru TAM-150, ali je morao da zove svog kolegu da mu rešava mehaničke probleme na Zastavi 101 (pričam o 80-tim godinama prošlog veka). Jebeš takvog mehanničara" Са овим си рекао све о свом знању. Ништа не знаш, а волиш да се трпаш. Свака ти…

27. Nov 2024.Pogledaj

max na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

Jako ovisno što smatrate pod "hipersonična rakete". Mnoge balističke rakete lete hipsersonično još od 1950tih, slično kao današnje ruske kojim se toliko hvale a zapravo ima samo brzinu. Ali još nitko nije uspio napraviti "pravu" hipersoničnu raketu, koja bi osim brzine >mach5 trebala biti potpuno upravljiva, postići visinu, koristiti hipsersonični motor (tipa scramjet), preciznost, stealth…

27. Nov 2024.Pogledaj

Petrovic Dusan na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

@Miloš77 Nigde nisam video da se pominje MiG-29 i ne vidim koje veze ima taj sovjetski projekat sa avionima Dassault u 2024. Cak sam procitao da je prvi izvor jugoslovenskih pilota 1980-ih bio avion Dassault, a ne MiG-29, ali je to bilo preskupo. Valjda jedino uspesno primenjivanje MiG-29 u istoriji je kao bombarder RV Ukrajine…

27. Nov 2024.Pogledaj

Petrovic Dusan na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

@Nikola "Hypersonic glide vehicle" (ne znam kako prevesti na srpski), nalazi se na vrhu balisticke rakete, odvaja se.Prednost je da se kasnije zapaza na radaru nego klasicne (takodje manevrisuce jos od 1960) bojeve glave. Treba razumeti da ne postoji PVO koji moze da zastiti ni od klasicnih bojevih glava + mamaca interkontinentalne rakete nivoa 1960.…

27. Nov 2024.Pogledaj

Nikola na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

@Djuka Bojim se da vi ne znate sta su hipersonicni projektili. Nemojte samo potezati pricu oko ICBM kao dokaz bilo cega, jer nije za poredjenje. Nije za poredjenje ni cinjenica da hiperosnicni projektili nisu od juce, imaju ih od sredine 20 veka. U razvoju novih hipersonicnih sistema Rusi jesu otisli najdalje, nakon njih Kinezi, cak…

27. Nov 2024.Pogledaj