Kako samo tri nedelje mogu da naprave razliku.
Jedan od interesantnijih panela na drugom Vazduhoplovnom samitu jugoistočne Evrope u organizaciji Tango Six Eventsa bio je posvećen malim aerodromima koji su uspeli. Naša želja bila je da strukovnoj javnosti predstavimo najuspešnije primere u prethodnih godinu dana a ako na tom panelu dobijemo stručnjake i entuzijaste kao što su Alen Šćuric i Tonči Peović tim interesantnije.
Da predstavi uspeh aerodroma „Konstantin Veliki“ iz Niša kao jedan od učesnika panela bio je Bojan Avramović koji se samo tri nedelje kasnije bori za svoj i opstanak svoje vizije. Treći panelista bio je predstavnik poslovne zajednice Čačka Mihajlo Jović.
Naš današnji tekst koji objašnjava pozadinu „preuzimanja“ „Konstantina Velikog“ biće vam još zanimljiviji za čitanje kada pogledate kako je Bojan Avramović govorio o prošlosti i budućnosti njegove inicijative.
Deo obraćanja Avramovića počinje u 32. minuti ali obavezno pogledajte ceo panel od početka, posebno uvodno obraćanje Tončija Peovića. Ovih sat i nešto snimka edukovaće vas o osnovnim principima funkcionisanja malih aerodroma na konkretan i interesantan način.
Odgledajte ovo i onda navalite na komentarisanja i mišljenja o Nišu i drugim malim aerodromima.
Miki
Ово не ваља!
Значи да Ванси ипак уцењује, није то бинис то је уцена ЦЕЛЕ Србије. ЛОШ УГОВОР, ..?…
Хрватска има 7 аеродрома…последњи међу њима јe аеродром на Брачу који ове године удвостручуие промет,..
Грчка има чак преко 10 међународних ародрома…И БИХ има три до четири активна аеродрома, и Маћедонија има 2 међународна аеродома…
Уцена Венсија и министарке је много лоша, неодржива, јер се блokира Централна и Западна Србија и аeродром МОРАВА, што је недопустиво…
Србија заслужује да се развија регионални аеродромi без уцена и ограничења…
Jа сам РЕВОЛТИРАН, ужас живи!
Miki
Ово не ваља!
Значи да Ванси ипак уцењује, није то бинис то је уцена ЦЕЛЕ Србије. ЛОШ УГОВОР, ..?…
Хрватска има 7 аеродрома…последњи међу њима јe аеродром на Брачу који ове године удвостручуие промет,..
Грчка има чак преко 10 међународних ародрома…И мала БИХ има три до четири активна аеродрома, и мала Маћедонија има 2 међународна аеродома…и мали Мојтенегро има 2 међународна аеродрома..
Уцена Венсија и министарке је много лоша, неодржива, јер се блokира Централна и Западна Србија и аeродром МОРАВА, што је недопустиво…
Србија заслужује да се развија регионални аеродромi без уцена и ограничења…
Jа сам РЕВОЛТИРАН, ужас живи!
Alen Šćuric Purger
Mala ispravka. Hrvatska ima 9 međunarodnih zračnih luka. Ove godine i Lošinj ima međunarondu linju za Lugano, te tri domaće sa 8 tjednih letova. Godinama Lošinj ima linije, više manje inozemne, a pokoju i domaću s vremena na vrijeme.
Popis međunarodnih aerodroma u Hrvatskoj:
Zagreb 3, 1 milijun putnika
Split 2,8 milijuna putnika
Dubrovnik 2,3 milijuna putnika
Pula 0,6 milijuna putnika
Zadar 0,6 milijuna putnika
Rijeka 0,1 milijun putnika
Osijek 43.373 putnika
Brač 21.596 putnika
Lošinj 6.042 putnika
Сотир
Госн Шћурићу Србија се не може поредити са туристичким дестинацијама попут Хрватске и Грчке! На списку који сте дали налазе се свега два континентална аеродрома остало су све приморска места.
Alen Šćuric Purger
Nisam rekao da se može ili treba uspoređivati, samo sam ispravio netočan navod.
P.S.
Spisak nisam nigdje „našao“ nago na napisao sam.
Nikola
Da li iko zna sta je bilo sa Norwegian-om?Mozda gresim,ali ako se dobro secam i on je trebao da pocne da leti sa niskog aerodroma.
Voja
U celoj ovoj priči oko preuzimanja aerodorma Niš zbog kontrolisanja rasta najgore je to što niko ali apsolutno niko ne može da kaže koliko od ovih 320000 putnika koji su prošle godine leteli iz Niša bi letelo iz Beograda da nisu imali opciju koju su imali. Sigurno je samo da Beograd ne bi imao 320000 putnika više već bi se samo jedan, verovatno manji deo, prelio na Beograd.
Ako je priča o ograničavanju broja putnika istinita onda je to jako loše bez obzira na količinu para koju će država dobiti od koncesionara. Srbija je jako neravnomerno razvijena, što je uz mali natalitet, jedan od najvećih problema Srbije i na ovaj način će da se pravi još veća razlika.
ZZ
@Voja
Garantujem vam da je ta cifra manje od 10%. Da li je iko profilirao putnike, ko gde i zasto ide.
Veliki broj su ljudi koji zive u regionu radi u inostransvu. Avion im je zamena za autobus ili automobil. Uzmite na primer nekoga iz Krusevca koji ide za Bec.
Ako lete za Bec (Bratislava) dok dodju do LYBE-a treba im 2 sata plus sat i po ranije na let znaci da ste maltene blizu granice sa Madjarskom u trenutku kada trebate da udjete u avion.
Razlika u ceni prevoza do LYBE-a iz regiona je maltene kao 1/2 cene avio karte, dok je cena karte mozda i skuplja.
Bez stvarne statistike, sve ostalo su puke price.
Dragan Marinkovic
U zemlji Srbiji sve mi je jasno, i nista mi nije jasno.
Goca
Meni je sve jasno.
Saša
Za Srbiju je najbolje da se demilitarizira i tako potvrdi svoju neutralnost.
Već je godinama vojno inferiorna u odnosu na sve susjedne države pojedinačno i nikad ih više neće sustići. (ne računamo bih,kosovo, cg i makedoniju jer to nisu prave države).
Goca
Drzava bez vojske – nije drzava!